Çocuklara Özel Kitaplar

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
esdtrftyghujık.jpg

Onun Adı Ay Tozu-Exupery'nin Kısa Yaşam Öyküsü
Yazar:
Katia Canciani

Bir zamanlar ışıl ışıl kocaman gözleri ve yıldız rengi saçları olan Antoine adında bir çocuk yaşardı. Antoine, her akşam yüzünü gökyüzüne çevirir, gözlerini bir an olsun Ay’dan ayırmadan hayaller kurardı. Bu nedenle herkes onu “Ay Tozu” diye çağırırdı.

Onun Adı Ay Tozu, Küçük Prens’in yazarı Antoine de Saint- Exupéry’nin yaşam öyküsünü anlatıyor. Bu öyküde, Ay Tozu tüm çocuklara sesleniyor: Yaşamında karşına çıkacak dağlar, fırtınalar, kazalar ve diğer bütün engeller, gün olur, anlatacağın harika bir öyküye dönüşür.

Yaşamda asıl önemli olanın hayal kurmak ve hayalleri gerçekleştirmek için çabalamak olduğunu asla unutmayan çocuklar için sıcacık bir öykü.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur
Ebat : 24x24
Baskı Sayısı : 1. Basım
İlk Baskı Yılı : 2017
Sayfa Sayısı : 32

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
sdtfghb.jpg

Benim Kırmızı Arabam
Yazar:
Peter Schössow

Macera bazen hiç ummadığımız bir biçimde çıkar karşınıza. Mesela eski ve paslı bir oyuncak araba biçiminde! Peter Schössow'un yazıp resimlediği, ABM Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini alan "Benim Kırmızı Arabam", okurlara soluksuz bir maceranın yanı sıra, trafik konusunda da temel bilgiler sunuyor.

Dedelerinin armağanı olan eski bir pedallı arabayı tamir edip, boyayıp pırıl pırıl hale getiren ve temel trafik eğitimi de alan iki kardeş artık yola çıkmaya hazırdır. Ancak hiç hesapta olmayan bir kovan dolusu arı, araba gezintisini soluksuz bir maceraya dönüştürür. Engebeli araziler, sonu gelmeyen yokuşlar, bir uçurum, karanlık bir tünel ve gizemli bir orman..

Kırmızı arabanın yolcuları evlerine dönmeyi başarabilecekler mi dersiniz? Verdiği trafik bilgisinin yanı sıra sorumluluk, karar verme becerisi, özgüven aile ve kardeş ilişkileri gibi temalarla da zenginleşen Benim Kırmızı Arabam, soluksuz bir macera vaat ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 40
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Abm Yayınevi
Genel Yayın Yönetmeni : Ö. Çağla Acar
Proje Danışmanı : Ebru Şenol
İlk Baskı Yılı : 2016
Sayfa Sayısı : 40
Dil : Türkçe

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
tycfghbjlkml.jpg

Meşe Palamudunun Sihri
Yazar:
Lola M. Schaefer, Adam Schaefer

Bir ağaç ,bir tohum neyi değiştirebilir? Bir meşe palamudu üzerinden doğadaki eko sistemin nasıl işlediğini okuduğunuzda bu sorunun cevabını da anlamış oluyorsunuz. Etkileyici çizimler eşliğinde bir tohumdan yola çıkıp,ağaçların,kuşların ve koskoca bir ormanın daha doğrusu yaşamın varoluş kat - manlarına yapılan bir farkındalık yolculuğu bekliyor okurları. Bu küçük kitap,yaşamın büyüleyici dönüşümünü anlatırken,insanlara da bu özel etkileşimi neden koruması gerektiğini düşündürüyor,sorumluluklarımızı hatırlatıyor. “Çünkü spor herkes içind (Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur
Ebat : 21x21

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
8h6axm77.jpg

Burası Benim Yerim!
Yazar:
Pippa Goodhart

Minik tavşan Cancan’ın istediği tek şey var: Kuytu bir yer bulup en sevdiği kitabı Uzay Tavşanı’nı okuyabilmek... Ama çevresindekiler buna izin vermiyor. Sesleriyle, sorularıyla, kahkahalarıyla

Cancan’ı rahat bırakmıyorlar. O da çareyi, bir çizgi çekerek kendine ait bir alan yaratmakta buluyor.

‘Kendimize ait özel alan’isteğinin sadece büyüklere özgü olmadığı fikrinden yola çıkan“Burası Benim Yerim!” aynı zamanda paylaşma ve dışlanma gibi çocuklar için yeni öğrenilen kavramları da eğlenceli bir dil ve çizimlerle anlatıyor.

Ödüllü yazar PippaGoodhart’ın kaleminden çıkma “Burası Benim Yerim!”,Rebecca Crane’in naif çizgileriyle küçük okuyucularına değerli bir okuma deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Resimleyen : Rebecca Crane
Yayın Danışmanı : Ebru Şenol
Hamur Tipi : 1. Hamur
Ebat : 27 x 23
Sayfa Sayısı : 32

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
4zaedqzo.jpg

Hatalar Kitabı
Yazar:
Corinna Luyken

Ufak bir leke küçük bir hata olabilirdi...Ya da büyük bir fikrin başlangıcı.

Corrina Luyken’in oyunlu metni ve büyüleyici çizimlerine sahip Hatalar Kitabı yaratıcılık ve keşfetmeye bir güzelleme…

Luyken, şaşırtıcı basitlikteki hikâyesinde en büyük acemiliklerin nasıl parlak birer ilham kıvılcımına dönüştüğünü gösteriyor.

Okurun dünyayı ve yaşamın ayrıntılarını yepyeni bir bakış açısıyla görmesini sağlayan Hatalar Kitabı, hata yapmanın ne kadar besleyici olabileceğini de gösteriyor.

Hatalar Kitabı, şaşırtıcı çizimleri ve kısacık metniyle sadece küçük yaştaki okurların değil yetişkinlerin de hayata bakışını değiştirecek, yaş sınırlaması olmayan bir kitap…

(Tanıtım Bülteninden)

Çizer : Corinna Luyken
Hamur Tipi : 1. Hamur
Ebat : 24 x 29
Sayfa Sayısı : 52

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
rzz0jn9h.jpg

Değirmenler Vadisi
Yazar:
Noelia Blanco

Değirmenler Vadisi'nde birbirine benzeyen erkekler, kadınlar ve çocuklar yaşarmış. Bir gün, herşeyi en iyi yapan "Makineler" gelmiş.

İşte bu makineler orada yaşayan insanların düş kurma yeteneklerini unutturmuş onlara. Oysa öncesinde insanlar kurdukları düşleri kendileri gerçekleştirmeye çalışırlarmış. Ama artık öylesine tembelleşmişler ki düş kuramaz olmuşlar.

Bu tehlikeli durumdan nasıl kurtulacaklar ki acaba? Kim onlara yeniden düş kurmayı armağan edecek ki?
(Tanıtım Bülteninden)

Baskı Yılı: 2014
İlk Baskı Yılı : 2014

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
wnm5hn42.jpg

Mercan'ın Kırmızı Saçları
Yazar:
Jeong Taek Chae

Mercan'ın kıpkırmızı saçlarıyla başı dertte! Ortama göre biçim değiştiren saçları günün birinde kontrolden çıkıyor. ABM Yayınevi etiketiyle yayımlanan "Mercan'ın Kırmızı Saçları", çok hareketli ve kıpkırmızı bir özgüven öyküsünü konu ediyor.

Mercan, kıvır kıvır kırmızı saçlarında çok da memnun değildir. Saçları öyle dikkat çekmektedir ki okulda onun sürekli alay ederler. Mercan'ın hiç de sıradan olmayan saçları günün birinde iyice kontrolden çıkar; uzadıkça uzar ve sürekli biçim değiştirir. Saçları yüzünden ertesi gün okula gitmeyen Mercan, tekrar okula gittiğinde hiç ummadığı bir sürprizle karşılaşır.

Jeong-Taek Chae'nin yazdığı, Young Cheol Yoon'un resimlediği "Mercan'ın Kırmızı Saçları", genç okurları çağdaş Kore çocuk edebiyatıyla tanıştırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Baskı Yılı: 2016
Program Danışmanı : Ebru Şenol
Çizer : Young Cheol Yoon
İlk Baskı Yılı : 2016

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
9139790544946.jpg

Değnek Adam - Julia Donaldson

Değnek adam ailesiyle birlikte ormanda mutlu bir yaşam sürüyordu. Bir sabah dışarı çıktı ve başına gelmeyen kalmadı.
Değnek adam çocukların doğa ve aile sevgisiyle ilgili düşüncelerini geliştirmek için yazılmış eğlenceli ve eğitici bir hikâye.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar