Çocuklara Özel Kitaplar

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Photoxpress_5302350.jpg

Bu başlıkta sadece farklı yaş gruplarındaki çocukların okuyabileceği tarzda kitapları paylaşacağız :tatlim:

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
3e896f9d-b153-442a-9d64-fb3a8a5af988.jpg

weasrdtfhhujk.jpg

Disney Karlar Ülkesi - Çıkartmalı Öykü Kitabı
Yazar :Kolektif

Buzla savaşmaya hazır ol!

En güzel yazların yaşandığı Erindel ne yazık ki sonsuz bir kışa mahkum oldu.

Bu durumu kim düzeltecek? Cesur Anna mı? Güçlü dağ adamı Kristoff mu? Yoksa sıcacık kucaklamalara bayılan, komik kardan adam Olaf mı?

Bu harika öyküyü çıkartmalarınla tamamlayarak okumaya ne dersin?

Haydi, sayfaları çevirmeye başla ve sen de maceranın bir parçası ol.

Karlar Ülkesi kitapları seni bekliyor!

50 adet çıkartma
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 24
Baskı Yılı: 2014

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Saftirik Greg'in Günlüğü - Kendin Yap Kitabı
Yazar :Jeff Kinney

Bir kere şunu söyliyim: Bu bir GÜNLÜK, hatıra defteri diil. İçinde bütün orijinal ve yeni görsel malzemelerin bulunduğu KENDİN YAP KİTABI sana kendi hikâyelerine ve karikatürlerine yer vermen için boş sayfalar ve konuşma balonları sunuyor. Bu kitapta en sevdiklerini ve sevmediklerini listeleyebilir, kendi günlüğünü tutabilirsin. Ama ne yaparsan yap, bitirdiğinde, kitabı güvenli bir yerde sakla. Çünkü zengin ve mutlu olduğunda, bu kitap bir servet edecek.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 216

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Sihirli Krallık 1. Kitap: Büyülü Saray
Yazar : Rosie Banks

Sıradışı bir yolculuğa çıkarak Sihirli Krallık'ı keşfetmeye hazır mısın?

Ellie, Summer ve Yasmin, üç yakın arkadaş. Günün birinde buldukları ahşap bir kutu, tüm hayatlarını değiştiriyor. Eve götürdüklerinde aniden ışık saçıyor ve ortaya çıkan bir peri, Mutlu Kral'ın ülkesinin zor durumda olduğunu söylüyor. Yardım etmeye karar veren kızları unutamayacakları bir macera bekliyor!

Tüm serüvene ortak olmak için dizinin diğer kitaplarını okumayı unutma!

Dizinin kitapları:

Büyülü Saray
Tekboynuz Vadisi
Bulut Adası
Denizkızı Kayalıkları
Pembe Karlı Dağ
Altın Kumsal

D&R

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Prenses Okulu 28 - Prenses Millie ve Küçük Denizkızı
Yazar : Vivian French

Prenses Millie arkadaşlarıyla birlikte sahilde yürüyüşe çıktı ve bir denizkızı gördü! Belki gelgite yakalanan ve boğulmak üzere olan ikizleri bu denizkızı kurtarır?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 76

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Klasik Müzik Masalları 6 - Chopin
Yazar : Neşe Türkeş

Bu diziyle çocuklar, klasik müzik dünyasına adım atacak. Resimli masallarla Vivaldi, Bach, Mozart, Beethoven, Çaykovski ve Chopin'i tanıma fırsatı bulacak. Kitaba eşlik eden CD'deki müzikleri dinlerken de ünlü bestecilerin eserlerini keşfedecek. Bay Majör'le sihirli müzik yolculuğuna var mısınız? Oku, dinle, eğlen, öğren...

Sayfa Sayısı: 48
Baskı Yılı: 2011

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
MONSTER HIGH 4 SİVRİ DİŞİN DÖNÜŞÜ
Yazar :Lisi Harrison

Yeni trend, canavar olmak!

Lala
SGD topluluğu herkes tarafından tanındığından beri Lala, dişlerini gururla gösteriyor. Fakat bir sorun var: Babası geri dönüyor! Hem de kimseyi mutlu etmeyecek bir kararı uygulamak üzere. Bay D., Sıradanmış Gibi Davrananlar'ın kendilerine ait bir okullarının olması gerektiğine inanıyor. Babasının çılgın fikrini kabul etmek istemeyen Lala, bir çözüm yolu arıyor. Tam bu sırada karşısına, kazanan okula yüksek bir para ödülü verecek ve öğrencilerine reklamlarda oynama fırsatı tanıyacak bir yarışma ilanı çıkıyor! Şimdi Lala'nın kendisini, babasına kanıtlama zamanı. İkinci kez ısırılmamak için...

Melody Carver
Bir müzik grubuna katılan Melody, kaderinin değişmek üzere olduğundan habersiz. O her ne kadar sahnede özgürlüğün tadını çıkarıyorsa da, grup üyelerinden Granite ile yakınlaşması Jackson'ı delirtiyor. Hele de harika bir yaz planı yapmışlarken, Melody'nin turneye çıkacaklarını söylemesi, ikiliyi bir karar aşamasına getiriyor.

Frankıe Steın
Tüm benliğini yarışma stresi kaplayan Frenkie, Merston Lisesi'ni reklamlarda en iyi şekilde temsil etmeye hazır. Tek yapması gereken, öğrenciler arasında en yüksek notu almak, jüriyi etkilemek ve rakibi Cleo'yu alt etmek! Eh, söylemesi, kazanmaktan kolay tabii... Peki ya bir kez olsun Frankie, Cleo'yu yenmek için dürüstlükten vazgeçecek mi?

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2013

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bizim küçük olanda Monster High'cı :ne: hatta dergilerini okurken beni Frankıe Steın kendisini Draculaura olarak eşliyor öyle seslenince de bana kal geliyor :hihi:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Tatilde Kamptayız

Yazar
Suzan Başbay

Otobüs terminali çok kalabalıktı. Birbirine sarılanlar, el sallayanlar, ağlayanlar, gülenler...

Duru, ikinci sınıfa geçmişti. Anneannesi sınıf geçme armağanı olarak torununu tatile götürüyordu. Valizlerini otobüsün bagajına verdiler. Hareket saatini beklerken Duru annesine. babasına sımsıkı sarıldı. Kardeşini öptü öptü... Ve,
- Yarın annem seni havuza götürecek dedi. Bir gürültü, uğultu. Motor sesleri tüm seslerin üstüne çıktı. ...
(Kitabın İçinden)

Sayfa Sayısı: 16
Baskı Yılı: 2011

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
97f6932b-ffdc-4af2-a42a-9ca31e054976.jpg

Emily Babasını Arıyor

Yazar
Kathryn Fitzmaurice

Adım Emily Elizabeth Davis. İngiliz Edebiyatı profesörü olan annem, Emily Dickinson gibi büyük bir şair olmam için bundan 11 yıl önce doğduğumda bana bu adı koymuş. Hatta ilk söylediğim sözcük, ilk adımımı attığım tarih gibi hayatımla ilgili en önemli bilgileri, ikinci el kitapçıda bulduğu Emily Dickinson'ın Bütün Şiirleri'nin sayfalarına yazmış. Annemin, hiç tanımadığım babamın adını da kitabın bir yerine sakladığını öğrendiğim gün, kaderin bir oyunuyla kitabımı kaybettim! Şimdi tüm hayatımın yazılı olduğu kitabı, babamı ve aslında şiirleri pek sevmediğim için ne olmak istediğimi bulmalıyım! Bana bu serüvende en yakın arkadaşım Wavey, kuzenim Mortie ve bazı gizemli güçler de yardımcı olacak ama aradıklarımı bulabilecek miyim dersiniz?

"Anlatsana," dedi. "Nasıl oldu da sana Emily Dickinson'ın adını verdiler? Akrabası falan mısın yoksa?" "Tam olarak değil," dedim Gillian'a. "Annem Isabella şairdir ve Emily'nin şiirlerini o kadar çok sever ki, bana onun adını vermeyi uygun bulmuş. Buraya gelme nedenim de, onun bana doğduğum gün satın aldığı kitabı bulmak. Belki duymuşsundur. Emily Dickinson'ın tüm şiirlerinin bulunduğu çok nadir bir kitap bu."
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 254
Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
af9ab7e6-c60e-4f23-85a6-0e954a21f0c6.jpg

Saftirik Greg'in Günlüğü 9 - Bende Bu Şans Varken!

Yazar
Jeff Kinney

Böyle tatil mi olur? Ailece çıktıkları seyahatte Greg'in başına gelmeyen kalmıyor.
Kötü oteller, berbat yemekler, garip bir evcil hayvan, hayal kırıklığı yaratan parklar, korkunç bir aile ve hiçbiri yetmezmiş gibi bir de hırsızlar! Greg'in işi çok zor. Onda bu şans varken!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 224

Yayınevi: Epsilon Yayınları

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
dtfjghkh.jpg

Karikatür Çizmeyi Öğreniyorum - 1

Yazar
Turgut Yüksel

Sevgili çocuklar ve karikatür sevenler, siz de karikatür çizmek ister misiniz? Hem de sadece daireler, kareler ve üçgenler kullanarak! Usta karikatürist Turgut Yüksel'in sizin için yazıp resimlediği "Karikatür Çizmeyi Öğreniyorum" serisiyle artık siz de bu dünyaya adım atabilirsiniz.

Serinin ilk kitabı Sadece Daireler Kullanarak Nasıl Karikatür Çizerim? basit adımları ve alıştırmalarıyla büyük-küçük herkese karikatür çizmeyi öğretirken eğlenceli anlatımıyla da gülümsetecek!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 48
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bizim ufaklığın kitapları da hoşuma gidince paylaşmak istedim

"TEK" epey esprili yapmışlar. Kitap tablet şeklinde ilk başta şifre yazma ekranı var (TEK yazıyorsunuz :D ) Hatta her sayfasında şarj kısmında azalma falan oluyor sempatik bir şey :D Çocuğun elinden düşürmediği tabletini bırakıp dış dünyayı fark etmesini çok şeker anlatmışlar

0001700917001-1.jpg

Modern Mağara Çocuğu Tek
Yazar: Patrick McDonnell

Kitap mı tablet mi?
Taş Devri çocuğu Tek ile tanışın!
Tek’in babası, interneti ateşten önce icat etmiş.
Tek, sürekli cep telefonuyla, tabletiyle ve bilgisayarıyla oynuyor.
Bir türlü mağarasından çıkmayınca, arkadaşları, buna bir çare aramaya başlıyor.

Günümüz çocuklarının dışarıda oyun oynamak yerine cep telefonu-tablet-bilgisayar üçgenine hapsolmasını eğlenceli bir dille ele alan bu resimli kitap, elektronik tablet şeklindeki tasarımıyla dikkat çekiyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : Kuşe
Ebat : 18x24
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 34
Medya Cinsi : Ciltsiz

nOmBaV.jpg

Küçük Zürafa - Koray Avcı Çakman

Göçmen kuşların gelişiyle ormanda büyük bir hareketlilik yaşanıyormuş. Çünkü hayvanların en sevdiği şeylerden biri, ormanın üstünden geçen göçmen kuşları izlemekmiş.Kimi hayvanlar ağaçlara tırmanırken kimi de en yüksekteki dallara konmuş. Ama o da ne? Küçük zürafa ne kadar uğraşırsa uğraşsın onları görememiş. Peki ne yapması gerekiyormuş?
Küçük okurlarımızın yakından tanıdığı Koray Avcı Çakman, Değerler Eğitimi Serisi’nin ilk kitabında sabırlı ve azimli olmayı çok eğlenceli bir öyküyle anlatıyor.
Mehmet Akif Kaynar’ın son derece neşeli çizimleriyle...

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 32
Yaş Grubu 3 - 6 Yaş
Yayın Evi KIRMIZI KEDİ
Yayın Tarihi 2016
Yazar Koray Avcı Çakman

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bu kitaplar favorilerimiz bizim ufaklık çöp ve geri dönüşüm konusunda profesör oldu şimdi de Trenler konusunda çalışmalarını sürdürüyor :D

cats.jpg

İlk Okuma: Çöp ve Geri Dönüşüm - Stephanie Turnbull

Attığınız şeylere ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu kitapta çöp hakkında yeni şeyler öğrenecek ve çöpler gömülmeye, yakılmaya veya yepyeni bir şeye dönüşmeye giderken siz de onun yolculuğunu izleyeceksiniz.

Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 32
Yaş Grubu 3 - 6 Yaş
Yayın Evi TUBİTAK YAYINLARI
Yayın Tarihi 2013
Yazar Stephanie Turnbull

İlk Okuma: Neden Yeriz? (7-8 Yaş) - Stephanie Turnbull

Neden yemek zorundayız? Hangi yiyecekler bize enerji verir, hangileri bizi güçlendirir? Neden bazı yiyeceklere alerjimiz var? Bu kitapta yediklerimizin nereye gittiğini ve vücudumuzun nasıl çalıştığını ilginç resimlerin de yardımıyla öğreneceksiniz.

Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 31
Yaş Grubu 6 - 9 Yaş
Yayın Evi TÜBİTAK YAYINLARI
Yayın Tarihi 2013
Yazar Stephanie Turnbull

İlk Okuma Trenler

İlk trenler ne zaman yapıldı ve nasıl çalışıyordu? Trenlerin raylar üzerindeki karmaşık hareketlerini kim düzenliyor? Trenler yokuşları nasıl tırmanabiliyor? Elinizdeki kitapta, buna benzer pek çok sorunun cevabını bulacak ve trenlerin dünyası hakkında ilginç bilgiler edineceksiniz.

Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 33
Yayın Evi TUBİTAK YAYINLARI
Yayın Tarihi 2013
Yazar Emily Bon

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
sfdghj.jpg

Aç Tırtıl (Mukavva Kitap) - Eric Carle

Dünya’nın en çok sevilen ve en çok satan çocuk kitaplarından biri olan Aç Tırtıl’ı, bu kez küçük çocuklar için özel olarak tasarlanmış yırtılmaz mukavva baskısıyla sunuyoruz. Eric Carle’ın capcanlı resimleri ve sade diliyle artık bir klasik haline gelen Aç Tırtıl, çocuğunuzun kitaplarla tanışması için harika bir fırsat olacak. Özellikle minik okurların elinden düşmeyecek.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 24
Yaş Grubu 3 - 6 Yaş
Yayın Evi MAVİ BULUT YAYINLARI
Yayın Tarihi 2016
Yazar Eric Carle

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
0001745293001-1.jpg

Kaybolmuş Ümidini Arayan Salyangoz
Yazar:
Firdevs Kapusızoğlu

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)
“Siz hiç içinizde, en derininizde taşıdığınız bir şeyinizi kaybettiniz mi?

Öyleyse Salyangoz’a kulak verin. Size kaybettiğiniz o şeyi nasıl bulacağınızı gösterecek...”

Salyangoz güneşli ve çok güzel bir güne uyanır. Gözlerini ovuşturup kalkar fakat gücünün giderek azaldığını, kabuğunu taşıyamadığını fark eder. Ona güç veren bir şeyi kaybetmiş olmalıdır…

Çocuğunuzla “Kaybolmuş Ümidini Arayan Salyangoz”un sayfalarında gezerken, küçük salyangozun yaşadığı ormandan ümit toplayacaksınız. Çocuğunuz bu keyifli maceranın içinde ümitli olmanın önemini fark edecek ve ümit tohumları gönlünde yeşermeye başlayacak.

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
img_1526-12022017_220346.jpg

Bir Müzik Efsanesi
Yazar:
Eda Albayrak

Ya hiç mevsim diye bir şey olmasaydı? İlkbaharda içimiz ısıtan güneş, yazın denize girerken uzaklardan gülümsemeydi bize? Peki ya sonbaharın yağmuru, kış geldiğinde yerini kara bırakmasaydı? Ne yapardık o zaman?

Bir Müzik Efsanesi kitabının kahramanı meraklı mı meraklı ufaklık Defne, işte bu endişeye kapılıyorbir sabah uyandığında. Mevsimlerin depişmediğini, hep aynı kasvetli günlerin yaşandığını fark eden Defne, bu garip durumu komşusu Vivi’ye danışıyor.

Müzisyen Vivi, uzun süredir ellemediği kemanını kapıyor ve İtalyan besteci Antonio Vivaldi’nin Dört Mevsim Senfonisi’yle cevap veriyor Defne’nin sorularına. Vivi, her biri adını aldığı mevsimin özelliklerini yansıtan dört konçertoya kemanıyla hayat verirken, minik Defne de mevsimlerin yavaş yavaş geri geldiğini fark ediyor. Sevimli bir kaybolan mutluluğu yakalama hikâyesibekliyor sizi, Bir Müzik Efsanesi’nin sayfalarında...

(Tanıtım Bülteninden)

Çizen : Öznur Sönmez
Genel Yayın Yönetmeni : Ö. Çağla Acar
Sayfa Sayısı : 64

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
7x8og3v0.jpg

Bir Dakika
Yazar:
Somin Ahn

Neler sığdırabiliriz bir dakikaya?

Neler açıkta kalır hep?

Bir dakikada neler değişir?

Neler aynı kalır peki?

Somin Ahn’ın yazıp resimlendirdiği bu sevimli hikâye işte bu sorulara cevap bulmaya çalışıyor. Minik okuyucularına, günlük hayatın bu küçük zaman parçasının aslında ne kadar değerli olduğunu hatırlatan Bir Dakika, naif çizimleriyle de sade dili kadar etkiliyor okuyucularını.

Bir Dakika, ellerimizin arasından hızla geçiyor, pudra şekerli bir tat bırakarak damağımızda... Ta ki tekrar okuyana kadar.

(Tanıtım Bülteninden)

Resimleyen : Somin Ahn
Genel Yayın Yönetmeni : Ö. Çağla Acar
Yayın Danışmanı : Ebru Şenol

Ebat : 24x22
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 32

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
dtfygıhuoıjokl.jpg

Büyük Orman Avcıları
Yazar:
Dennis Nolan

ABM Yayınevi'nden çıkan çocuk kitabı Büyük Orman Avcıları çocukları yazar olmaya davet ediyor… Bu kitapta yazı yok… Eşsiz resimlerle dolu kitapta yazıları çocuklar yazacaklar, hem de kendi hayal dünyalarının istediği kadar… Dennis Nolan'nın resimlerle anlattığı heyecan dolu macera, çocukları kendi hayallerini kurmakta özgür bırakıyor. Onlara kendi hikayelerini yazma ve kendi kahramanlarını yaratma imkanı sağlıyor. Başka bir deyişle her sayfasında gördükleri resimleri aynı şekilde görüp farklı hikayeler düşünüp, tasarlayıp anlatabilecekler. Defalarca okuyup defalarca farklı maceralar yaşayacaklar. "Bu kitabın yazarı sensin" mottosu ile yola çıkan kitapta çocuklar hem Büyük Orman Avcıları'yla birlikte macerayı hissedecek hem de macerayı olmasını istedikleri gibi düşleyebilecekler. Bir yandan yaratıcılıklarını geliştirecek bir yandan da yarattıkları yeni maceralarla sizleri kendilerine hayran bırakacaklar.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 40
Baskı Yılı: 2015
Yayınevi: Abm Yayınevi
Yayın Koordinatörü : Ö. Çağla Acar
Genel Yayın Yönetmeni : Tekin Ergun
İlk Baskı Yılı : 2015
Sayfa Sayısı : 40

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar