Bir insan değişir mi?

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Hiç üzülme canım harekete geç ilerde üzülürsende yapacağın bir şey kalmayabilir.gençliğinin kıymetini bil.

G

guzelcem

Misafir
EVA canısı ALLAH YARDIMCIN OLSUN sonunuzu hayır eylesin... sen ne işte çalışıyorsun? okudum yaşadıklarını sana bahane yaratıyor, keyfine çok düşkün sen çalışcaksın oda netde tadını çıkaracak ben olsam pc yi parcalardım kafasında,-kizgin sana tavsiyem yaşayan sensin arkadaş sağlıklı karar ver, kendini üzmeden yıpratmadan okey mi canısı hadi bakalım ALLAHIMA EMANET OL...

G

guzelcem

Misafir
ALLAH sana kolaylık versin....Dayım da baro başkanı avukat, baro başkanlığını bırakmak zorunda kaldı sebebi anayasa mahkemesi başkanlığında üye başkanlığını kazandı şu an çok yoğun çalışır sürekli gece -gündüz çalışdı kazandı.zor meslekdir inşaallah kazanırsınız.

aslı0909

Daimi Üye
Tepki
770
cnm bnm allah yardımcın olsun bitanem bence devam etmek için boşuna çabalama çünkü değişmez insan senin yükünde asla hafiflemez bence çocuk yokken ayır yolunu çalış sınavına idealini gerçekleştir cnm çok merak ettim şu bağlandığı oyununadı ne nasıl bir oyuna bu kadar bağlanır sanırım psikolojiside pek normal değil eşinin çok üzülme tatlım hakkında hayırlısı neyse o olsun cnm

kiraz

Aktif Üye
Tepki
175
Selam canım,

anlattığın eş profili, aynı benim ilk eşim. Çalışmaz, kafasına göre bir iş asla bulunamaz. zorluğa gelemez. bunu ancak o kişiyle yaşayan bilir. Banada çok sözler verdi, yeminler etti ama hiç biri yerini bulmadı. Bense avanak gibi 5 yıl sabrettim, ha değişti ha değişecek derken bir baktımki yıllar yılları kovalıyor.

Peki ya benim gelecekten ümit ettiğim mutluluk ne olacaktı? Hayallerim? Bir yuva isteğim? Çocuk isteğim? Üstelik bu yaşananlar insanda ne sevgi bırakıyor nede aşk. Birliktelik artık işkenceden başka bir şey olmuyordu. 5 yıl boşuna beklediğimi farkettim. Geç oldu ama en azından ben evliliğimi kurtarmak için savaştım diyebiliyorum.

Boşa, hiç düşünmeden boşa. Vur kıçına tekmeyi ve dön git. Çünkü eşin asla düzelmeyecek. Tiksiniyorum bu tiplerden, üstelik sinirlerimde tepeme çıkıyor, bunların soyunu kazımak gerek, oksijenimizi tüketiyorlar asalaklar.:kizdim:

kiraz

Aktif Üye
Tepki
175
evet, aynen öyle sizin dediğiniz gibi, insanın sinirini bozuyor, insan kendine olan özgüvenini kaybediyor, hiçbirşeyde diyemiyorum ona, dediğim anda patlıyor, normalde çok sakindir, iyidir, ama herşey iş ve internet oyununa kadar, bu ikisiyle ilgili konuyu açtım mı tamam, kavga patlıyor.
ilk başlarda kaynanamla paylaşmaya çalıştım fakat her ''çok oyun oynuyor'' dediğimde, napsın çocuk, canı sıkılıyordur bütün gün evde, çok dırdırcı olduğun için piskolojisini bozdun diyor, yani suçlu yine benim.
bir örnek vereyim : ben akşam 8, 8 buçukta eve geliyorum, yemek yiyoruz ve o oturuyor bilgisayar başına bende oturma odasında tv seyrediyorum. 11 e kadar ne konuşuyoruz, ne birşeyler paylaşıyoruz. saat 11 de gidip hadi kapat bilgisayarı dediğim anda dırdırcımı oluyorum, allah aşkına sizde söyleyin. onun istediğini ben biliyorum : o bütün gece oynayacak, sabah ben işe gitmek için kalktığımdada o yatacak. olur mu öyle birşey?
biz bir sinemaya gitmiyoruz, bir çay içmeye gitmiyoruz, biz konuşmuyoruz, biz dertleşmiyoruz. gücüme giden en çok nedir biliyormusunuz? oyundaki arkadaşlarının bütün hayat hikayelerini, dertlerini, sevinçlerini biliyor, paylaşıyor onlarla, çünkü hepsi onun gibi, ve birbirlerine destek veriyolar, bizi, normal olanları anormal olarak görüyorlar, ama, yanıbaşında duran ben, çalışan ben, evi geçindiren ben, ev işlerini, hizmetini yapan beni görmüyor, ne yaşadıklarımı bilmiyor, geceleri faturaları acaba nasıl öderim diye düşündüğümü bilmiyor..

Ah canım ya, aynı aynıı, bu adamların mayası aynı. Biran benim eski eşimi anlattığını düşündüm. Onun içinde varsa yoksa internet üzerinden okey oynaktı. Ama o arkadaşlarıyla birlikte oynardı. Sabah ben işe gitmek için kalktığımda o henüz yeni yatardı, zaman zaman hiç uyumamış olurdu, oturduğu oda sigara dumanından geçilmezdi birde çok içki içerdi. Deli olurdum. Elimden bir kaza çıkacak diye korkardım.
Tüm psikolojimi alt üst etmişti. Hem ruh sağlığım hem beden sağlığım bozulmuştu.
Hele birde benden para istedimi çıldırıyordum. Ben evin giderlerine yetişmeye çalışırken beyefendi benden aldığı paralarla içki alemleri yapardı arkadaşlarıyla.
Ama söz konusu delikanlılık oldumu mangalda kül bırakmazdı!
Akşam olupta eve geldiğimde yeni uyanmış olurdu, onun o uykulu suratını gördüğümde yaşadığım sinir krizlerini anlatamam. Mümkün değil.
İş aramazdı, teklif beklerdi (artık kendini ne sanıyorsa)

off canım ya, anlat anlat bitermi, bak yıllar oldu ayrılalı, yeni bir evlilik yaptım ama hala aklıma geldikçe sinirlerim alt üst olur.

Sana diyeceğim tek şey, yol yakından ayrıl. Daha çocuğunda yokmuş ne güzel.
Seni kullanmasına izin verme, yeter artık.

Ailen sana destek veriyor mu? bu konuda çok önemli.

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
evet, aynen öyle sizin dediğiniz gibi, insanın sinirini bozuyor, insan kendine olan özgüvenini kaybediyor, hiçbirşeyde diyemiyorum ona, dediğim anda patlıyor, normalde çok sakindir, iyidir, ama herşey iş ve internet oyununa kadar, bu ikisiyle ilgili konuyu açtım mı tamam, kavga patlıyor.
ilk başlarda kaynanamla paylaşmaya çalıştım fakat her ''çok oyun oynuyor'' dediğimde, napsın çocuk, canı sıkılıyordur bütün gün evde, çok dırdırcı olduğun için piskolojisini bozdun diyor, yani suçlu yine benim.
bir örnek vereyim : ben akşam 8, 8 buçukta eve geliyorum, yemek yiyoruz ve o oturuyor bilgisayar başına bende oturma odasında tv seyrediyorum. 11 e kadar ne konuşuyoruz, ne birşeyler paylaşıyoruz. saat 11 de gidip hadi kapat bilgisayarı dediğim anda dırdırcımı oluyorum, allah aşkına sizde söyleyin. onun istediğini ben biliyorum : o bütün gece oynayacak, sabah ben işe gitmek için kalktığımdada o yatacak. olur mu öyle birşey?
biz bir sinemaya gitmiyoruz, bir çay içmeye gitmiyoruz, biz konuşmuyoruz, biz dertleşmiyoruz. gücüme giden en çok nedir biliyormusunuz? oyundaki arkadaşlarının bütün hayat hikayelerini, dertlerini, sevinçlerini biliyor, paylaşıyor onlarla, çünkü hepsi onun gibi, ve birbirlerine destek veriyolar, bizi, normal olanları anormal olarak görüyorlar, ama, yanıbaşında duran ben, çalışan ben, evi geçindiren ben, ev işlerini, hizmetini yapan beni görmüyor, ne yaşadıklarımı bilmiyor, geceleri faturaları acaba nasıl öderim diye düşündüğümü bilmiyor..

çocuğun yok sen çalışıyor evi geçindiriyorsun ve bunun karşılığında sevgi saygı minnette görmüyorsun peki daha ne duruyorsun sen kendi yaakları üstünde duran o adamlada çocuk bağın olmayan birisin hayatını zindan etme daha fazla onuda başkası çeksin çeken bulursa tabi

kiraz

Aktif Üye
Tepki
175
Ayrılık hiç kolay değil, o derceye gelme, o kararı verme ve bunu uygulama aşaması dışarıdan görüldüğü gibi olmuyor. Bunu ancak yaşayan bilir.
Ben her şeye rağmen mücadele etmiştim taki ümidim bitene kadar. Ümidim bittiğinde terketmesi daha kolay.

Aile desteği çok önemli, madem ailen sana destek veriyor (eminim onlarda kurtulman için sabırsızlanıyorlardır) bence daha fazla kendine eziyet etme.

Ben ayrılacağımı ilk aileme söyledim ve hep bir ağızdan ''hele şükür'' demişlerdi. Dedim ya bunu ancak yaşayan bilir diye, hem destek verdikleri için mutlu olmuş hemde tuhaf bir hüzün duymuştum.

Ayrılık sonrası buhranlı geçiyor, hayatın değişiyor, buna ayak uydurmak, bunu kabullenmek, maruz kaldığın sorular ve kendini bilmez insanlar ... Bunlara karşı dimdik durmalısın, kendini bırakmamalısın. İnatla ve azimle hayata sarılmalısın.

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
ah çikolatam, öyle hanımlar tanıyorumki, aileleri destek vermediği için, maddi anlamda bir gücüde olmadığı için böyle eşlere ve hatta daha beterlerine katlanıyorlar. Hiç kolay değil canım

çocuk olsa eşi biraz ilgili olsa asla böyle katı konuşmazdım canım da çalışan biri para kazanıyor ve çocuğu yok en güzelide bu bence çocuk oldumu işlerr çok daha zor oluyor zaten çocuğu olan kimseye kolay kolay boşan demem dönem dönem her erkek işsiz kalabilir bun u yadırgamıyorum ama birdeiletişimde yokki doğru düzgün bir insan eşi çalışırken azcık yardımcı olmazmı ben çalışmayıp çocuğuma baktığım halde eşim çok yardımcıdır sever sayar demek istediğim bunu haketmiyo

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar