Bir insan değişir mi?

EVA

Üye
Tepki
34
merhabalar,,
kusura bakmayın foruma üye olur olmaz konu açtım ama gerçekten konuşacak başka hiç kimsme yok..
eviliğimi bitirmeyi düşünüyorum, hep bekledim, sabrettim belki düzelir diye ama artık ümidimi tamamen yitirdim.artık onun hiç dğeişmeyeceğini biliyorum ve onunla evliliğimi devam ettirirsem ruh hastası olacam diye korkuyorum.
4 senedir evliyim ve 3 senedir sabrediyorum
fazlasıyla sabrettiğimi düşünüyorum, başkası yerimde olsaydı bu kadar sabretmezdi herhalde.
hep değişecem diyor, seni seviyorum diyor, ama icraat yok, laflarada karnım tok artık..

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
yaşadıklarını en iyi sen bilirsin ,ama bildiğim birşey var bir insan neyse odur değişmez ,ben değişenini görmedim ...yada var ben bilmiyorum .bence eşinle enine boyuna herşeyi konuş düşüncelerini söyle o da düşüncelerini söylesin ve mantıklı düşünerek kararınızı verin ,basit şeyler değil bunlar çok iyi düşünmek gerek :dertli:

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Aranızdaki sorun nedir bilmiyorum ama bir insan kolay kolay değişmez.Aranızdaki sorunu karşılıklı oturup bağırıp çağırmadan konuşmalısın.Ayrılmayı gerçekten düşünüyorsan bunu eşine açık ve net olarak belirtmelisin belki o zaman eşin belki daha ılımlı olabilir.

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
peki çalışmak istememesinin sebebi neymiş ,konuştunuz mu ?tembellik mi sadece veya sen nasıl olsa çalışıyorsun sorumlulukları üstlenmişsin diye mi?erkeklere fazla yüz vermeye gelmez biraz kendini geri çek ve sorumluluklarını at üzerinden ,nasıl alıştırırsan öyle gider benden sana abla tavsiyesi..

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Durumun gercekten zor, bence iyice konus ve eger is bulmazsa ayrilacagini ve bu konuda oldukca kararli oldugunu göster. Allah yardimcin olsun.

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
çalışamamasının sebebi, kendine göre iş bulamıyormuş. rahat bir iş istiyor, maaşı güzel olacak, masabaşı olacak, günde 8 saatten fazla çalışmayacak mümkünse ve doğal olarak bulamıyor; aslında aradığıda yok doğru dürüst..
kendimi geri çekemiyorum çünkü bağıra bağıra açlıktan ölecez. ilk başlarda çalışmadım bende ama baktım ki vakit geçiyor, kenarda olan paralar bitti, altınlarımı bozdurmak zorunda kaldım, sonrada işe girdim işte, böyle devam ediyoruz.

birde söylemeyi unuttum, kendini bir bilgisayar oyununa kaptırmış, gözü başka birşeyi görmüyor, aslında bu yüzden çalışmak istemiyor, çalışmak zorunda kalırsa bilgisayarda o kadar vakit geçiremeyecek
3 senedir çalışmıyor.

anladım tembelliğe alışmış o:zonk:işin zor tatlım :dertli:ama dediğim gibi sen yine de bütün iletişim yollarını dene ve konuş ,hatta ailesiyle de konuş belki onlar da konuşup ikna ederler oğullarını

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
defalarca konuştum ve artık tamamen ümidimi kestim. üzülüyorum ama, çok üzülüyorum, boşanmak için evlenmemiştim, hayallerim vardı, çok ama çok severek evlenmiştik, evlendiğim zaman benden daha mutlu bir insan yoktur diye düşünüyorum
böyle biteceğini hiç hayal etmemiştim, böyle olmasını hiç istememiştim

ailesi hiç karışmıyor, vurdum duymaz insanlar yani, boşansak bile fazla umursamazlar

kimse böle olmasını istemez sırf sen boşanan değilsin ki düzelmeceğine eminsen yollarınız ayırmaktan bşka care yok bencede hem sağlığın açısından hemde maddi acıdan

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Cok üzüldüm, malesef bazen evlilikler beklenildigi gibi gitmiyor. Evlenmeden önce calismiyormuydu.

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
eva sanırm çocukta yok şimdilik
bence biran önce hayatına yeni bir yön ver
oyun bağımlısı daha sorumluluklarının farkına varmamış bir adam üzgünüm ama değişmez

pişman olan yine sen olursun

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Eva bir insanı değişir diye beklemek olmaz değişmez belki törpülenir az biraz bunun içinde senin çok kararlı olman ve kararını ona açıkça bildirmen lazım anladığım kadarıyla çocukta yok fazla düşünme derim resti çek ve olacakları seyret bakalım neler yaşanacak:2:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Eşin birey olarak kendine yetmiyorsa evliliğin sorumluluklarını ona düşen vazifelerini gerçekleştiremez , bu nedenle bıkkınlığını anlıyorum ve hak veriyorum.
Acaba eşin ne mezunu?
Güzel bir bölümden iyi dereceyle mezun biri de kendisine yakışacak bir iş mi bulamıyor acaba?
Konuyla alakalı seni haklı bulmuyorsa yada konuşamıyorsanız acaba araya aile büyüklerinden hatrı sayılır birini sokup kendisiyle durumunu konuşmaya ikna etseniz?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar