Bebekli eve çocuklu misafir

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
bu konuda yanlış buldum sizi. oda kızı ve gelende torunu. ha evde yardımcı olmuyorsa uyarırsınız babasıda uyarır. ama bir kız babasının evine 5 günlüğünede torunuyla gelemeyecekse fazla arabesk ama batsın bu dünya diyeceğim.
haklısınız.eşimin açısından bakınca bende olaya böyle duygusal bakıyorum.ama gelen bana yardımcı olmucak ve psikolojime zarar verecek nitelikte şeyler yaptığında bende bencil düşünüp,kendi açımdan bakıyorum ozaman.yinede pozitif düşünmek için elimden geleni yapıyorum.
:(

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
haklısınız.eşimin açısından bakınca bende olaya böyle duygusal bakıyorum.ama gelen bana yardımcı olmucak ve psikolojime zarar verecek nitelikte şeyler yaptığında bende bencil düşünüp,kendi açımdan bakıyorum ozaman.yinede pozitif düşünmek için elimden geleni yapıyorum.
:(

önceden kurallrı tektek söyleyeceksiniz. kabul ediyorsa gelecek..ama babanın evine gelemezsin olmaz lilith. sigara içmeyecek. cocuğuna göz kulak olacak,yardımcı olacak. sizde geldiğinde devamlı uyarırsınız. ama bu gelen yazdığın gibi misafir değil lilith. bu gelen eşinin kızı. ve torunu.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
misafir yazmamın sebebi,o geldiğinde misafir gibi davrandığı için.

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
ilk okuduğumda misafiri dedim yabancı biri. ama okuyunca babasına geldiğini öğrendim.
burada sen yaptıracaksın nasılmı.
hadi x sofrayı kurarmısın hadi x soğanı doğrarmısın bende sebzeleri ayıklayım hadi x şurayı çocuk kirletmiş bir vileda vereyim bir silermisin tatlım. gibi..
tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. belki oda yabancılık hissediyor olabilir bilemem. ama böyle yaparak yardım etmesini sağlayabilirsin

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
bu konuda yanlış buldum sizi. oda kızı ve gelende torunu. ha evde yardımcı olmuyorsa uyarırsınız babasıda uyarır. ama bir kız babasının evine 5 günlüğünede torunuyla gelemeyecekse fazla arabesk ama batsın bu dünya diyeceğim.

ilk okuduğumda misafiri dedim yabancı biri. ama okuyunca babasına geldiğini öğrendim.
hadi x sofrayı kurarmısın hadi x soğanı doğrarmısın bende sebzeleri ayıklayım hadi x şurayı çocuk kirletmiş bir vileda vereyim bir silermisin tatlım. gibi..
tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. belki oda yabancılık hissediyor olabilir bilemem. ama böyle yaparak yardım etmesini sağlayabilirsin
işte bunu yapabilmem lazım.ben herşeyi kendim üstleniyorum.o babasıylada öyle,babası tek bir iş buyuramaz kendisine.çok pasaklı birisi ve uzun uzun sigara keyfi yapıyor.sofrayı toplarken,aman hemen toplamayın yayılalım hep beraber modunda.üstelik ben hamileyken benim yanımda içip durdular.ben babasından bekliyorum genelde,ben söyleyince alınır gücenir diye.babasıda demiyor.ezilen ben oluyorum.bundan sonra sesimin çıkması lazım.ben insanların kendilerinin düşünceli olmasını bekliyorum benimde hatam burda.ama insanlar düşünceli değiller maalesef.

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
işte bunu yapabilmem lazım.ben herşeyi kendim üstleniyorum.o babasıylada öyle,babası tek bir iş buyuramaz kendisine.çok pasaklı birisi ve uzun uzun sigara keyfi yapıyor.sofrayı toplarken,aman hemen toplamayın yayılalım hep beraber modunda.üstelik ben hamileyken benim yanımda içip durdular.ben babasından bekliyorum genelde,ben söyleyince alınır gücenir diye.babasıda demiyor.ezilen ben oluyorum.bundan sonra sesimin çıkması lazım.ben insanların kendilerinin düşünceli olmasını bekliyorum benimde hatam burda.ama insanlar düşünceli değiller maalesef.

ses çıkaracaksın lilith. ha ters değil. tatlı bir şekilde dediğim gibi cnım ben sofrayı kurarken salatayı yaparmısın. sanki kardeşine söyler gibi.ben arkadaşıma bile söylerim mesela. canım şu tabakları sofraya koyarmısın tarzı.(.bende kalan arkadaşlarıma).. tatile gelen..alınacak şekilde demeyeceksin. yumuşacık söyleyeceksin...küçük uyarılar. bu şekilde yaparsan olur.sigarayıda bebeğe zararlı diyeceksin .içsin balkonda. benim arkadaşlarım bile gelen misafirlere içirtmez. balko.nda içerler gelenler,, bebek yokken birde. birde bebek var. bunuda söylersin.. 5 gün zaten . geçer gider. sen germe kendini..

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378

tamamen katılıyorum tatlı dil her zaman işe yarar en azından sen kendini ifade edersen asabi olmazsın oda bi işin kenarından tutmuş olur hem herkezin karakteri bir değil kahvaltı sonrası hemen toplamıyorsa bu pasaklı olduğunu göstermezki tatlım

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
dökmedikleri kül tablalarında 15 tane izmarit vardı.en sonunda ben döktüm.
ben dökermisiniz demeye utanıyorum,o biriktirmeye utanmıyor.
şununda etkisi var, bu kız benden 10 yaş büyük.belkide saygımdan dolayı bir iş yaptıramıyorum.Ama yanlış tabi.bende hatalıyım kabul ediyorum.değişmek istiyorum...

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
açıkça yazayım mı
bu kız bana hizmetçi muamelesi yapıyor.

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Oky ye katılıyorum.Tatlı dille sizden büyük bile olsa bebeğime bakmam gerek şunu yapar mısın misali. Yaşınız genç bu tür şeylerin farkında olmayabilirsin ama eşiniz onun babası gelecek gelmek zorunda.Eşiniz mutsuz olursa siz mutlu mu olacaksınız.O kişinin yerine kendinizi koysanız.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
LiLith bebekli evde sigara içilmez donsalarda çıkıp balkonda içsinler bebeğinde çok küçük odasından çıkarma bence.Bu gelen de misafir değil ona misafir muamelesi yapma evde bebekle ilgilenmesini bile sağla hem onlar hem sen mutlu olursun.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
gelişmeleri yazarım buraya...bu arada odamdan fazla çıkmasam kapıyıda çocuğu zırt pırt girmesin diye kitlesem ayıp olur mu? bebeğimi arada sırada salona çıkartırım ne yapayım mesela o konuda??? evin her bölümünü kullanamıcaz çünkü.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Canım diğer çocukta küçük onu bebekle bırakamazsın zaten bunu da belirt işin zor ama olgun davranan sen ol o ev senin ve idare sende olmalı

aleyna

Aktif Üye
Tepki
222
bence bosuna esinle aranı bozma gelen kişinin cocugu cok küçük degil sana yardımcı olabilir ayrıca 4 yasındaki cocuk annesinin sözünü dinleyebilir benim oglumda 4 yasında misafirlige gittigim zaman sözümün hepsini olmasada birazını dinliyo :cokkomik: sonucda cocuk işte bence hersey annede biter insallah anlayıslı biridir sanada kolay gelsin :ninni:

aleyna

Aktif Üye
Tepki
222
Geçen gelişlerinde kocasıyla gelmişti. Tam 9 aylıktı karnım.Ne bulaşığa elini sürdü ne de birşeye.Gördü bende eğilemiyorum bulaşıklar yığılı duruyor.O sigara keyfi yaptı.Aman sizde hemen sofra topluyorsunuz dedi birde.:sok

aaa simdi okudum yazıyı öyle insanı hiç sevmem sanki kendi evinde bişi yapmıyo insallah bu sefer öyle davranmaz allah kolaylık versin canım:huhuu:

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Canım senin stresini anlıyorum ama bu stresin sadece sana zararı var ve bu sütünü etkiler erken kesilir öncelikle bu stresi bebeğini düşünerek yapma.Ok.
Gelen misafirleride eşin için gün katlan.
Rahat olmaya çalış bırak sofransabaha kadar yerde kalsın senden önemli mi?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar