Bebekli eve çocuklu misafir

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Merhaba arkadaşlar,eşimin yakınlarından çocuklu bir kadın misafir gelicek 5 günlüğüne.Onun çocuğu 4 yaşlarında, benim 2 aylık bi bebeğim var. Ağırlayabileceğimi sanmıyorum bebeğim tüm enerjimi alıyor.rahat edemeyeceğim ve ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
Allah kolaylik versin canim benim okadar kücükken yatili misafir agirlamasi cidden zor olur
geleninde biraz düsünmesi gerekir kendinden yola cikarak
bide 5günlügüne
ama kendini kasip stressede girme bence sende bebeginde cok daha degerlisiniz
misafir umdugunu diil buldugunu yer hesabi yapicak bisey yok

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
2 aylık bebeği olan birine,hemde 5 günlüğüne yatılıya gelmesi yanlış geldi bana.Madem geliyor kendini sıkmana gerek yok bence.Bukadar yakın olmasa sanırım yatılıya gelmezdi.Siz ne yerseniz onlarda onu yiyecek.Seni anlaması lazım.Bir yanda küçücük bebeğin,diğer yanda daha tam olarak iyileşmeyen doğum yerin ...

İncitanemin dediğine katılıyorum.Misafir ummuduğunu değil bulduğu yer misali olacak.Seni anlaması lazım

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
sıkma canını bencede günlük hayatına devam et onlarda siz ne yiyorsanız beraber yesinler

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
benim yakınım değil.ben bir yakınlık hissetmiyorum kendisine.ama eşimin çok yakını.şimdi çocuğumunda yakını oldu.benden büyük olan eşimin önceki evliliğinden olan kızı.hiçbir işe elini sürmeyen,kendi kül tablasını bile dökmeyen biri.birde her gelişinde sürekli babasıyla polemiğe girip kavga ederler,benide strese sokarlar.onunda kardeşi oldu tabi gelip görücek ama ben stres oldum şimdiden.:( arasam söylesem ayıp olur mu sizce,cnm 2 güne ayarlasan kendini gibi bir konuşma yapsam.çocuğuda her yeri kurcalalıyor sağolsun.odamın kapısını kitlemem lazım. başka neler yapmalıyım? bana akıl verir misiniz :(

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Geçen gelişlerinde kocasıyla gelmişti. Tam 9 aylıktı karnım.Ne bulaşığa elini sürdü ne de birşeye.Gördü bende eğilemiyorum bulaşıklar yığılı duruyor.O sigara keyfi yaptı.Aman sizde hemen sofra topluyorsunuz dedi birde.:sok

PoRTaKaL

Daimi Üye
Tepki
498
Canım eşin söylese uygun zaman olmadıgını nihayetinde daha çok yeni dogum yapmışsın 2 aylık bebek ve sen haliyle tam anlamıyla iyileşememiş olabilirsin. Şahsi fikrim ben dogru bulmadım 2 aylık bebekli bi eve misafirliğe gelinmesini

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
az önce konuştum eşimle,lütfen 2 günlüğüne ağırlayabileceğimiz söyler misin dedim.kavga etti kapıyı vurup gitti.ben mi söylesem kıza?

PoRTaKaL

Daimi Üye
Tepki
498
Ne kadar anlayışsız eşin varmış canım çok üzüldüm ya :( bırak gelsin o zaman sende yetişebildigin yere yetişirsin yetişemedigin yerde gelen yada eşin yapsın

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Allah kolaylık versin. Eşin anlamıyorsa halinden kızı ne anlasın değil mi? Ayrıca sen söylersen bu sefer daha da üzer eşin seni. Bence bol sabır dile Allah'tan kendin için ve ağırla. Bunun dışında yapacak birşeyin yok sanırım. Onlar gittikten sonra da kadın çağırırsın evini temizletirsin bir güzel. Bebeğinin ve kendi odanında kapısını kilitleki ortalık çorba olmasın

aZeLYa55

Daimi Üye
Tepki
2.452
Geçen gelişlerinde kocasıyla gelmişti. Tam 9 aylıktı karnım.Ne bulaşığa elini sürdü ne de birşeye.Gördü bende eğilemiyorum bulaşıklar yığılı duruyor.O sigara keyfi yaptı.Aman sizde hemen sofra topluyorsunuz dedi birde.:sok

Senin yanında içmemiştir inşallah sigarayı...
Çocuğu yaramaz olupta neyine güvenip geliyor ki çok sinir bir durum..Özel bi ağırlama yapma, eşinle kötü olmaktansa varsın kalsın 5 gün..Ama çay servisi felan yapma, yemek yiyin yine normal topla sofranı felan, o arada eşin de bebeğe bakar..Eşinin kızı olduğu için şimdi birşey desen kötü olan sen olursun.Allah yardımcın olsun.

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
misafire gelme diyemezsinki hem gelen kişide eşinin kızıymış bence kasma kendini mademki oda rahat bir kişi allah ne verdiyse onu yersiniz pratik kolay yemekler yaparsın gerektiğinde yardımda iste bence ne demek iş yapmamak en azından sen yemek yaparken oda bebekle ilgilenir bence canını sıkacak bir durum yok

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Senin yanında içmemiştir inşallah sigarayı...
Çocuğu yaramaz olupta neyine güvenip geliyor ki çok sinir bir durum..Özel bi ağırlama yapma, eşinle kötü olmaktansa varsın kalsın 5 gün..Ama çay servisi felan yapma, yemek yiyin yine normal topla sofranı felan, o arada eşin de bebeğe bakar..Eşinin kızı olduğu için şimdi birşey desen kötü olan sen olursun.Allah yardımcın olsun.
benim yanımda içtiler :(
keşke dışarıda için deseydim.misafiri iyi ağırlıcam diye tutuldum diyemedim.

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
yayılsam bende onun yaptığı gibi.ben bunların kül tablalarını bile döküyordum.bu sefer farklı biri olmak istiyorum.çok stresliyim ben ya...
9 aylık hamileyken yardım etmeyen biri bu seferde etmez.
oğluda her şeyimi kurcalıyor.oğlumun beşiğine çıkmaya çalışmıştı geçen gelişlerinde.annesi bazen bakıyor,bazen yoruluyor oda bakamıyor.evde süt sağıyorum ben nerde sağıcam şimdi.yatak odasına tıkıcam kendimi mecburen.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
eşinin kızı olduğu için bişeyde diyemezsin mecbur gelecek..yoksa sen eşinle kötü olacaksın..sende yapabileceğin kadar hizmet edersin

OP
Lilith

Lilith

Aktif Üye
Tepki
105
Aaaa çok kötü..Bak bu gelişinde "evde içmiyoruz" de...Yazık evde bebek var, o düşünmez şimdi..Hem belki sigarasını kısıtlayınca erken döner :D
balkonda dötü doncak.valla evde içirmem bu sefer.bebeğimi düşünmek zorundayım.pencere açıp içmekte yok öyle.onu bile yapmadı geçen gelişinde.
hele bunun bi kocası var.bir kere uyandığında yatak odamdan geçti salona doğru.oraya açılan bi kapı var.hiç çekinmek diye birşey yok adamda.ince düşünce diye birşey yok.allahta o gelmicek.ben kafayı yerdim bunlarla.

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
bu konuda yanlış buldum sizi. oda kızı ve gelende torunu. ha evde yardımcı olmuyorsa uyarırsınız babasıda uyarır. ama bir kız babasının evine 5 günlüğünede torunuyla gelemeyecekse fazla arabesk ama batsın bu dünya diyeceğim.

aZeLYa55

Daimi Üye
Tepki
2.452
balkonda dötü doncak.valla evde içirmem bu sefer.bebeğimi düşünmek zorundayım.pencere açıp içmekte yok öyle.onu bile yapmadı geçen gelişinde.
hele bunun bi kocası var.bir kere uyandığında yatak odamdan geçti salona doğru.oraya açılan bi kapı var.hiç çekinmek diye birşey yok adamda.ince düşünce diye birşey yok.allahta o gelmicek.ben kafayı yerdim bunlarla.

Kesinlikle içirttirme...Eşin bunda sana hak verir sanırım..
Hamilenin yanında sigara içen biri çok düşüncesizdir benim gözümde..Tek o değil bi de yardımcı olmuyor, oh ne ala memleket..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar