Bebek tuzlaması

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
tuz kokmayı önleseydi bazı insanların yanından geçerken bile ayyyy bune demeden edemiyorsun :bayil:

ki zaten düzenli banyo yapmayan insan kokar normal olarak birde ter kokusu
yiyilen ve içilenlede alakalı bişey :öhööö:

OP
htc_

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
bu arada @htc_ canım bebeği hep aynı yöne yatırırsan bebek kafa yapısı ozaman değişiyor sürekli yattığı yere doğru

düzenli olarak yön değiştirirsen buda sorun olmaz zaten bi kaç ay sonrasında da kendisi yönünü değişiyor :)

sen söyleyince aklıma geldi bak bu doğru, annemler yeğenime öyle yaptılar, kafatası yumuşak olduğu için şekil alması kolay oluyormuş galiba o yüzden sürekli yön değiştirirsen bir problem olmuyor, haklısın ablacım bunu unutmayacağım :findikim:

OP
htc_

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
tuz kokmayı önleseydi bazı insanların yanından geçerken bile ayyyy bune demeden edemiyorsun :bayil:

ki zaten düzenli banyo yapmayan insan kokar normal olarak birde ter kokusu
yiyilen ve içilenlede alakalı bişey :öhööö:

bencede öyle, sarımsak,soğan yada çemenli birşey yiyince insan kokuyor, sıcakta yerken dikkat edilmesi gereken şeyler bunlar. Zaten dikkatli ve temiz olursan bu ter kokusu sorun olmaktan çıkıyor.

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bu arada @htc_ canım bebeği hep aynı yöne yatırırsan bebek kafa yapısı ozaman değişiyor sürekli yattığı yere doğru

düzenli olarak yön değiştirirsen buda sorun olmaz zaten bi kaç ay sonrasında da kendisi yönünü değişiyor :)

bende oğlumu hep bi sağ bi sol bi düz yatırdım hep bunu annemlerden öğrenmiştim

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
buralardada hala devam eden geleneklerden ama benim batıl inançlarım olmadığı için böyle şeyleri yapmam yaptırmamda ona şöyle inanılıyor neymişte tuzlanan bebeğin teri kokmazmış bende şunu diyorum peki zamanında tuzlanıpta kokan insanlar ne oluyor o zaman değilmi böyle şeyler inanıpta bebeğinizin cildini mahvetmeyin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar