Bebek tuzlaması

aslı0909

Daimi Üye
Tepki
770
bizde yapılır hala bende yaptım oğluma batıl inanç ama büyükler yapıyo işte

tuzlu suyla yıkamıyoruz ama ilk banyosundan önce tuzlu suyla koltuk altlarını ayaklarını kasıklarını silip hemen normal banyosunu yaptırıyolar büyüdüğünde teri kokmazmış öyle diyolar

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Biz de bir kere tuzlu suyla yikadik. Ter kokmazmış büyüyünce.
Ama bu işin aslı tuzla ovmakmış. Peeling yani :)
Onu yapmadık. Adet yerini bulsun diye tuzlu su döktük.

OP
htc_

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Çok şaşırdım dün annemleri aradım sordum, annemlerde bilmiyor şans eseri orada ananem varmış o dedi , bebeğin ayak parmak araları, elleri koltuk altları tuzlanırmış, çocuk ter kokmazmış, ama şimdi pek yapılmıyor anlaşılan ,duyunca şok olmuştum :bayil:

OP
htc_

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Kimileride çocuğu tuzlayıp kundaklıyorlarmış, 5-10 dk öyle duruyormuş çocuk sonra açıp yıkıyorlarmış :bayil:

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
ben bu tuz olayına inanmıyorum ya büyüyünce teri kokmazmış güya bana mantıklı gelmiyor hiç
kendimizi koyalım bebeklerin yerine tuzun verdiği rahatsızlık katlanılmaz derece olur ki yazık okadarcık yavrucak dile geliptemi diyecek yandım kaşındım diye bebeklere eziyetten başka bişey değil kanımca :acep:

OP
htc_

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
@esmeryarim bana da öyle geliyor ama bilemedim. Eskilerin bazı yaptıklarına güvenirim aslında ama bu biraz saçma geldi

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
bilinçli kişiler tarafından yapılıyorsa güvenirim bazı konularda

eskiler kafa toplama diye bişeylerde uyguluyorlar bebeklere sakın ola onu yaptırmayasın hani doğduğunda kafası eğri oluyor ya bazen bebeklerin oda ilerleyen dönemlerde düzeliyor zaten düzelsin diye avuçlarında hafif bastırıyorlar sonra sıkı sıkı sarıyorlar

ben çok değişik yöntemler gördüğüm için söyleyeyim canım sen yada senin büyükler bilirmi bilmem ama bebeğe zarar gelecek şeyleri yaptırma
çok çok sen ne bileceksin diyip kızacaklar kızsınlar ama kendi bildiğinden vaz geçme bebek için @htc_

OP
htc_

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
bilinçli kişiler tarafından yapılıyorsa güvenirim bazı konularda

eskiler kafa toplama diye bişeylerde uyguluyorlar bebeklere sakın ola onu yaptırmayasın hani doğduğunda kafası eğri oluyor ya bazen bebeklerin oda ilerleyen dönemlerde düzeliyor zaten düzelsin diye avuçlarında hafif bastırıyorlar sonra sıkı sıkı sarıyorlar

ben çok değişik yöntemler gördüğüm için söyleyeyim canım sen yada senin büyükler bilirmi bilmem ama bebeğe zarar gelecek şeyleri yaptırma
çok çok sen ne bileceksin diyip kızacaklar kızsınlar ama kendi bildiğinden vaz geçme bebek için @htc_

benim büyüklerim öyle illa yapacaz sen ne bilirsin diyecek insanlar değil allahtan. zatenn sordum onlara biliyormusunuz diye annem ben duymadım dedi sizede yapmadım öyle şey dedi. Ananem biz eskiden yapıyorduk ama şimdi yapmıyoruz ,istersen yaparız istemessen yapmayız dedi. Bebeğin koktuğu falanda yok hani dediler. ter kokusu herkese olabilicek birşey bence. bende yaptırmam zaten. o kafa eğriliği içinde bebeği sırt üstü yatır yan yatır fln diyorlar bizde öyle bastırıldığını falan duymadım ablacım . O konuda annemler bilgili ama ben tam bilmiyorum. büyüklerime danışırım ama bana mantıksız geliyorsa yapmam. Tuz pişirir bebeği ya taptaze cildi zaten.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar