Bayanlar sorularınızı buradan yanıtlıyorum

cerenimo41

Daimi Üye
Tepki
688
yazgül hanım bende bişey sormak istiyorum benim kirpiklerim dökülmeye başladı hint ve badem yağını karıştırıp sürüyorum ama pek işe yaramadı başka önerebilceğiniz doğal bişey varmı

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Şey Yazgül hanım sorular cevapsız kaldı:utandim:

Yazgül hanım merhabalar.
Saçlarımdan ötürü çok şikayetim olmaya başladı.
Saçlarım röfleli ve çok kurumaya başladı,tiftik tiftik oluyor açma tarağı ve mavi sular bile fayda etmeyeye başladı.Saç kremimi değiştirdim yine aynı sorun.
Yaz ayı olduğu için günde 2 defa duşa girdiğim içinmi oluyor bilemiyorum ama bana önerebileceğiniz bir kür varmı aceba.
Teşekkür ederim.

yazgül hanım bende bişey sormak istiyorum benim kirpiklerim dökülmeye başladı hint ve badem yağını karıştırıp sürüyorum ama pek işe yaramadı başka önerebilceğiniz doğal bişey varmı

OP
E
Tepki
62
Yazgül hanım merhabalar.
Saçlarımdan ötürü çok şikayetim olmaya başladı.
Saçlarım röfleli ve çok kurumaya başladı,tiftik tiftik oluyor açma tarağı ve mavi sular bile fayda etmeyeye başladı.Saç kremimi değiştirdim yine aynı sorun.
Yaz ayı olduğu için günde 2 defa duşa girdiğim içinmi oluyor bilemiyorum ama bana önerebileceğiniz bir kür varmı aceba.
Teşekkür ederim.

merhaba,duşa girdiğinizde saçlarınızı 2 günde bi yıkayın sürekli saçları yıkamak saç derisini kurutur dolayısıylada saçlarda kurur..ayrıca saçınızı yıkamadan önce krem şanti vs.. gibi çok yağlı bi şey sürebilir ve biraz olsun yağlı kalmasını sağlayabilirsiniz ama her zaman sürmeyin tabi,arada sırada...dediğim gibi 2 günde bi yıkarsanız saçın kendi yağıyla beslenmesini sağlamış ve kurutmamış olursunuz...

OP
E
Tepki
62

zaman zaman bu dökülmeler olur normal..çok fazla üst üste hırpaladıysanız mesela makyajınızı temizlemek için gözdeki rimeli çıkarmak yada ovuşturmak vs.. gibi..kirpik dipleri kuru kalınca dökülmeye başlar o nedenle göze kaçırmamak şartıyla nemli tutun..ve o yağları neredeyse hergün sabah ve akşam sürün..zamanla işe yarar acele etmeyin..

Admin

Admin
Admin
Tepki
2.444
ben evimdeki bilgisayarım nedense bu sayfaları açmıyo hata veriyor,neden kaynaklı anlamış değilim ancak başka bi bilgisayar bulduğumda girip yanıtlayabiliyorum..site yöneticisi bana yardımcı olursa bu konuda sevinirim..

Ne hatası veriyor acaba? Özel mesajla bildirirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Gerçi çerezleri silmenizi tavsiye etmekten başka pek birşey söyleyebileceğimide zannetmiyorum.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
merhaba,duşa girdiğinizde saçlarınızı 2 günde bi yıkayın sürekli saçları yıkamak saç derisini kurutur dolayısıylada saçlarda kurur..ayrıca saçınızı yıkamadan önce krem şanti vs.. gibi çok yağlı bi şey sürebilir ve biraz olsun yağlı kalmasını sağlayabilirsiniz ama her zaman sürmeyin tabi,arada sırada...dediğim gibi 2 günde bi yıkarsanız saçın kendi yağıyla beslenmesini sağlamış ve kurutmamış olursunuz...

Kremşantimi:sok::sok::sok:çok değişik bir öneri:sok İlk defa duydum gerçekten iyi geliyormu?bende saçlarımın dökülmesinden şikayetciyim acaba iyi geliyormu gerçekten

OP
E
Tepki
62
Kremşantimi:sok::sok::sok:çok değişik bir öneri:sok İlk defa duydum gerçekten iyi geliyormu?bende saçlarımın dökülmesinden şikayetciyim acaba iyi geliyormu gerçekten

krem şanti çok yağlı olduğu için saç uçlarına sürülür ve besler aynı zamanda...biraz bekletin ve yıkayın tabi bu krem şanti pasta yapıldığı zaman üzerine sürüldüğü kremsi şekliyle sürülecek..günde 100 tel saçın dökülmesi çok normal ama daha fazla dökülmesinden şikayetçiyseniz şampuanınız değiştirin ve dipleri çok kuru bırakmayın,yağlı bırakın ki saçlar beslensin kendi yağıyla ve arada bi saç diplerine parmak uclarıyla masaj yapın sert bi şekilde ki kan gelsin o bölgeye ve kanla da beslensin...kan gelmesi demek canlanması demektir..

OP
E
Tepki
62
Ne hatası veriyor acaba? Özel mesajla bildirirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Gerçi çerezleri silmenizi tavsiye etmekten başka pek birşey söyleyebileceğimide zannetmiyorum.

bi site adıyla beraber (şuan hatırlıyamadım site adını) karşısında engellenmiş yazısı çıkıyor ve sanırım bu sayfalarda o sitenin adı geçiyor ve engellendiği içinde ben açamıyorum...çerezleri nasıl silicem peki?

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
krem şanti çok yağlı olduğu için saç uçlarına sürülür ve besler aynı zamanda...biraz bekletin ve yıkayın tabi bu krem şanti pasta yapıldığı zaman üzerine sürüldüğü kremsi şekliyle sürülecek..günde 100 tel saçın dökülmesi çok normal ama daha fazla dökülmesinden şikayetçiyseniz şampuanınız değiştirin ve dipleri çok kuru bırakmayın,yağlı bırakın ki saçlar beslensin kendi yağıyla ve arada bi saç diplerine parmak uclarıyla masaj yapın sert bi şekilde ki kan gelsin o bölgeye ve kanla da beslensin...kan gelmesi demek canlanması demektir..

Bunu deniycem teşekkür ederim :sirin:peki şunuda sormak istiyorum sürekli kullanmam gereken ilaçlarım var acaba bu ilaçlar saç dökülmesini sağlıyor olabilirmi :acep:

hayall

Daimi Üye
Tepki
269
merhaba yazgül hanım hamam otu yağı ile ilgili bilginiz varmı acaba.aldım yeni kullanmaya başlayacağım ama cildim hassas olduğu için tereddütlerim var.

OP
E
Tepki
62
merhaba yazgül hanım hamam otu yağı ile ilgili bilginiz varmı acaba.aldım yeni kullanmaya başlayacağım ama cildim hassas olduğu için tereddütlerim var.

gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz,bende aldım henüz kullanamadım ama kullandıktan sonra sonucu yazarım buraya..

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
benimde sorum olucak ben epilasyon aleti kullanıyorum yanlız azalma olmuyor hic azlması icin ne yapabilirim acaba?

OP
E
Tepki
62
benimde sorum olucak ben epilasyon aleti kullanıyorum yanlız azalma olmuyor hic azlması icin ne yapabilirim acaba?

epilasyon aleti depilasyon dediğimiz geçici kıl alma yöntemidir,aslında sir ağda gibi kökten alır fakat sir ağda kadar etkili değilidr,sir ağdanın içerisinde reçine ve balmumu denilen maddeler var ve zamanla kıllarda azalmaya neden oluyor,epilasyon aleti bazı kişilerde kıl dönmesine bile neden olmakta..size her zaman yapamasanızda arada birde olsa sir ağda yapmanınızı öneririrm..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar