Bayanlar sorularınızı buradan yanıtlıyorum

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Yazgül hanim tekrardan aramiza hosgeldiniz,benim sorum epilasyondan sonraki batiklar icin ne yapabiliriz?
onlari s1kayim derken iz oluyor o izler icin ve batiklar icin önerilerinizi bekliyorum:ayna:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Benimde kaşlarımla alakalı sorunum olucak.
Maalesefki aldıktan sonra ve almaya yakın kıl köklerim inanılmaz siyah duruyor.Kuaförümün söylediğine göre kıl köküm çok siyah olduğu için bu şekilde oluyormuş.
Sizin önerebileceğiniz bir şey varmı bu durum beni inanılmaz rahatsız ediyor.

OP
E
Tepki
62
Yazgül hanim tekrardan aramiza hosgeldiniz,benim sorum epilasyondan sonraki batiklar icin ne yapabiliriz?
onlari s1kayim derken iz oluyor o izler icin ve batiklar icin önerilerinizi bekliyorum:ayna:

teşekkürler hoşbulduk..
batık için yapmanız gereken şey; sadece 1 defaya mahsus olmak üzere kıl kökünün çıkışının tam tersi yönünde yani kıl aşağı doğru uzar ya işte siz de aşağıdan yukarı doğru jiletle kılları uzayınca alıcaksınız yani kıl kökünü bu şekilde harekete geçiriceksiniz ve ardından çok sert bi şekilde o bölgelere kese yapıp aktardan temin edebileceğiniz toz kil'i su ile karıştırıp yine o bölgede kil maskesi yaptıktan sonra tekrardan çıkan kılı mümkünse sir ağdayla almanız sizi batıklardan kurtaracaktır..Bu söylediğim jiletle alma işlemini sadece 1 defa yapın..

OP
E
Tepki
62
Benimde kaşlarımla alakalı sorunum olucak.
Maalesefki aldıktan sonra ve almaya yakın kıl köklerim inanılmaz siyah duruyor.Kuaförümün söylediğine göre kıl köküm çok siyah olduğu için bu şekilde oluyormuş.
Sizin önerebileceğiniz bir şey varmı bu durum beni inanılmaz rahatsız ediyor.

kuaförünüz size doğru söylemiş,bazı kaşlar kalın ve serttir ve de siyahtır ve neredeyse hergün alınmasına rağmen kıl kökü siyah durur,sizin yapmanız gereken şey öncelikle alınan cımbız tam kökten alınıyo mu ona dikkat etmeniz ve mümkünse üst taraflarını ağda ile aldırmanız ve alt taraflarınız da aldırdıktan sonra iple tekrardan üzerinden aldırmanız ki iyice kıl kökünün temizlendiğinden emin olmanız için..eğer bunlara rağmen hala siyah duruyosa yapmanız gereken şey o bölgeyi kapatıcı yada pudra sürerek kamufle etmek olucaktır yoksa başka çaresi yok üzgünüm ki..

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
yüzdeki gözenekler nasıl kapanır.Ve siyah noktalar nasıl çıkar yardımcı olursanır çok sevinirim..şimdiden teşekkürler..

OP
E
Tepki
62
yüzdeki gözenekler nasıl kapanır.Ve siyah noktalar nasıl çıkar yardımcı olursanır çok sevinirim..şimdiden teşekkürler..

cildiniz yağlı bi cilt olsa gerek,gözeneklerin kapanması bi hayli zaman alabilir,bunun için hergün çilek yağı sürün cildinize..yalnız gece yatmadan sürün bunu..siyah nokta içinse evde buhar yapıp parmaklarınıza peçete dolayacaksınız ve tek tek tırnaklarınızla değil parmaklarınızla sıkıcaksınız tam kökünden ve ardından da yüzünüzü yağlı cilde uygun bi yüz yıkama jeliyle yıkadıktan sonra çilek yağınızı sürün..siyah nokta yağlı ve karma ciltlerde çıkar ve tamamen geçmez yani siz her tekrarladıkça bu işlemi yapıcaksınız ama en fazla ayda 1 yapın çünkü sürekli ciltle oynamak ve sıkmakta ciltte ki kan damarlarını yıpratır..dışarı çıkmadan yarım saat önce de muhakkak 35 faktörlük bi güneş kremi sürün..

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
çilek yağını alıp hergün tüm yüzümemi sürecem bir de çilek yağı kaç saat bekleyecek yüzümde yıkamam için..Salonunuz ankaranın hangi semtinde?

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Sitemize hoşgeldiniz:)
Çok güzel bir topik olmuş çok sevindim buna.
Benimde birçok bayan gibi sorunum var ama şimdilik topiğinizi takip edeceğim arkadaşlarımın çoğu güzel sorular soruyorlar.
Tekrar hayırlı olsun.:utan:

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Benimde sorum olacak yardımcı olursan yüzde kılcal damar kırmızılıgım var biraz ilaç kullanıyorumm ama kaybolmuyor birde göz altı morlukları için ne önerirsin cildim hassas bir cilt şimdiden teşekkür ederim

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
kuaförünüz size doğru söylemiş,bazı kaşlar kalın ve serttir ve de siyahtır ve neredeyse hergün alınmasına rağmen kıl kökü siyah durur,sizin yapmanız gereken şey öncelikle alınan cımbız tam kökten alınıyo mu ona dikkat etmeniz ve mümkünse üst taraflarını ağda ile aldırmanız ve alt taraflarınız da aldırdıktan sonra iple tekrardan üzerinden aldırmanız ki iyice kıl kökünün temizlendiğinden emin olmanız için..eğer bunlara rağmen hala siyah duruyosa yapmanız gereken şey o bölgeyi kapatıcı yada pudra sürerek kamufle etmek olucaktır yoksa başka çaresi yok üzgünüm ki..

Yanıtladığınız için tşk ederim.
Peki bir sorum daha olacak,bende sorular bitmez.Müsait oldukça gelir gider sorarım artık.
2 yaşında oğlum var ve artık tuvalet eğitimine başladık.Ancak gün aşırı bez olayını kaldırmama rağmen maalesefki çişini yaptıktan sonra söylüyor,lazımlığına götürdüğüm zaman da yapmadan çıkıyor.
Eylül ayında 2 yaşı bitecek ne yapmam gerekli,inanın sitemizde konu bile açtım belki yardımcı olan olabilir diye.İlk oğlum 3 yaşının içinde söyledi,çalıştığım için ona gereken önemi gösteremediğim için bu kadar uzadı ama küçük oğlumu bu kadar uzun süreli bez kullanmak istemiyorum.
Hatta kız kardeşimin 3 ay büyük kızı var ve tuvalet eğitimini tamamladılar.Bana önerebileceğiniz bir şey varmı.?
Teşekkür ederim!

OP
E
Tepki
62
çilek yağını alıp hergün tüm yüzümemi sürecem bir de çilek yağı kaç saat bekleyecek yüzümde yıkamam için..Salonunuz ankaranın hangi semtinde?

hergün cildinize sürün ve zaten cildin emilim özelliği olduğu için tekrardan yıkamanıza gerek yok parmağınızla sürüp iyice yedirin..o zaten emilecektir..Benim salonum yok ben bi tv' de profesyonel makyöz olarak çalışıyorum...

OP
E
Tepki
62
Benimde sorum olacak yardımcı olursan yüzde kılcal damar kırmızılıgım var biraz ilaç kullanıyorumm ama kaybolmuyor birde göz altı morlukları için ne önerirsin cildim hassas bir cilt şimdiden teşekkür ederim

hassas ciltte kılcal damarlarda çatlaklık görülmesi çok normal..bir de güneşe,sıcak havaya yada soğuk havaya çok fazla maruz kalmışsa bu damarlar dahada genişler..öncelikle hergün kışın bile güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkmamanızı öneririrm,çok sıcak ve çok soğuk havalara aniden çıkmayın yüzünüzü sakınarak yavaşça o ortama alışmasını sağlayın..bir de ilaç kullanarak çok fazla kaybolmaz..size önerim;

At Kestanesi kabuğu rendelenir ve cam bir kavanoza konur. Rendelediğiniz kabukların üzerini örtecek şekilde sızma zeytinyağı ilave edin. Kavonozu 20 gün güneşte bekletin ve akşamları çalkalayın. Bekleme süresi bitince, karışımı süzün. Süzdüğünüz karışımı, her sabah, damarlı bölgelere sürün.

Bu uygulamayı en az 1 hafta uygulayın.Böylece yüzünüzde çıkan kılcal damarlardan kurtulucaksınız.

Bu kürü, cilt kırışıklıklarında ve varis tedavisinde de kullanabilirsiniz.

OP
E
Tepki
62
Yanıtladığınız için tşk ederim.
Peki bir sorum daha olacak,bende sorular bitmez.Müsait oldukça gelir gider sorarım artık.
2 yaşında oğlum var ve artık tuvalet eğitimine başladık.Ancak gün aşırı bez olayını kaldırmama rağmen maalesefki çişini yaptıktan sonra söylüyor,lazımlığına götürdüğüm zaman da yapmadan çıkıyor.
Eylül ayında 2 yaşı bitecek ne yapmam gerekli,inanın sitemizde konu bile açtım belki yardımcı olan olabilir diye.İlk oğlum 3 yaşının içinde söyledi,çalıştığım için ona gereken önemi gösteremediğim için bu kadar uzadı ama küçük oğlumu bu kadar uzun süreli bez kullanmak istemiyorum.
Hatta kız kardeşimin 3 ay büyük kızı var ve tuvalet eğitimini tamamladılar.Bana önerebileceğiniz bir şey varmı.?
Teşekkür ederim!

Birçok anne baba çocuğunun tuvalet eğitimine ne zaman başlamaları gerektiği konusunda kararsız kalırlar. Oysa çocuğun tuvalet terbiyesine başlamak için belirli bir yaş yoktur. Çocukların büyük çoğunluğu 18-30 aylıkken tuvalet terbiyesine başlamak için gerekli becerileri kazanırken bazı çocuklar ise 4 yaşına kadar bu beceriyi kazanamazlar.Genellikle kız çocukları erkek çocuklarından daha önce mesane ve barsak kaslarını kontrol etmeyi öğrenirler. ( Kızlarda genellikle 2,5 yaş civarında, erkeklerde ise 3 yaş civarında) Önemli olan çocuğunuz tuvalet terbiyesi için hazır olmadan bu terbiyeyi vermek için acele edip baskı kurmamaktır.Tuvalet eğitimi için 2- 2,5 yaşları beklenmelidir. Çünkü çocukta tuvaletini yapmayla ilgili organlar bu yaşlar civarında gelişir. Bu yaşlardan önce çocuk tuvaletinin geldiğini hissetse bile tutamaz.

Çocuğun tuvaletinin geldiğinin farkına varması, farkına vardıktan sonra tutabilmesi ve gidip yapabilmesi için, bu işlemin tümü ile ilgili organlarla (böbrek, karın kasları, sidik torbası) beyin arasındaki sinyallerin gidip gelebilmesi için gerekli gelişimin tamamlanmış olması gereklidir.

Genellikle halk arasında tuvalet eğitimine başlamak için daha erken yaşlar düşünülür. Örneğin; 1-1,5 yaş gibi, hatta daha kundaktan alıştırdığını iddia eden anneler bile vardır. Ancak 2-2,5 yaş öncesinde annenin belirli saatlerde çocuğunu tuvalete oturtması, bezini açması veya çocuğun hareketlerinden tuvaletinin geldiğini anlayıp tuvalete götürmesi tuvalet eğitimi değildir. Çünkü, bu durumlarda çocuğun tuvaletini yapması kendi kontrolü altında değildir. Onun için de tuvalet eğitimi anlamına gelmez. 2,5 yaşından önce çocuk tuvalet eğitimi için zorlanmamalıdır. Zorlandığında anne ile çocuk arasında bir mücadele olabilir. Tuvalet eğitimi 1-1,5 yaşlarında verilmeye çalışıldığında hem anne hem de çocuk gereksiz yere üzülmüş ve zorlanmış olacaktır. Erken yaşta lazımlığa oturtulmaya zorlanan çocuklar birkaç ay içinde bunu bırakacaklardır. Ayrıca erken yaşta zorlamayla yapılan tuvalet eğitiminin daha sonraki yaşlarda bazı davranış ve kişilik bozukluklarına da yol açtığı yapılan araştımalarda saptanmıştır. Örneğin; çok erken yaşlarda zorlanarak alıştırılan çocuklar daha büyük yaşlarda altlarına yeniden kaçırabilirler.Çocuk için tuvaleti uygun şekilde hazırladıktan sonra ona tuvaletini nasıl ve nereye yapacağı gösterilmeli, bu konuda bir yetişkin yada bir çocuktan yararlanılmalıdır. Çocuğa tuvalet ihtiyacı sorulmalı var ise oturması sağlanmalıdır. Yok ise zorlanmamalı çişi geldiği zaman tuvalete yapacağı anlatılmalıdır. Çocuk 30-45 dakikada bir tuvalete götürülmelidir. Çocuk çişini tuvalete yaptığında aferin deyip alkışlanmalıdır. Onun bu davranışları başkalarının yanında da anlatılıp başardığı işin önemli olduğu hissettirilmelidir. Böylece çocuk başardığı için gurur duyacaktır. Ancak ödüllendirmede de aşırıya gitmek hatalıdır. Çünkü bağımsızlaşma çabasında olan çocuk yetişkinlerin kontrolünde olduğu duygusuna kapılabilir ve bundan hoşlanmaz.

Tuvalet eğitiminde cezalandırmanın (dayak, poposunu yakmak, kibritle korkutmak gibi) olumlu yönde hiçbir etkisi olmaz, üstelik çocuk korku ile daha da gerileyebilir. Bu nedenle tuvalet eğitiminde en önemli ilke yanlış davranışlar üzerinde fazla durmamak, doğru davranışları övmektir. Zamanla ödül ve övgülerin sıklığını azalttığınızda bile çocuğunuzun kazandığı davranışın devam ettiğini göreceksiniz.

Tuvalet eğitimi uzun süreli ve sabır gerektiren bir iştir. Bu nedenle anne, babalar birkaç gün yada birkaç ayda bu sorunun çözümlenebileceğini düşünmemelidirler. Çocuklar ancak 4-5 yaşlarına geldiklerinde tuvalet kontrolü kazanabilirler.

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
benim sorum cnm (akıl akıldan üstündür hesabı):)glikoasit(uygulandı) botoks güneş lekeleri ile ilgili sabit uygun bir yeriniz olsaydı direk irtibata geçerdik ankraya geldiğimde işlem vb gibi ...tavsiye alabilirim ama..yer konularında daha sonra

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
hassas ciltte kılcal damarlarda çatlaklık görülmesi çok normal..bir de güneşe,sıcak havaya yada soğuk havaya çok fazla maruz kalmışsa bu damarlar dahada genişler..öncelikle hergün kışın bile güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkmamanızı öneririrm,çok sıcak ve çok soğuk havalara aniden çıkmayın yüzünüzü sakınarak yavaşça o ortama alışmasını sağlayın..bir de ilaç kullanarak çok fazla kaybolmaz..size önerim;

At Kestanesi kabuğu rendelenir ve cam bir kavanoza konur. Rendelediğiniz kabukların üzerini örtecek şekilde sızma zeytinyağı ilave edin. Kavonozu 20 gün güneşte bekletin ve akşamları çalkalayın. Bekleme süresi bitince, karışımı süzün. Süzdüğünüz karışımı, her sabah, damarlı bölgelere sürün.

Bu uygulamayı en az 1 hafta uygulayın.Böylece yüzünüzde çıkan kılcal damarlardan kurtulucaksınız.

Bu kürü, cilt kırışıklıklarında ve varis tedavisinde de kullanabilirsiniz.
teşekkür ederim canım deniycem hemen

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Yazgül hanım merhabalar.
Saçlarımdan ötürü çok şikayetim olmaya başladı.
Saçlarım röfleli ve çok kurumaya başladı,tiftik tiftik oluyor açma tarağı ve mavi sular bile fayda etmeyeye başladı.Saç kremimi değiştirdim yine aynı sorun.
Yaz ayı olduğu için günde 2 defa duşa girdiğim içinmi oluyor bilemiyorum ama bana önerebileceğiniz bir kür varmı aceba.
Teşekkür ederim.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar