Aslı'dan Duygulara Tercüman Kelamlar...

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Bir başlıkta hepsi birbirinden güzel alıntıları toplaman harika olmuş Aslıcım , Can Yücel'in sözlerini seviyorum ben mesela , sen de seviyorsun belli ki :)

Bazı sözlerin kime ait olduğunu merak ettim altlarına yazanları da ilave edersen makbule geçer :panter:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Bir başlıkta hepsi birbirinden güzel alıntıları toplaman harika olmuş Aslıcım , Can Yücel'in sözlerini seviyorum ben mesela , sen de seviyorsun belli ki :)

Bazı sözlerin kime ait olduğunu merak ettim altlarına yazanları da ilave edersen makbule geçer :panter:
tesekkur ederim canim evet mevlananin sozleri ve can yucelin sozleri siirleri her zaman hayran birakmistir beni canim ben gibi hayrani olan biri olmasina sevinmedim desem yalan olur :huhuu:
canim buldugum bazi yazilarin altlarinda yazarin ismi olmadigi icin ekleyemediklerimdi... isterdim yoksa hepsinin kime ait oldugunu yazmayi :sirin:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/391151_225379770865517_113510138719148_576145_488219475_n.jpg
Güneşi DOĞDUĞU GİBİ,
Sαbαhı GELDİĞİ GİBİ,
Sevdiğin insαnı OLDUĞU GİBİ' kαbul et..!!

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Ey burnu kanasa hemen kadere küsüp yüzünü ekşiten.
Gülden hiç ders almıyor musun?
Bütün yaprakları tek tek yolsan gül yine de gülmekten vazgeçmez.
Hale razı oluş şükürdür.
Gül de daimi bir şükür makamındadır.
Hem bilmez misin ki başına gelen sıkıntılar aslında daha büyük bir sıkıntıya set olur da başındaki belayı def ederler.
O halde yüzün gülsün...

~~Hz Mevlana~~

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Aşk'ı yaşamak istiyorsan ; Önce YAŞAMAYI öğreneceksin . ! Güzel günler sana gelmez , sen onlara YÜRÜYECEKSİN . . . !
HZ. MEVLANA..

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Aşk'ı yaşamak istiyorsan ; Önce YAŞAMAYI öğreneceksin . ! Güzel günler sana gelmez , sen onlara YÜRÜYECEKSİN . . . !
HZ. MEVLANA..

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
‎"Benim gurbetimin adı ne Şems..? Hâlime bir isim koy! Yalnız mıyım? Hasta mıyım? Garip miyim? Ben nerdeyim? Ben neyim Şems? Harf bir manadır,manası kendindedir. Benim harflerimi hangi rüzgârda savurdular Şems? Nefsine mağlup olamayan, Aşkta galip olur demiştin ya, şimdi söyle ;

Mağlup muyum, Mağdur mu ? ''

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
‎"Benim gurbetimin adı ne Şems..? Hâlime bir isim koy! Yalnız mıyım? Hasta mıyım? Garip miyim? Ben nerdeyim? Ben neyim Şems? Harf bir manadır,manası kendindedir. Benim harflerimi hangi rüzgârda savurdular Şems? Nefsine mağlup olamayan, Aşkta galip olur demiştin ya, şimdi söyle ;

Mağlup muyum, Mağdur mu ? ''

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
Edep, Aklın Tercümanıdır; Herkes Edebi Kadar Akıllı, Aklı oLduğu Kadar Şerefli, Şerefi oLduğu Kadar Da Kıymetlidir..!!

emeklerine sağlık cnm zevkle okumaya takip etmeye çalışıyorum paylaşımların harika arada bende bi iki ekliyorum müsadenle:lilav:

Ruh, dal budak salmış bir ağaç gibi göz önünde bulunan hakikatlerde değil, en derin ve en gizli yerdedir Ruh, insanın tohumudur(üstad)NFK

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
emeklerine sağlık cnm zevkle okumaya takip etmeye çalışıyorum paylaşımların harika arada bende bi iki ekliyorum müsadenle:lilav:

Ruh, dal budak salmış bir ağaç gibi göz önünde bulunan hakikatlerde değil, en derin ve en gizli yerdedir Ruh, insanın tohumudur(üstad)NFK

canim benim cok tesekkur ederim
sen eklediginde cok mutlu oluyorum ben ne demek musade senin canim :huhuu:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Gönüller sultânı Mevlana hazretleri şöyle çağırır: insanoğlunu:
“Gel, gel de birbirimizin kadrini kıymetini bilelim. Çünkü belli olmaz, birbirimizden ansızın ayrılabiliriz. Madem ki peygamber “Mümin, müminin aynasıdır” buyurdu, ne diye aynadan yüz çeviriyoruz?”...

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Gönüller sultânı Mevlana hazretleri şöyle çağırır: insanoğlunu:
“Gel, gel de birbirimizin kadrini kıymetini bilelim. Çünkü belli olmaz, birbirimizden ansızın ayrılabiliriz. Madem ki peygamber “Mümin, müminin aynasıdır” buyurdu, ne diye aynadan yüz çeviriyoruz?”...

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
merhaba canım...yine anlamlı paylaşımlar eklemişsin girmişken göz gezdirdim emeğine sağlık..

Şair der ki;öleceğim gün onu çağırın, son nefesimde ona tek bir şey söyleyeceğim.

"Öyle değil böyle gidilir…!"

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar