Aslı'dan Duygulara Tercüman Kelamlar...

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Evvela, ''Ayn'' Dedik ve Zorlu Bir İmtihana Başladık...Derken,''Şın'' Dört Elif miktarı Bir Nefesle Yaşadık...Nihayet, Geldi Vuslat, ''Kaf'' Dağının Doruğuna Ulaştık...
'' Ayn, Şin, Kaf '' İşte Bu Üç Harfin Hülasası Kadar Ondan Uzakta kaldık..
Şimdi ''A.Ş.K'' Dedik Bitti Sürgünümüz, Elhamdülillah biz Kazandık.Hz.Ademin Cennetten çıkarıldığı gibi, Bizde sürgün edildik Yarin gönlünden. Gözlerindeki manaya idi hicretim. Ey diri halime biçilmiş kefenim! Seni sevdim diyedir "lahavle" lere ezberim.Ey Âşk durağım! Ey adından başka hiç bir söze dilimin dönmediği tek hecem. Yüreğimin en derin, en bilinmeyen yerindesin Ne uzanabiliyor sana ellerim, ne de vazgeçebiliyor sen'den sana aç,sana susuz, sana meftun, biçare yüreğim. Hâl-i hazinim. Susuz çöllerde suya hasret bir bedevi misali, Baktığı her yerde SEN'i görür zannıyla adımlarken sahrayi yorgun bedenim,bir serabin içinde bulur kendini yanık yüreğim. Bilmem ki bir gün o güzel gözlerine nazar etmekle nasiplenir mi kalbim. Ey benim cennet gözlüm, sen benim dua etmeme sebep olansın. En tılsımlı, en riyasız, en içten duamsın. Beni ben yapan aşksın. Kalbim en büyük sığınağın olsun yâr, sen Besmele ile başlayan sevgime yakışanımsın, nakkaşımsın, mahşere kadar tutacağım sevda orucumsun. Sen benim içten içe kanayan en derin yaramsın.Ne kadar özlendiğini bir bilsen , yokluğundan utanırsın..!

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Evvela, ''Ayn'' Dedik ve Zorlu Bir İmtihana Başladık...Derken,''Şın'' Dört Elif miktarı Bir Nefesle Yaşadık...Nihayet, Geldi Vuslat, ''Kaf'' Dağının Doruğuna Ulaştık...
'' Ayn, Şin, Kaf '' İşte Bu Üç Harfin Hülasası Kadar Ondan Uzakta kaldık..
Şimdi ''A.Ş.K'' Dedik Bitti Sürgünümüz, Elhamdülillah biz Kazandık.Hz.Ademin Cennetten çıkarıldığı gibi, Bizde sürgün edildik Yarin gönlünden. Gözlerindeki manaya idi hicretim. Ey diri halime biçilmiş kefenim! Seni sevdim diyedir "lahavle" lere ezberim.Ey Âşk durağım! Ey adından başka hiç bir söze dilimin dönmediği tek hecem. Yüreğimin en derin, en bilinmeyen yerindesin Ne uzanabiliyor sana ellerim, ne de vazgeçebiliyor sen'den sana aç,sana susuz, sana meftun, biçare yüreğim. Hâl-i hazinim. Susuz çöllerde suya hasret bir bedevi misali, Baktığı her yerde SEN'i görür zannıyla adımlarken sahrayi yorgun bedenim,bir serabin içinde bulur kendini yanık yüreğim. Bilmem ki bir gün o güzel gözlerine nazar etmekle nasiplenir mi kalbim. Ey benim cennet gözlüm, sen benim dua etmeme sebep olansın. En tılsımlı, en riyasız, en içten duamsın. Beni ben yapan aşksın. Kalbim en büyük sığınağın olsun yâr, sen Besmele ile başlayan sevgime yakışanımsın, nakkaşımsın, mahşere kadar tutacağım sevda orucumsun. Sen benim içten içe kanayan en derin yaramsın.Ne kadar özlendiğini bir bilsen , yokluğundan utanırsın..!

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
Sakladığın sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun. (Hz. Ali (r.a))

Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar. (Mevlana)

Gerçek zengin, bilgisi çok olan insandır. (Hz. Ali (r.a))

Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ohhh canım benım tekrar hosgeldın unuttuydun burayı ya artık kımse gelmıyo zaten :uzgun:

_emos_

Daimi Üye
Tepki
5.513
ohhh canım benım tekrar hosgeldın unuttuydun burayı ya artık kımse gelmıyo zaten :uzgun:

burdayım ben öhö öhö:panter:güzel paylaşımlar bakılmazmı:..bende ekliyim sayfana;

_Pinokyo tahta mahta ama yalan söylerken burnu uzuyordu. Ya şimdi ki insanların yüzü bile kızarmyo.

_Basit bir erkek, sevgilisini diğer kızlarla kıskandırır. Gerçek bir erkek ise, diğer kızları sevgilisiyle kıskandırır.

M. Longston

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
emosum sende hosgeldın tatlım seref verdın ne ıyı ettın geldın
cok guzel paylasımlar tesekkur ederım tatlım

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
emosum sende hosgeldın tatlım seref verdın ne ıyı ettın geldın
cok guzel paylasımlar tesekkur ederım tatlım

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Bir düşmanı olan ondan kaçıp uzaklaşınca kurtulur.
Ama benim halim bir değişik: Zira kaçan da benim kovalayan da.
Ben kendi kendime hasm olmuş, kendi yolumu kesmişim.
Bir yanım iyiliğe koşmakta diğer yanım ona çelme takmakta.
Ne denizlerin dibine dalmak, ne göklere çıkmak beni paklar.
İnsan kendi kendisinden nasıl kaçar, gölgesinden nasıl kurtulur.
O halde kendimi ıslah etmediğim takdirde bu kaçıp kovalamadan ta kıyamete kadar bana kurtuluş yok.

Hz.Mevlana

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Bir düşmanı olan ondan kaçıp uzaklaşınca kurtulur.
Ama benim halim bir değişik: Zira kaçan da benim kovalayan da.
Ben kendi kendime hasm olmuş, kendi yolumu kesmişim.
Bir yanım iyiliğe koşmakta diğer yanım ona çelme takmakta.
Ne denizlerin dibine dalmak, ne göklere çıkmak beni paklar.
İnsan kendi kendisinden nasıl kaçar, gölgesinden nasıl kurtulur.
O halde kendimi ıslah etmediğim takdirde bu kaçıp kovalamadan ta kıyamete kadar bana kurtuluş yok.

Hz.Mevlana

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
Peygamber Efendimiz (sav)

Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin Allah’ın kulları kardeşler olunuz

Sizden önceki toplumların derdi size de bulaştı: Haset ve kin Kin beslemek kökten kazıyan şeydir Allah’a yemin ederim ki iman etmedikçe cennete giremezsiniz Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız Size birbirinizi seveceğiniz bir şeyi haber vereyim mi? Aranızda selamı yayın

Fakirleri seviniz ve onlara yakın olunuz Siz onları severseniz, Allah da sizi sever Siz onlara yakın olursanız, Allah da size yakın olur Siz onları giydirirseniz, Allah da sizi giydirir Siz onları yedirirseniz, Allah da sizi yedirir Siz cömert olunuz ki, Allah Teala da size karşı cömert olsun

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar