Arkadaşlık

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
12.gif

Savaşın en kanlı günlerinden biri.. Asker, en iyi arkadaşının az ileride kanlar içinde yere düştügünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı ateş yağmuru altındaydılar. Asker teğmene koştu ve:
- Teğmenim. Fırlayıp arkadaşımı alıp gelebilir miyim?..
Delirdin mi? der gibi baktı teğmen...
- Gitmeye değer mi?. Arkadaşın delik deşik olmuş... Büyük ihtimalle ölmüştür bile.. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın..
Asker ısrar etti ve teğmen "Peki " dedi.. "Git o zaman.." İnanılması güç bir hadise.. Asker o korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa döndü.. Birlikte siperin içine yuvarlandılar.
Teğmen, kanlar içindeki askeri muayene etti.. Sonra onu sipere taşıyan arkadaşına döndü:
- Sana değmez, hayatını tehlikeye atmana değmez, demiştim. Bu zaten ölmüş..
- Değdi teğmenim. dedi asker..
- Nasıl değdi? dedi teğmen.. Bu adam ölmüş görmüyor musun?..
- Gene de değdi komutanım.. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı.. Onun son sözlerini duymak, dünyaya bedeldi benim için.. Ve arkadaşının son sözlerini hıçkırarak tekrarladı:
- Geleceğini biliyordum!.. demişti arkadaşı... Geleceğini biliyordum.. .... Kalbimizde arkadaşlık adında bir mucize var. Nasıl olduğunu veya nasıl başladığını anlamazsınız. Ama bu özel armağanı bilirsiniz ve arkadaşlığın Allah' ın en büyük armağanı olduğunu anlarsınız. Gerçekten de arkadaşlar çok nadide mücevherlerdir. Sizi gülümsetip başarmanız için cesaret verirler. Sizi dinlerler ve kalplerini size açmak isterler. Bugün arkadaşlarınıza onlarla ne kadar ilgilendiğinizi gösterin.

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
askerliğe mi yok erkeklerin işi onlarda kalsın fıtreten biz narin yaratılmışız aynı narinlikle korunmak isterim :D
sende sağol bitanem

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
güzelmiş. benim içinde arkadaşlık önemlidir. en kötü anımda yanımdaydılar en iyi anımda da. ailemle paylaşamadığım nice dertlerimi dinlediler moral verdiler...
ama b ilemiyorum şu anlatılanda olduğu gibi arkadaşlıklar varmı günümüzde. böyle fedakarlık yapabilecek.sanmam. pek yoktur. ama keşke olsa...

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ne kadar önemli arkadaşlık dostluk Aslım sağol çok güzel bir hikayeydi çok duygulandım..
sende sağol bitanem beni de çok etkiledi gerçekten
güzelmiş. benim içinde arkadaşlık önemlidir. en kötü anımda yanımdaydılar en iyi anımda da. ailemle paylaşamadığım nice dertlerimi dinlediler moral verdiler...
ama b ilemiyorum şu anlatılanda olduğu gibi arkadaşlıklar varmı günümüzde. böyle fedakarlık yapabilecek.sanmam. pek yoktur. ama keşke olsa...

bende sanmıyorum bu kadar fedakar insan olsun günümüzde ama dediğin gibi keşke olsa

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
çok güzel teşekkürler canım arkadaşlık çok önemli dostlukta malesef su önemde pek arkadaş dosttum diyomusun ....
şuan ki arkadaşlıkla dostluklar çok farklı

ebrulii

Daimi Üye
Tepki
3.710
niye hep böyle söylüyorsunuz bence ön yargılardan kurtulmamız lazım benm müşerref diye arkadaşım var hatta oda buraya üfe arkadaşım dostum sırdaşım kardeşim herşeyim o benm. Benm onun için,onunda benm için yapamayacağı tek birşey bile yok :teselli:

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
niye hep böyle söylüyorsunuz bence ön yargılardan kurtulmamız lazım benm müşerref diye arkadaşım var hatta oda buraya üfe arkadaşım dostum sırdaşım kardeşim herşeyim o benm. Benm onun için,onunda benm için yapamayacağı tek birşey bile yok :teselli:

sizin adınıza çok sevindim canım Rabbim muhabbetinizi artırsın inşallah

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar