5 şişle çorap örüyoruz...

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
ben çook beğendim.başladım.lastikteyim.kendime değil beyime yapıyorum.60 tel iyi gelir herhalde değil mi.model de şimdilik yok.bakalım beğendiğim bir şey olursa yaparım.düz örsem çok mu genişler acaba
çocuklarınız sağlıkla kullansınlar.ankara soğuk oluyor hele gece daha bi soğuk olur.
elifin çorabıda çook güzel .ellerinize sağlık.biraz daha uzun çok uzun olmaz mı.
tekrar teşekkür ediyorum.şimdi ben de evde tek başımayım.resimlemeyi biraz daha öreyim de yaptırayım olur mu.

çok geniş olacağı zannetmiyorum..... ama istersen lastik bittik tan sonra biraz düz ör ve beyinin ayana geçir örgüyü... hem genişliğini hem uzunluğu kontrol etmiş olursun böylece... sadece ilmekleri şişlere ortala önce kaçmasınlar...
Elif tam dizlere kadar uzun istiyormuş.... okula giyecek etekle onları-)))
bu arada Ankara'nın soğuk olduna biliyorum... oğlum orada okuyor... neredeyse her sene 3-4 çift örüyorum ona... :eek:fff:

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942

topuk olduysa devam edeyim mi iremcim

aaaaaa çok güzel olmuş!!!!! hemde modelli:ask:
ablam sen hatırladım kadariyle şiş başı 15 ilmekten başladın değil mi???? topuk ilmekleri tam sayamıyorum... kesmeler bittiyse ve topuk şişlerde şiş başı 15 ilmek olmuşsa o zaman artık dum düz devam et...
artık örgü küçük parmağa gelene kadar örmeye devam ediyorsun...

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
hanımlar ben yılbaşı tatile çekiyorum...
kocacığım in yanına İstanbul'a gidecam buğun... pazar günü kadar yokum...

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
kikimoraa harikasınız açıklama öyle güzel olmuşki sanırım ben bu çorap işini becereceğim.Takıldığım yerde sorabilirim inşallah.Topuk kısmını bir türlü yapamıyordum.Yılbaşı sonrası kesinlikle deneyeceğim emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
kikimoraa yılbaşı gecesi herkes uyumaya gidince ben bu çoraba başladım.topuk kısmını yapamam diye çok düşündüm ama öyle güzel açıklamışsınki resimlerle nihayet yaptım ve bitirdim.Teki ayağımda şu an :) Şişlerim pc min yanında birazdan diğer eşine başlayacağım bende örnek koydum ama senin örneğin gibi öyle zor bir örnek yapmadım.Çok güzel oldu tekrardan teşekkür ederim.

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
kikimoraa harikasınız açıklama öyle güzel olmuşki sanırım ben bu çorap işini becereceğim.Takıldığım yerde sorabilirim inşallah.Topuk kısmını bir türlü yapamıyordum.Yılbaşı sonrası kesinlikle deneyeceğim emeğinize sağlık teşekkür ederim.
merhabalar
umarım çok fazla kafanı karıştırmadım açıklama hazırlanırken:utan:
ayrıca topuk kısmi daha bir suru var... onları de hazırlanıp sonra gösterim... takıldın bir yerin olursa yaz.. yardımcı olmaya çalışacam

Selam elinize sağlık,
Acaba beş şişle patik örmeyi de gösterebilir misiniz.
Burundan başlayarak örülen.
olur .... onları de gösteririm... fakat birazcık sabır isteyecam... dün eve daha yeni geldim.. bu hafta farklı işlerim var.. onları biterıp konu acarım :utan:

kikimoraa yılbaşı gecesi herkes uyumaya gidince ben bu çoraba başladım.topuk kısmını yapamam diye çok düşündüm ama öyle güzel açıklamışsınki resimlerle nihayet yaptım ve bitirdim.Teki ayağımda şu an :) Şişlerim pc min yanında birazdan diğer eşine başlayacağım bende örnek koydum ama senin örneğin gibi öyle zor bir örnek yapmadım.Çok güzel oldu tekrardan teşekkür ederim.
bir şey değil canım :utan: işe yarayacak bir iş yaptım için seviniyorum...
artık otekiler de bittı zaman resimleri bekliyorum:cay::eek:

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942

ve çorab biter...

çok teşekkür ederim iremcim.bundan böyle her ölçüde çorabı kolaylıkla örebilirim.sayende canım.:utan::ask::ask::ask:

aferin benim ablama !!!! çok güzel olmuşlar ellerine sağlık .. güle güle kullanılsınlar-alkis
Fikret abla bir şey soracam sen topuktan fazlalıkları her sırada mi kestin???

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
teşekkür ederim.bir sıra kesmeden bir sıra keserek ördüm.ama ben 2.5 no şişle örüyorum.sık kesmiş gibi oluyor.
ismim müberra canım

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
kikimoraa bitirdim bir hata yaptım ipim ince diye 2 katla ördüm ev botu gibi oldu.Amaç öğrenmekti ben teşekkür ediyorum size.Bu gün çorap ipleri aldım sizden bir ricam var burundan başlayıp topuk kısmıda dahil olarak resimli bir çorap modeli açıklamanız mümkünmü.Eğer mümkünse ipleri bekleteceğim sizin paylaşımınızdan sonra başlayacağım.Bu arada hünerlerinizi gördüm ben hiç kendimi örgücü diye değerlendirmeyeceğim :) Bu anlamda çok profesyonelsiniz sizden öğrenmem gereken çok şey olacak.Emeklerinize sağlık sayın kikimoraa.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar