27. Haftanın Konuğu »» Şahmaran.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
kedicikim biz senle gece telapati kurdukta benimmi haberim olmadı balım dün baya yorucu bir gün geçirdim faturaydı bankaydı falan derken cırkım çıkmıştı resmen yaaa eve geldikten sonra bir yandan çocukların sofrasını hazırlıyorum biryandanda biran önce işimi bitirsemde aklıma geleni kediciğime söylesem diyordum aklıma gelen sana diyecektimki kedicik şahımla konuşsan maranımız konuğumuz olsa da sorular sorsak diye düşünürken eşim geldi giremedim siteye sabah eşim gittikten sonra siteye geldim mesajınla karşılaştım süpriz konuğumuz adı altında
şimdik de bakim bacım bana biz hangi ara telapatiyi kurduk-hmm-hmm-hmm:kedim::kedim::kedim::sigara::dil:
Demek herkesin içinden geçen konuk bendim
Eyi o halde sorun sorularınızıda içinizde kalmasın bari:findik:
Mazallah içinizde kalırda şişer falan neyim göbecikleriniz:dil::gul:
şahım canım birtanem koltuğun hayırlı olsun balım tam sana yakışır bir koltukta ağırlamış seni kediciğim :kayris::kayris:
ama ilknur ne yapmış sana kıyamam :eek::eek:bidenem şimdik ben de sorayım diyorum ama soruları sormaya gelene kadar cevapları okurken koptum resmen yaaaaa:kptmya::kptmya::kptmya::cokkomik::cokkomik::cokkomik::gul::gul::gul::gul: bende gelicem sorularımla bekle beni birtanem :eek::eek::eek:
İlknur dün beni deli etti ama sonunda ne oldu ilknur söylesin:kptmya:
Oturduk bir koltuğa,pc başında cevaplıyoruz bakalım tüm soruları..
Bunun sonunda kaç kişi banlanır bilemiyorum artıkın yane:findik:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
sürprizzzz yine ben:))
yaz insanı mısın kış insaını mı?:
yenilikçi misin geleneksel mi?
yaşamdan keyif alıyor musun?
hiç hesapta yokken eline bir miktar para geçti nasıl değerlendirirsin?
Alış verişe çıktın, vitrinde bu güne kadar gördüğün en güzel ayakkabı duruyor, ama nerdeyse 1 maaşın.. naparsın?
evliliğinde ilk günki heyecan hala devam ediyor mu?
herşeyden çabuk sıkılır mısın yoksa zevkini çıkartmaya mı bakarsın?
eşin geldi hadi valizi hazırla bi saat sonra uçak kalkıyor tatile gidiyoruz dedi ne yaparsın?
eşin sana doğum gününde hiç beyenmediğin bişey hediye etti ne yaparsın?
yolda gördüğün para isteyen dilencilere tepkin ne oluyor?
arkadaşının eşini başkasıyla el ele gördün ama onlar seni görmedi ne yapardın?
ne sıklıkla dışarıda yemek yersiniz?
aceleci misin?
ehliyetin var mı?
araba kullanmayı kim öğretti?
sence aşkın gözü kör mü?
yolda bi kediyi ezdin yanlışlıkla ne yapardın?
eşine yaptığın en güzel sürpriz neydi?
eşinin yaptığı en güzel sürprzi neydi?

:sokYinemi sen:sok:
Ülen senden kurtulamıyacakmıyım ben:bayil:
yaz insanı mısın kış insaını mı?:Bahar insanıyım şekerim,bazen yeşerir çiçek açarım,bazende solar kururum:sigara:
yenilikçi misin geleneksel mi?:Yeniliklere açığım ama geleneklerimide daim ettimeyi severim.
yaşamdan keyif alıyor musun?:Bazen almadığım zamanlar olmuyor değil mesela şu an gibi:D
hiç hesapta yokken eline bir miktar para geçti nasıl değerlendirirsin?:Vış paramı didin hani nerde..Nerde bende öyle şans beeee..Yapsana bana öyle bir güzellik hade:findik:
Alış verişe çıktın, vitrinde bu güne kadar gördüğün en güzel ayakkabı duruyor, ama nerdeyse 1 maaşın.. naparsın?:Ayakkanıya,giysiye çok para vermeyi seven biri değilim.Üzerime yakışması önemli,pazardan alışveriş yapmayı daha çok severim.Yani vitrinlere bakıp iç geçirdiğim hiç olmadı-hmm
evliliğinde ilk günki heyecan hala devam ediyor mu?:Evet her daimde sürer inşallah
herşeyden çabuk sıkılır mısın yoksa zevkini çıkartmaya mı bakarsın?:Öyle çok büyük şeylerim olsunda mutlu olayım dediğim hiç olmadı,küçük şeyler bile benim için önemlidir,oğlumun benim için bir papatya toplayı bana vermesi ve o anki mutluluğum herşeye bedel.Yani zevkini hazzını çıkarırım elbet.:eek:
eşin geldi hadi valizi hazırla bi saat sonra uçak kalkıyor tatile gidiyoruz dedi ne yaparsın?:Ay ne yaparım,uçarım coşarım hoplarım bu halimle bee-kop:halay:hamis:
eşin sana doğum gününde hiç beyenmediğin bişey hediye etti ne yaparsın?:Yaptı yapmadımı sanki,bundan 4 yıl önce aldığı hediye halan dumur halim gözümün önüne gelir.Ama hiç ona belli etmedim tabik,sarıldım boynuna ve ne gereği vardı dedim:D
yolda gördüğün para isteyen dilencilere tepkin ne oluyor?:Her yolda gördüğüm yada her kapıma gelen dilenci önceleri beni çok rahatsız ederdi.Hatta dile getirip söylenirdim.Sonrasında;
Bir Cuma günü ofisime bir dilenci geldi,geri çevirdim ve arkasından söylendim.İşim için dışşarı çıkmam gerekiyordu ve dönüşte beni trafik polisi çevirdi.Bende sağa çekip arabadan indim,gayet kendimden emindim çünkü Emniyet kemeri takmadığım için bana ceza yazdı ki bu başıma gelebilecek en son ihtimal idi.Benki herşeyimden emin olan ben 90küsür ceza makbuzu ile geri dönmek sorunda kaldım ofisime.
Şimdi yolda gördüklerime olmasa bile,ofise kapıya gelenleri geri çevirmiyorum.
arkadaşının eşini başkasıyla el ele gördün ama onlar seni görmedi ne yapardın?Bende görmemezlikten gelirim.Çünkü iyi olur Allah'tan kötü olur kuldan.Ama yinede arkadaşımı ikaz eder dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunurdum.
ne sıklıkla dışarıda yemek yersiniz?:Sıklık demesekte arada bir yediğimiz oluyor.
aceleci misin?:Sabırlı değilim ama çok acelecide değilim
ehliyetin var mı? :Evet var.
araba kullanmayı kim öğretti?:Eşim
sence aşkın gözü kör mü?:Evet kör,en büyük örneğide benim.
yolda bi kediyi ezdin yanlışlıkla ne yapardın?:ay çok üzülürdüm hatta oturur ağlardım yaaa:kedim:
eşine yaptığın en güzel sürpriz neydi?:Toplayıp valizimi onunla birlikte bir yola baş koymak.
eşinin yaptığı en güzel sürprzi neydi?:Kendi adıma ait bir araba alması idi,ama geçen zamanda krizden dolayı satmak zorunda kaldık-hmm

çok düşündüm aklıma bunlar geldi sonra yine gelirim kusura bakma canım:eek::Ay tamam gel diyorum artık,kapıdan kovsam,bacadan yine girip sorularını soracaksın.:eek:
:kupa:Oh be bitti:kupa:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Sılam demek yureklerımız bırrrrr:eek:

Maran hatunu son sorunun cevabı yanlıs.Hem merak ettım neden ısırarak yıyen kı.Bu soruyu kıme sorduysam ısırarak yıyen evlı cevabını verdı.Oysa sadece parmagında yuzugu olan evlıydı :kedim::kedim::kedim:

Sorularımın devamı bu gece gelecekkk sen sıtede yokken :gul:
Senin soruna göre cevap verdim:findik:
Sen önce sorduğun soruya bak delü:kedim:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
şahım ben geldim sorularımla.. Ama sana şöyle bir sepet çiçek getirdim... Sana layık değiller ama ... :gulcicek:

cicekgonder03.jpg

4072.jpg

gelelim şimdi sorularıma.... :dusun:

hayatindaki kaybetmekten korktugun seyler ?

hayatta görmeye tahammül edemeyecegin seyler ?

onsuz yapamam dediklerin ?

en cok deger verdigin seyler ?

agladinmi doyasiya insanlara aldirmadan ?

sevilmemeyi göze aldinmi hic ?

en sinir olduğun sözlerkelimeler vs?

Elinize bişeyleri değiştirmek için bi şans verilseydi ilk olarak neyi değiştirmeyi isterdin?

Kardeşlerinizden hangisi ile anlaşırsın?

Doğacak bebeğin çok çirkin olursa tepkin ne olurdu? :dil:

Sizi sevenin sizin için neler yapması hoşunuza gider?

Bebeğin konuşmaya başlarsa ve ilk olarak babaanne derse tepkin ne olurdu? :dil:

Kendine bir adım dışardan bakınca günlük yaşam da birey olarak nasıl buluyorsun ?

Gün gelir devran döner sözü sana neyi ifade eder ?

Fatih Ürek mi Ajdar mı ? :dil:

Olaylar karşısında isyancımısın yoksa kader deyip boyunmu eğersin?

seni sinir eden $eyler nelerdir? :dil:

Bu kadarı kafimi yoksa daha istermisin? :dil:

Hoşgeldin canım benim,gelirkende eli boş gelmemiş benim canım arkadaşım:eek:

hayatindaki kaybetmekten korktugun seyler ?:Ailem,eşim,oğlum,sevdiklerim

hayatta görmeye tahammül edemeyecegin seyler ?:Nankörlük,riyakarlık,sahtekarlık...

onsuz yapamam dediklerin ?:Ailem,eşim ve oğlum:bebek:

en cok deger verdigin seyler ?:Ailem,eşim,oğlum ve sevdiklerim

agladinmi doyasiya insanlara aldirmadan ?:Evet hemde deli danalar gibi ağlamayı deverim:bitter:kafa göz bir bitap olurum:aglayan:

sevilmemeyi göze aldinmi hic ?:Hayır asla.

en sinir olduğun sözlerkelimeler vs?:Ayıp olur yazamam şimcik buraya

Elinize bişeyleri değiştirmek için bi şans verilseydi ilk olarak neyi değiştirmeyi isterdin?:Sadece bir şey yok aslında,çokşey var be gülüm.
Mesela eşimin başka bir anneden doğmasını çok isterdim.Kaynanam dediğim kişi bana anne olsaydı.

Kardeşlerinizden hangisi ile anlaşırsın?:Hepsi benim canımdır.Hepsi için canımı veririm.Ayıramamki

Doğacak bebeğin çok çirkin olursa tepkin ne olurdu? :dil:Ay olsun,sağlıklı olsun da,ben yine onu çirkin ördek yavrusu diye severim.:eek:

Sizi sevenin sizin için neler yapması hoşunuza gider?:Karşımdaki insanlardan pek bir beklentisi olan birisi değilim.Saygı her zaman ön plandadır ve saygı duyulsun isterim.

Bebeğin konuşmaya başlarsa ve ilk olarak babaanne derse tepkin ne olurdu? :dil::Ay soruyu okurken bile gözlerim yerinden çıktı ki,kaldıki o kelimeyi bile duymaya tahammül edemezdim.:hihh:

Kendine bir adım dışardan bakınca günlük yaşam da birey olarak nasıl buluyorsun ?:Bazen çok pasif,bazende çok aktif o günkü ruh halime değişkendir canım benim.

Gün gelir devran döner sözü sana neyi ifade eder ?:Gün gelir bana kötülük edenler,elbet bir gün bunun acısını bir şekilde kendilerinden verirler.Ne ekersen şu hayatta onu biçersin.

Fatih Ürek mi Ajdar mı ? :dil::Hiç biri:sigara:

Olaylar karşısında isyancımısın yoksa kader deyip boyunmu eğersin?:İsyan etmeyi sevmem,kaderciyim.Ama tabiki herşeyide kadere bağlamam.

seni sinir eden $eyler nelerdir? :dil::Nankör insan çok.Onlara sinir olurum.Birde konuk olduğum için şu an burada sorulara tam konsantre olmuş cvp yazarken tlf çalması müşterinin içeri dalması beni acayip sinir etmeye başladı:kptmya:

Bu kadarı kafimi yoksa daha istermisin? :dil::Sen nasıl istesen canım benim.
Teşekkür ederim:eek:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
şahım face de bahçen var mı?
çayını ve kahveni şekerli mi içersin şekersiz mi?
kakaolu mu beyaz krem şanti mi?
en sevdiğin dondurma markası hangisi?
günde kaç bardak çay kahve içiyorsun?
bazen tarihleri günleri şaşırdığın olur mu?
sitede olmasa hemen yokluğunu hissettiğin kişiler kimler?
sigara kullandın mı hiç?
ızgara mı yoksa fınrında tavuk mu seversin?

bunlara cvp yok muuuuu:sigara:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
şahım maranım yeni sorularımla geldim yazıp hemen kaçıcam bana kısma diye napim ama dayanamiyim diyorum hamiş kız fazla sormayım diyorum ama dayanamıyorumm -hmm
hazırmısın:eek:
işte:sigara:
geliyor:ayna:
yeni-hmm
sorularım:eek:
azcık sabırsızlandınmı:dil: (içimdeki ses)elime geçirmek için sabırsızım sadece mi diyo
evet :sigara:
geldi :sigara:
yeni sorular:sigara:

*Şiir okumayı severmisin ? En beğendiğin şiiri bizlerle de paylaşırmısın?
**Seni en çok mutlu edecek şey nedir ?
**Aşağıdaki kelimeler sana ne ifade ediyor ( tek kelime ile )
---Aşk=
---Para=
---Bayrak=
---Silah=
---Dost=
---Futbol=
**Hayatta asla yapmam dediğin şey ?
**En sevdiğin dizi?
**En sevmediğin dizi, diziler?
**En sevdiğin oyuncular?
**En sevmediğin oyuncular?
**Hayatta seni korkutan tek şey ?
**Seni ağlatan film oldu mu ? Olduysa hangisi ?
**Seni ağlatan şarkı var mı ? Varsa hangisi ?
**Gitmek istediğin ülkeler..
**Türkiyede en sevdiğin il?
**Böcüklerden korkarmısın ?
**Senin hayatında zor dediğin şeyler nelerdir ?
**Aşka inanmamak sence mantıklımı neden ?
**Şu kıymet bilmeyip süründürünleri, insanı canından bezdirenleri ne yapmalı ?
**Para dertmi,mutlulukmu getirir ?
**En sevdiğin çizgi film ?
**Sabırlımısın sabırsızmı ?
**Alınganmısın ?
**En çok hoşuna giden söz nedir ?
**Hangi gazeteyi okursun ?
**İlkler neden unutulmaz ?

**Büyüye inanır mısın ?
**Hiç fal baktırdın mı ? Ne çıktı ?
**Nasılsın ? Şu soruları görünce surat ifadeni anlatan bi smiley koysana
**En sevdiğin hayvan ?
**Bi kaşık suda boğmak istediğin biri varmı kim ? neden ?
**En sevdiğin bayan ismi ?
**En sevdiğin erkek ismi ?
**Gitmekmi zor kalmakmı ?
**olaylar karşısında isyancımısın yoksa kader deyip boyunmu eğersin ?
**Yağmuru severmisin ?
**Dans etmeyi severmisin ?
**En sevdiğin özelliğin nedir ?
**Hiç uçağa bindinmi ?
**Hiç ata bindinmi ?
**Bu sorular içinde çok güldüğün oldumu olduysa hangi soru?
**birdaha soru sormak içinmi sana yardım içinmi geleyim
**bu kadar sorudan sonra şimdi sorayım dedim beni seviyormusun:dusun:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
ama geride kalmış unutuldu nasılsa die cevaplamaz belki:))))

şahın tüm özel hayatını döktük ortaya he süperiz bizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz:eek::)))

:eek::eek::bayil::bayil::bayil:anniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kıs senden korkulur heee ya unutulursaymış kıs zaten sormadığın nekaldıkine:gul::gul:
şahım falla bu ilknurun elinden seni kimse kurtaramicek balım sabırlar diliyorum sana bidenem

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
canımcım fazla dayanamadım geldim sorularımla maranım kolay gelsin bidenem:eek::eek:

Kendinize ait bir internet sitesi tasarlamaya karar verdin.Hangi tür bir site yapmak isterdin?
Arkadaş ortamınızda veya çevrenizde size takılmış bir lakap var mı?
Hiç eşinin ayaklarını yıkadınmı?
Bugüne kadar nikah şahidi oldun mu?
İnsanın içine şeytan mı girer yoksa her daim insanın içinde şeytan mı vardır?
Sana karşı zaafı olan veya olduğuna inandığın bir insanı kendi özel işlerinde kullanır mısın?
2009 yılında seni en çok üzen ve sevindiren olay nedir?
2010 dan beklentilerin neler?
Küresel ısınma hakkındaki düşüncelerin neler?
Bildiğin yabancı diller?
Başbakan Erdoğanın Davosta yaptığı sence doğrumu?
Mankenlikten şarkıcılğa geçenler arasında sesi en iyi olan kim?
Türkiyenin en iyi takımı hangisidir
Hepsi 1 mi selena mı?
En iyi komedyen kimdir?
En yakışıklı erkek sanatçı kimdir?
Sevdiğin müzik türü?

ben sağ gösterip sol vuranlardan değilim dimi bebikim:dil::dil:
yoksa sol gösterip sağ vuranmıyım dersin:dil::dil:

Haydi sor sor-alkis hazır ve nazırım:findik:
Kendinize ait bir internet sitesi tasarlamaya karar verdin.Hangi tür bir site yapmak isterdin?:Aslında işimiz gereği bir sitemiz var,emlak sitesi ama sanırım sırf Kadınlar için Moda editörlüğü yaptığım bir sitem olsun isterdim:ayna:
Arkadaş ortamınızda veya çevrenizde size takılmış bir lakap var mı?:Ay evet var...Tencere kapak:D
Hiç eşinin ayaklarını yıkadınmı?:yıkadım valla ne yalan söylim,pedükür bilem yaptım:sigara:
Bugüne kadar nikah şahidi oldun mu?:Hiç olmadım
İnsanın içine şeytan mı girer yoksa her daim insanın içinde şeytan mı vardır?:Sanırım herkesin içinde bir şeytan var,şeytan girmez,içinde yaşayan şeytanı ön plana çıkarmamak önemli.:eek:
Sana karşı zaafı olan veya olduğuna inandığın bir insanı kendi özel işlerinde kullanır mısın?:Asla öyle bir şey sessizdiğim an zaten o insan hayatımdan çoktan çıkmıştır.
2009 yılında seni en çok üzen ve sevindiren olay nedir?:İş sektöründe çok badireler atlatık.Hatta tırnaklarımızla kazıyarak emek verdiğimiz ofisimizi kapatma kararı bile aldık.Ancak mücadelemezi hiç bir zaman bırakmadık halan ayakta kalmak için mücade vermeye devam ediyoruz.
2009 senesinin bana bıraktığı kötü izleri halen silmiş değilim inan.
Sevindirici aman aman çok sevindiğim beni inanıllmaz hop oturtup hop yerimden kaldıran bir şey olmadı ama en azından hayata sevincimi kaybetmediğimi düşünüyorum onca savaş vermelerim karşısında.
2010 dan beklentilerin neler?:2010 senesi bende çok güzel başladı derken çok acı olaylar yaşadım.Gebeliğimin erken sonlanması,onun üzerine tekrar hamile kalmam ki bu benim için çok büyük sürpriz oldu diyebilirim.Beklentilerim;Sağlıklı bir şekilde bebeğimi kucağıma alayım,o çok istediğim küçük ama sevimli benim dediğim evimi alayım.Sağlık,mutluluk hiç eksik olmasın daha ne isterim.
Küresel ısınma hakkındaki düşüncelerin neler?:Çok derin bir konudur.
Bildiğin yabancı diller?:Tarzanca desem:kptmya:Çat pat ingilizce:D
Başbakan Erdoğanın Davosta yaptığı sence doğrumu?:Çok doğruydu ve tam destek verdim kendisine:eek:
Mankenlikten şarkıcılğa geçenler arasında sesi en iyi olan kim?:Demet Akalın:sarki:
Türkiyenin en iyi takımı hangisidir :Bana göre tabiki Fenerbahçe
Hepsi 1 mi selena mı? :Hepsi1
En iyi komedyen kimdir?:Beyaz
En yakışıklı erkek sanatçı kimdir? : Ezelim:kayris:
Sevdiğin müzik türü?:Her türlü müzik dinlemeyi severim:aglayan:

ben sağ gösterip sol vuranlardan değilim dimi bebikim:dil::dil:
yoksa sol gösterip sağ vuranmıyım dersin:dil::dil:

Yok gülüm işin esprisi tabiki,yine gel beklerim canım benim:eek:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
canım sorulan her soruya verdiğin içten ve birbirinden güzel cevaolarda kendi kendime diyorumki iyikide böyle bir insanı tanımışım :eek::eek::eek:bir insanın içi dışı ancak bukadar güzel olabilir bitanem kalbi güzel yüreği temiz insan seni çok seviyorum birtanemmmmmm:eek::eek::eek::eek::eek::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou::iloveyou:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
şahım
işyerinde çayı kendiniz mi yaparsınız kahveden mi söylersiniz?
eviniz kira mı?
iş yeriniz kira mı?
eşin kaç kardeş?
eşinin kardeşleriyle aranız nasıl?
ne kadar zamanda bir yemeklii misafir ağırlarsın?
misafir ağırlamayı sever misin?
evde beyaz eşya markan nedir?
kıfetlerin dolapta düzgün mü dağınık mı duruyor?
en son evi komple ne zaman temizledin?
bahar temizliği yaptın mı?
temizliği kendin mi yaparsın yoksa birini mi tutarsın?
en yakın arkadaşınla ne kadar yakınsın?
eşini kıskanır mısın?
saat kullanmayı sever misin?
altın mı gümüş mü seversin?
sorulardan gerçekten sıkıldın mı?:dil:
işyerinde çayı kendiniz mi yaparsınız kahveden mi söylersiniz?:Kendi minik bir mutfağımız var,oradan yapıyoruz her bir şeyimiiz:icelim:
eviniz kira mı?Evet maalesef:gitme:
iş yeriniz kira mı?:Evet maalesef:gitme:
eşin kaç kardeş?6 tane irkek kardeşler
eşinin kardeşleriyle aranız nasıl?:hiç görüşmeyiz
ne kadar zamanda bir yemeklii misafir ağırlarsın?:En son çok ağır misafirlerim vardı,sonum acı oldu:aglayan:
misafir ağırlamayı sever misin?:Bayılırımmisafir bir evin nimetidir.
evde beyaz eşya markan nedir?:beko
kıfetlerin dolapta düzgün mü dağınık mı duruyor?:çok düzgün olmasına dikkat ederim.:hicolmaz:
en son evi komple ne zaman temizledin?:10 gün önce eşimle birlikte temizldik.Günlük toparlıyorum çalıştığım için yetiyor bana
bahar temizliği yaptın mı?:Yaptım baya iyi bir bahar temizliği oldu
temizliği kendin mi yaparsın yoksa birini mi tutarsın?:Tabiki kendim,ben çok evhamlı bir bayanım ev temizliği konusunda.
en yakın arkadaşınla ne kadar yakınsın?:Çok uzağım:gitme:
eşini kıskanır mısın?:evet-hmmeşini kıskanmayan bir eş olabilirmi aceba
saat kullanmayı sever misin?:Severim ama aksesuar ollarak kullanırım
altın mı gümüş mü seversin?:her ikisinide severim
sorulardan gerçekten sıkıldın mı?:dil::Hayır çok hoşuma gidiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar