2012 şubat anneleri doğum listesi ve annelerimizin doğum anıları

bebikommm

Daimi Üye
Tepki
1.079
11 subat cumartesi..

Doktorum son gittigimde,bidahaki gelisimdeki acılmam 3-4 cm i bulursa serum takıp dogurtucagını
soylemisti.
Saat 11.30 da muayenehanesindeydik..Annem,esim,esimin annesi ve ben..Nst'ye baglandım kızımın kalp
atısları guzeldi sonra muayeneye aldı,acılman 3 cm olmus artık bu sekilde dolasma etrafta yatıralım seni
bugun aksama al bebegini kucagına dedi doktor..o ana kadar hic dogurmicakmısım gibi hissetmeme
ragmen,o dakika dank etti hersey sanki garip bi huzun geldi..Tamam dedim,odasına gectik hepimize
anlattı durumu simdi siz hastaneye gecin ben gelicem dedi..Gittigimizde odam hazırdı,hemsire geldi once
lavman yapıldı geceligimi giydim,sonra saat 13.00 da suni sancı takıldı..

Once hersey guzeldi katlanılabilir sancılardı geziniyodum,bir iki saat sonra yataktaydım belim fena agrıyodu sancı girdiginde,bitince de o
10 dakikalık arada uyuyodum(oyle tatlı bi uyku yoktu..)Sonra sancıların arası azalırken siddeti misli misli
artmaya basladı canım yanıyodu artık hafiften aglamaya bagırmaya baslamıstım..Oncelikle esim olmak
uzere,herkes perisan olmustu o halime..Arada ''anneee'' diye bagırıyodum sanki annem agrımı dindirebilirmis gibi
ondan yardım istiyodum..Ama Eşim..Ondan hic o kadarını beklemedigim halde inanılmazdı..

Bir an bile bırakmadı beni ona oyle yuklendim ki,hem fiziksel hem duygusal anlamda o hastane odası
onun benim icin neler yapabilcegini nelere katlanabilcegini bi kez daha anlamama yardımcı oldu..
Doktor saat bası bakıyodu acılmama,artık kalk ayakta gez hızlandıralım dedi..kaldı ki ben ayakta
zor duruyodum,esime yaslandım hep sancı girdiginde cıglık atıyodum gecince de cuval gibi yıgılcakken
esim tutuyodu hep,uykum geliyodu,uyusuyodum..en sonunda vazgectim sezeryana alın beni diye bagırdım.

Saat 19.30 da hadi artık dedi doktor dogumhaneye gidiyoruz..dogumhane aynı kattaydı hatta yan taraftı
hemen geciverdik..annem de benimle girdi once..ben masaya cıktıgımda hersey hazırdı..
Doktor,hadi dedi sancı girince butun gucunle nefesini tutup ıkıncaksın..Sancı geldi,dedigini yaptım
ama beceremedim ilk seferde,ikinci defa...ucuncu defa..olmadı,doktor anneme siz cıkın artık dedi..
Annem cıkar cıkmaz,bana kesi attı ve ordaki hemsiresine yanına cık bastırcaksın karnına dedi..
o an cok korktum,oksijen taktılar bi yandan bana ve doktor hafif gergin bi sesle hadi artık bebek
oksijensiz kalıyo icerde it butun gucunle dedi..

O an,o son sancıda,nefesimi tuttum,sadece kızımı dusunerek butun gucumle ıkındım,hemsirenin de
bastırmasıyla karnıma kızımın cıktıgını hissettim..
Hersey,butun agrılarım yok olmustu,bitmisti..Ama herseyin bittigini mujdeleyen o aglama sesi yoktu..
Neden aglamıyo ? dedim doktora..merak etme kızın iyi dedi, o zaman neden aglamıyo dedim..
o an da agladı benim minik bebegim,onunla beraber bende oldugum yerde sersefil bi sekilde aglamaya
basladım..sarıp bana gosterdiler,gozlerini acmıs kocaman bakıyodu bana,hayatımda oyle bi bakıs,oyle
bi guzellik,oyle bi mutluluk gormedim,hissetmedim..

Dogmustu kızım,artık bizimleydi..
Gerisi teferruattı benim icin,dikislerim icin kısa sureli uyutuldum sonra odada actım gozumu..
Annem dısarda olanları anlattı sonra bana..
benim doktora neden aglamıyo diye sordugumu duymus icerden,panik olmuslar kapıda..
Sonra kızımın sesini duyunca annemde esimde aglayarak sarılmıslar birbirlerine..
Bu insanın hayatında kac kere yasarsa yasasın,hep ilk defa yasicagı gibi cok ozel ve tarifsiz biseymis..
Allah hepimize yavrularımızı bagıslasın insallah..

OP
L

leader

Daimi Üye
Tepki
2.416
13.02.2012 saat 21,15 mutfakta çay demliyodum sancılarımın geldiğini fark ettim değişik bişekilde yoklayıp duruyodu belki ay ağrısıdır diyip önemsemedim. çayımı yudumlamaya başladıgımda ritmik ağrılar oldugunu farkederek evdekileri teleşa vermeden dak tutmaya başladım 7dkda bir gelen sancılarım vardı.22.00da millet ben yarın doğuracam sanırım dedim şaşkın ördek gibi bana bakakaldılar dalga geçme daha 10 gün var doğumuna dediler dedim 45 dkdır düzenli sancılarım var tatlı tatlı dokunduruyo henüz dedim çayımı içtim ve direkman duşa girdim azom aklıma geldi doktoru ılık bir duş al demişti hem son temizlik kontrollerimi yaptım hazırdım artık sonrasında çay keyfime devam ettim.ama kimse bana inanmıyor şaka gibi geldi herkese....
Eşimin kurdugu cümleyi unutmuyorum hayatım saçmalama tut şu bebeği içinde 14 şubatta benimi batıracaksınız yahu teker teker gelin hem benim oğlumun yarın bigün dogum günü ile sevgililer günü gümbürtüye gider kız arkadaşları bile tek hediyeyle işi bitirirler olmaz diyerek şakaya vurdu ama olan oldu bi kere neyse yatma saati geldi çattı k.validem,k.pederim,annem eşim herkes yattımı beni uyku tutmuyor senaryoları kurmaya başladım kafamda nasıl doğuracam die korku heyecan karışık karnımı okşadım durdum oğlum yarın kavuşcaz oğlum allahın izniyle anneni zorlama yardımcı ol emi die die sancılarımı çektim 02,30 sıraları artık sancılarım dayanılcak gibi olmamaya başladı ve 4 dk da bire düştü eşimi uyandırıyorum (uykusu ağırdır yat yat gece gece delirdin mi diyip sayıklıyo)en sonunda iki sarsakladım kalk ya şaka yapmıyorum doğurcam nerdeyse sancılarım çok sıklaştı oturtmuyor bile beni dedim apor topar hazırlanıp doktoru aramadan hastaneye gittik acaba bi ihtimal doğum sancısımı açıklık varmı falan filan gecenin o saati gamzemi rahatsız etmeyeyim dedim.hastaneye geldikmi ebe direk beni dogumhaneye aldı açılmam varmı yokmu hemen bakmaya ama gıcık suratlı gergedan yavrusu canımı o kadan yaktıki az daha kafasına tekmeyi yiyodu bebek güzel basıyo ama henüz açılman yok yarına dogurursun dedi sonra nstye bağladı beni kaç dkda bir oldunu anlamak için aynen dediğim gibi 4 dkda birmiş şimdilik eve git dinlen dedi sabah 7 gibi gel tekrar bakalım dedi.sabahına zaten nst randevum vardı ilk kez ve alttan muayenem vardı ama nasip ya kurcalamadan dogum için geldim.Eve döndün ama dayanmak ne mümkün bildiğin biri totodan bişeyle küt die vuruyo sanki ne oturabiliyorum ne uyuyabiliyorum gözlerim kaymış uykusuzluktan ben bilyodum ama bu sıpanın erken geleceğini ve gece sancımn tutacağını uykuma yenik düşürdü beni enerjisiz kalınca sabaha dermanım kalmadı saat 7 yi geçti ben hala evdeydim azdaha durun die die saati 9 ettim evden çıkmadan eşim fatma anamızın eli bitkisini suya bıraktı ve çıktık ya allah ya bismillah dedim ve çıktık yola.doktorum sezeryandaymış beni yine beklettiler 45 dk kadar ule dedim heralde ben koridorda pırtlatcam çocugumu ileri geri ileri geri eşimle yürüdük durduk baktıki ben stresliyim gel senle şu hastanenin karşısındaki parka gidelim dedi hadi bakalım dedim gidelim ama ayakta durmaya takatım kalmamış neyse haber geldi doktor çıkmış sezoştan aldı beni içeri sordu soruyu suyun geldimi ıhh ıhh dedim peki kanaman oda yok dedim hım yat bakayım cnm ne durumdasın dedi baktı muayene etti 2 cm açılman var fitil atıyorum kasların gevşesin açılman çbk olsun dedi ok didim şimdi yatışını yapalım akşama kalmaz doğurcan tatlım dedi gönderdi beni malum sonrası laman denen o zımbırtı şeyi yaptılar aneaam o ne dedim heralde o anda hortum çıkmış dedim altıma doldurdum galiba hasta bakıcı yerlerde yok hortum çıktı dedi neyse wcde işim bittikten snra geceliğimi giyinip beklemeye başladım saat 10,30du geldiler bide serum taktılarmı suni sancıymışş... ne fenadır ki başıma geleceklerden habersizce onu taktırttım 1 saat snra sncılarım hızlandı ayakta eşimin boynunda asılı vaziyette (askı gibi) sancılarımı çektim soluk aldırmadan peş peşe geliyordu ben resmen hürrem gibi her sancım geldiğinde yırtındım 15 dkda bir bide doğumhaneye girip açılma kaç cm olmuş ona bakmaya başladılar en son 6 cm dediklerini hatırlıyorum saat 13,50 idi odama gittim ölüyorum sandım resmen yaaa hastanede ogun bi kalabalık 18 tane sezoş doğumu 2 tanede normal dogum olmuş benle beraber ne anlarlarsa sevgileler gününe gün almışlar koridor ana baba günü ve ben anıra anıra geziyorum ortalarda :zopa: hasta bakıcı tekrar geldi hadi artık gel bakalım kaç cm olmuş dedi tekrar götürdü ama anneme göz kırpmış doguma gidiyo die çatala yattıkmı yine gülşen ebee kulaklarını çınlatayım ellerin tokmak gibi anam git zayıfla bişiler et kaç kişiden benim gibi küfür yedin allah bilir :D (erkeksi bir tip uzun boylu iri kızıl saçlı kırmızı ojeli bakımlı bir ebe çokta tatlı dilli) neyse hadi bakalım tuğbacım avrasyanın demirleri sağlammıymış bir göster al kuvvet tek ıkınmada çıkar güselim die moral veriyo ama benim gözlerimin feri kaymış allahınız yok mu siizn bir bardak su bile içirmediniz ağzım birbirine yapıştı dedim.o ara getirdiler ama yasak die 4 saat bir yudum su içirmediler bana.bide aralarında akşam neler yapmışlar onu konuşuyolar benim canım çıkmış ıkınmaktan bi azarladım bunları aaaaa kapayın cenenizi kasap et derdinde koyun can derdinde sesinizi çekecek durumda değilim bana moral verin dedim tezahurat yaptılar resmen benim her ıkınmamda avazım çıktıgı kadar çıglık atmamda bir oluyodu hasta bakıcı geldi güselim yapma bak annende dışarda bayılmak üzere ağlamaktan helak oldu dedi 20 dk dogum zamanını 1 saat gibi anlattım ya :D orda daha bi fena oldum doktorum geldi gamzecan onu görünce dunyalar benim oldu tugbacım hadi canım oglunun kafasını görüyorum saçlı kapkara saçlı bi bebek maşallah upuzun saçları dedi hadi göster sen degilmiydim çok normal dogum isteyen öle ama dedim enerjim bitti tansiyonum gitti bebege oksijen gitmiyo yardımcı ol tek seferde çıkar dedi kesin beni dedim makasmı atcaksınız ne yaparsanız yapın dedim ama gamze olurmu sonrasında çeken sen olursun hadi bitanem dedi nasıl bir ıkınmaysa (10-15 defadan sonra) gözlerimin yerinden çıktını hissettim ama gözlerimin açıldıgını ve bebeğimin sesini duydum inanının ölüyorum die bağırdıgım o noktanın aslında dogdugumun ifadesi oldugunu anladım varmış yokmuş sanki kuş gibi hafiflemiştim göz yaşlarımı tutamadım oğlumu bana getirdiler o kanlı haliyle parmagını öptümü hatırlıyorum bana masumca bakışını unutmam mümkün değil :utan: dünyanın en güsel şeyiymiş o acıyı çeke çeke dogurduma çok mutluyum bebeğimin kıymetini ona her baktıgımda dahada anlıyorum o acı karşısında tatlımı tatlı bir varlıgım oldu şükürler olsun annelik bambaşkaymış...
sonrasındada iğne yapıp 2 dikiş attılar makas atılmamış iç dikişin olcak tugbacım çok kolay bir dogum oldu serumdan 2 cm bile azalmamış maşallah dedi ama benim ferim dönmüş eşim anlatıyo o tekerlekli sandalye ile odama götürürlerken kucagım boş neden die bile soramadım kimselere mosmordun hatunum rengin gitmişti resmen dedi annem aglıyo k.validem ağlıyo odaya gittim her dk soruyorum bebeğim ne zaman gelcek kimse bişi demiyo (o arada eşim eve gidip kapı süsünü filan almış hatun biliyomusun o bitkiyi fatma anamızın elini görsen inanamassın bildiğin el gibi açılmış tabagın içni doldurmuş doktorda mucize gibi bişi hemen dogurdun dedi bana gerçekten faydası oluyormuş demek allahım o bitkiyi biz kadınlar için bu dünyaya vermiş daha sonrasındada sudan çıkarınca eskisi gibi kapanıyo diğer dogumundada kullanabilirim yani).nasıl normal dogurdum ben hani nerde sonra doktor belirdi karşımda kıro bi herif ne ise dedi bebeğin sağlık durumu iyi şükür ama bebeğe son anda oksijen gitmediği için strese girip kakasını yapmış onuda amniyon sıvısıyla içine çektigi için 1 hafta kadar küvezde antibiyotik tedavisi altında kalcak dedi ama dünya başıma yıkıldı sandım gelen giden bitmiyo ama çocugum yanında değil ya sanki ben dogurmamışım bomboşum çocugumun kokusunu alamadan öylece kalakaldım benim sütümüde sağmadılar o gün sabaha kadar çocugumu göremedim bile ailelere uzaktan göstermişler onlarda olan resimlerden gördüm ne berbat bişeydi ertesi günü taburcu oldum ama çocugum hastanede sanki bebeğimi cami avlusuna bırakmışım gibi hissettim her defasında ilk 2 gün git gel yaptım hep emzirdim ettim ama yok dedim her seferinde bu yıkıntıyı kaldıramıycam 2 gün sabah 9 da gittim akşam 11de eve döndüm doktora baskı yapa yapa çocugumu 4 günde çıkardılar herşeyi atlattı şükür şimdi kollarımda..... Darısı tüm anne olmak isteyenlerin başına ne için olursa olsun herşeyin hayırlısı die dua edin.

2 aylık geçikme sonrasında ancak fırsat bulup yazabildim....

mannak

Aktif Üye
Tepki
177
tuğbacımm
ne kadar güsel anlatmışsın hikayenii yaa
aynı yerde aynı çatalda doğurduk kız senlee
doğüum yaptığım güne döndümm yaaa

hikayeni gözümde canlandıra canlandıra okudumm

ama ben hikayemi yazmıcam okuyan olurda olumsuz etkilerim diye

ammaa çooookkk zor bi doğum olmasına rağmen iyiki normal doğurmşum diyorum yavrumuu ::

OP
L

leader

Daimi Üye
Tepki
2.416
tuğbacımm
ne kadar güsel anlatmışsın hikayenii yaa
aynı yerde aynı çatalda doğurduk kız senlee
doğüum yaptığım güne döndümm yaaa

hikayeni gözümde canlandıra canlandıra okudumm

ama ben hikayemi yazmıcam okuyan olurda olumsuz etkilerim diye

ammaa çooookkk zor bi doğum olmasına rağmen iyiki normal doğurmşum diyorum yavrumuu ::

sağol cnm benimm o anı unutmak ne mümkün ama o acı sonunda o tatlı şeyleri kucaklarımıza aldık ya mükemmel bir duygu annelikte bence o acıyla hissediliyo kim ne derse desin NORMAL DOĞUM ...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar