2012 şubat anneleri doğum listesi ve annelerimizin doğum anıları

aZeLYa55

Daimi Üye
Tepki
2.452
canim allah gonlune gore vermis ilk dogumun olmasina ragmen cok kolay olmus.. ben ilk kizimi gece 12de baslayan sancilarla tam ertesi aksam saat 20:19da dogurdum.. daha fazla aciklama yapmicam normal dogum yapacaklar ürkmesin diye yani sen cok sansliymissin cok sewindim senin adina.. allah saglikla buyutmeyi nasip etsin:utan:

Evet canım çok şükür, açılma çabuk oldu..Darısı normal düşünen her kadının başına inşallah.

Dunyam80

Aktif Üye
Tepki
244
Suan zaman bulmusken dogum hikayemi de yazayım kızlar..

bildiginiz uzere cuma gunu cok sancım vardı. Gece 2 den beri ara ara gelen sancılarım cua aksamı 5 dk da 1 e dustu ve kitlenip kalıyordum sancı girdiginde. Bu arada cok merak etmisimdir ben hp onu da sizlere belirteyimbenim dogum sancım kasıklarıma aynı adet sancısı gibi siddetli bir sekilde girdi.

Neyse esimi aradım aksam 18:30 da cok sancım var 5 dk da 1 e dustu dedim o da dayısını aradı ve esiyle birlikte 1 saat sonra beni almaya geldiler hastaneye gtmek icin. Bu arada ben banyomu oldum ne olur neolmaz diye. Neyse gittik devlet hastanesine Alttan muayene ettiler acılman yok dedi doktor. Nst ye bagladılar beni. Nst de uzanınca agrılarım daha da siddetlendi yattıgım yerde kendimi parcalıyordum resmen.. Ben bagırıyorum diye doktor da bana kızdı. "daha bu ne ki dogum sancısı degil bunlar sen simdiden boyle yapıyorsan.." dedi. Tabi ben korkudan dha ktu oldum.. Nst ye baglıyken altta bir ıslaklık geldi. Suyum geldi sandım ama nisan gelmis baya ıslaklık hissettim ama kan fazla degildi ama o sumukumsu sey cok gelmisti. Doktor gene muayene ettinst den cıknca gene acılman yok ne bagırıyorsun daha dedi. Beni gene nst ye baglayacaklardı ben wc ye gitmek istedim. Cıktım acilden wc ye giderke esimi gordum. Cok kotuyum dayanamıyorum diye aglamaya basladım. Aslında aglıyorum ama gozumden yas akmıyor nedense..

İcerde bana kotu davrandıklarını soyledim esime.. Beni al gotur burdan sezeryan olmak istiyrum ben dayanamıyorum diye bagırmaya basladım.. O da sinirlendi doktorlara bagırdı cagırdı orda. Sonra beni nst ye bagladılar gene ben bagırıyorum yeter artık bırakın beni dayanamıyorum diye. Sonra doktorlar cıkardı nst den sonucu baska doktora gostermek icin gitti biyere kadın. Ben de cıkmak istiyorum burdan yeter diye soyledim acilde kagıt imzalattılar bana diger doktor geldi o ara 2 gun yatıs dediler sancın var acılman yok dedi ben kabul etmedim cıktık devletten. Esime diyorum beni ozele goturun dayanamıyorum sezeryan olucam ben bayıltın beni diye. Bildiginiz uzere kaynanamlarla oturdugumuz icin kaynanama soyluyo esim napalım diye. ben dedim ya ne soruyosun yeter gidelim ozele nolucaksa olsun.. Derken ozele gitik sezeryanın fiyatını sormuslar hemen iceri girdik sonra malum sigortam olmadıgı icin ne kadara patlar diye hesap ederek girdik hastaneye. Sonra doktor muayene etti beni o arada suyum da azar azar gelmeye basladı. Doktor konustu benle once normal deniycez diye. Sancılarım daha da siddetlendi benim. Devlete 19:30 da gittik 23:00 de cıktık. Özele 23:30 gibi girdik yarım saatlik arada mı benim acılmam oldu 3-4 cm lik yani?. Beni nst ye bagladılar odaya alıp benim sancılar dakikada 1 e dusmus. Benim tuvaletim geldi diyince ebelere hemen doguma aldılar beni. Dogum bslyor diyerekten. Sonra orda hazırladılar beni. serum taktılar. Suni sancı mı diye sordum hayır normal serum dediler. Sonra doktor geldi ve igne yaptı sanırım asagı tarafıma o sancıyla hissetmedim bisey ve sonra bisey sokup suyumu bosalttı. Hic acı hissetmedim suyumu tamamen patlattıgında. Sonra sancın geldikce ıkın dedi ve dedigi gibi deyaptım son gucume kadar hep ıkındım. Cok guzel devam et falan dedikce gaza geldim herhalde daha cok sıktım kendimi. Ve kesti alt tarafı kesrken hissetmedim ama bir scklık hissettim. Son 1 ıkındıktan sonra cocugun dogdugunu gordum.. Kucucuk biseydi.. İnanamadım ben dogurduguma o an.. Sonra cocugu goturduler temizlemek icin doktor beni dikmek icin hazırlandı. Bacagımdn igne yaptılar once sonra onumu kapatıp dikmeye basladı. Ben o son ıkınmada dogumhaneyi iyi inletmisim esim de kapıda benim o cıglıımı duyunca aglamaya baslamıs.. Sonra da oglumuzu gormus.. :) Diktikten sonra doktor temizeyip odama aldılar ve oglumu getirdiler yanıma :) Hemsire mememi tutturdu masallah hemen tuttu memeyi :) Boyle iste kızlar.

aZeLYa55

Daimi Üye
Tepki
2.452

bildiginiz uzere cuma gunu cok sancım vardı. Gece 2 den beri ara ara gelen sancılarım cua aksamı 5 dk da 1 e dustu ve kitlenip kalıyordum sancı girdiginde. Bu arada cok merak etmisimdir ben hp onu da sizlere belirteyimbenim dogum sancım kasıklarıma aynı adet sancısı gibi siddetli bir sekilde girdi.

Neyse esimi aradım aksam 18:30 da cok sancım var 5 dk da 1 e dustu dedim o da dayısını aradı ve esiyle birlikte 1 saat sonra beni almaya geldiler hastaneye gtmek icin. Bu arada ben banyomu oldum ne olur neolmaz diye. Neyse gittik devlet hastanesine Alttan muayene ettiler acılman yok dedi doktor. Nst ye bagladılar beni. Nst de uzanınca agrılarım daha da siddetlendi yattıgım yerde kendimi parcalıyordum resmen.. Ben bagırıyorum diye doktor da bana kızdı. "daha bu ne ki dogum sancısı degil bunlar sen simdiden boyle yapıyorsan.." dedi. Tabi ben korkudan dha ktu oldum.. Nst ye baglıyken altta bir ıslaklık geldi. Suyum geldi sandım ama nisan gelmis baya ıslaklık hissettim ama kan fazla degildi ama o sumukumsu sey cok gelmisti. Doktor gene muayene ettinst den cıknca gene acılman yok ne bagırıyorsun daha dedi. Beni gene nst ye baglayacaklardı ben wc ye gitmek istedim. Cıktım acilden wc ye giderke esimi gordum. Cok kotuyum dayanamıyorum diye aglamaya basladım. Aslında aglıyorum ama gozumden yas akmıyor nedense..

İcerde bana kotu davrandıklarını soyledim esime.. Beni al gotur burdan sezeryan olmak istiyrum ben dayanamıyorum diye bagırmaya basladım.. O da sinirlendi doktorlara bagırdı cagırdı orda. Sonra beni nst ye bagladılar gene ben bagırıyorum yeter artık bırakın beni dayanamıyorum diye. Sonra doktorlar cıkardı nst den sonucu baska doktora gostermek icin gitti biyere kadın. Ben de cıkmak istiyorum burdan yeter diye soyledim acilde kagıt imzalattılar bana diger doktor geldi o ara 2 gun yatıs dediler sancın var acılman yok dedi ben kabul etmedim cıktık devletten. Esime diyorum beni ozele goturun dayanamıyorum sezeryan olucam ben bayıltın beni diye. Bildiginiz uzere kaynanamlarla oturdugumuz icin kaynanama soyluyo esim napalım diye. ben dedim ya ne soruyosun yeter gidelim ozele nolucaksa olsun.. Derken ozele gitik sezeryanın fiyatını sormuslar hemen iceri girdik sonra malum sigortam olmadıgı icin ne kadara patlar diye hesap ederek girdik hastaneye. Sonra doktor muayene etti beni o arada suyum da azar azar gelmeye basladı. Doktor konustu benle once normal deniycez diye. Sancılarım daha da siddetlendi benim. Devlete 19:30 da gittik 23:00 de cıktık. Özele 23:30 gibi girdik yarım saatlik arada mı benim acılmam oldu 3-4 cm lik yani?. Beni nst ye bagladılar odaya alıp benim sancılar dakikada 1 e dusmus. Benim tuvaletim geldi diyince ebelere hemen doguma aldılar beni. Dogum bslyor diyerekten. Sonra orda hazırladılar beni. serum taktılar. Suni sancı mı diye sordum hayır normal serum dediler. Sonra doktor geldi ve igne yaptı sanırım asagı tarafıma o sancıyla hissetmedim bisey ve sonra bisey sokup suyumu bosalttı. Hic acı hissetmedim suyumu tamamen patlattıgında. Sonra sancın geldikce ıkın dedi ve dedigi gibi deyaptım son gucume kadar hep ıkındım. Cok guzel devam et falan dedikce gaza geldim herhalde daha cok sıktım kendimi. Ve kesti alt tarafı kesrken hissetmedim ama bir scklık hissettim. Son 1 ıkındıktan sonra cocugun dogdugunu gordum.. Kucucuk biseydi.. İnanamadım ben dogurduguma o an.. Sonra cocugu goturduler temizlemek icin doktor beni dikmek icin hazırlandı. Bacagımdn igne yaptılar once sonra onumu kapatıp dikmeye basladı. Ben o son ıkınmada dogumhaneyi iyi inletmisim esim de kapıda benim o cıglıımı duyunca aglamaya baslamıs.. Sonra da oglumuzu gormus.. :) Diktikten sonra doktor temizeyip odama aldılar ve oglumu getirdiler yanıma :) Hemsire mememi tutturdu masallah hemen tuttu memeyi :) Boyle iste kızlar.

Allah bağışlasın canım, iyi ki özele gitmişsin, ne kadar kötü davranmışlar devlette.Sanki yalandan bağırıyorsun, sancı bu ya...
Neyse sonunun güzel bitmesine sevindim tatlım, kavuştun sonunda oğluşuna maşallah :)

layla55

Daimi Üye
Tepki
1.870

herkesin ayrı ayrı doğum hikayesi oldu senin hikayenide heyecanla okudum sonunda doğurup oğlunu kucağına alman kadar muhteşem bir duygu yok Allahım eşine sana ve minik oğluna uzun ömür versin darısı ikinci bebeğine olsun

lilacs

Daimi Üye
Tepki
979

kötü başlamış ama güzel bitmiş doğum çok şükür, devlette niye böyle davranıyorlar anlamıyorum, onlar da dr değil mi? ne kadar gaddarlar... Allah analı babalı büyütsün canım, uzun ömürlü olsun yavrun.

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
dünyamm allah tan kocan orda da diretmemişş dr bişi yok dedi diye.. orda bile annesini aramıs yaa atsadın kızz terligi kafasına fırsattan istifade:D neyse sonu güzel olmuss allah tann cabucak almısın bebeni kucagınaa. allah uzun saglıklı ömğrler versin insallah, hayırlı evlat olsun.. güle güle büyüt minigini cnm:utan:

Dunyam80

Aktif Üye
Tepki
244
Allah razı olsun kızlar.

Kotu basladı ama mutlu sonlabitti cok sukur.

Ecrinn valla o sancıyla o gelmedi aklıma ama bagırdım yani kaynanamların yanında ozele goturun beni yeter ayanıyorum diye :D

Esim simdi de diyoki keske once bu dogum yaptıgım hastaneye gitseydik devlete gitmeseydik diye :D

asliyrt

Daimi Üye
Tepki
1.122

yelizcim yaa canım nasılda dayanmışsın okadar sancıya maşallah kıyamam sana ama okadar sancıya rağmen bak güzel oğluna kavuştun şükürler olsun canım yaaa....şimdi sıcacık koynunda uyuyor annesinin minik kuzu.darısı başımıza inşallah

OP
L

leader

Daimi Üye
Tepki
2.416
yelizim şükürler olsun ki aldın oğlunu kucağına keşke hiç çektirmeden götürseydi dediğin gibi eşin ama artık olan olmuş sen yavrunu aldın ya kucağına darısı bizlerinde başına inşallah

tansel

Daimi Üye
Tepki
1.511
Evdeki ne sorunu halodu ve ben hemen doğum hikayemi yazmak istiyorum..

Doktorum 25 ocak 2012 tarihi için sezeryan tarihi verdi. Sabah hastaneye annem, eşim ve ben gittik..Hem çok heyecanlı hemde çok sakindim:) Mavi önlüğü giyip amaeliyathaneye götürülürken annemle gözgöze geldiğim anda ağlamaya başladım.. Ameliyathaneye indiğimde süper bir ekip beni karşıladı. Çok rahatlattılar, spinal anestezi yapıldıktan sonra 5 dk içinde bebeğimin ağlamasını duydum. Yanıma getirdiklerinde artk ben çok farklı biriydim. Kalbim çok başka atıyordu, beynim farklı düşünüyordu. Hemşirelere ilk söylediğim bebeğimi üşütmeyin hemen götürün olmuş:) Hemşire hanım soğukkanlılığıma hayran kalmış:) Eşimin ameliyata girmesine doktorum izin vermemişti, doktorları almıyormuş:) ama eşim bi yolunu bulmuş ve ameliyathaneye girmiş. Doktorum dikişlerimi tamamladıktan sonra eşim yanıma geldi. Oğlumuz çok tatlı aynı sana benziyor dedi.Eşimin gözleride bana farkı bakıyordu..Artık biz tam bir aile olmuştuk..Kıymetlimize kavuşmuştuk çok mutluyduk..

Ameliyat sonrası iyileşmem çok kısa sürede old. Sütüm azda olsa hemen geldi..

ecrinnn

Daimi Üye
Tepki
1.861
benimm kızz cıyırdamıyokenn bende yazayım hemen:D

efenimm 1 subat sabahı saat 4 sularında lavoboya kalktım. pembe hafif sulu bi akıntı vardı.. her ne kadar doguma yormasamda yatamadım geriye. kocişi de ellemedim. kalktım ortalıgı topladım, ütü yaptım, tv izledim cantayı kontrol ettim vs vs. o arada hafif hafif sıvı gelmeye basladı ama yinede doguma yormadım:D saat 4 te lavoboya kalktıgımda kocişe demiştim ki akıntım var bak heran dogurabilirim.. o da bana bugün dogurma deyip uykuya dalmıstı. saat 7 de uyandırıp dr a gidicezz deynce öyle olunca dr a mı gidiliyodu deyip fırladı yerinden:D kimseye haber verdirmedim doguramazsam diye. sadece en büyük görümcemi aldık evinden dr a giderken.
nezos beni karsısında görür görmez gülerek sancın mı var dedi. hayır sadece akıntım var dedim. catı muayenesi yaptı suyun geliyo ama acılma yok dedi. 2 ihtimal var ya suni sancı alıp normal dogumu deniceksin ama acılcak gibi degil kafası yukarda , yada hiç ugrasmayıp sezeryana giriceksin , ama dogum bugün olcak artık dedi. bende sizce npalım dedim yusuf yusuf modda. o zaman önce suni deneyelim bi süre olmazsa sezeryana gir dedi. tamam dedim. yatıs işlemlerini yaptık odaya cıktık. o arada anneme falan haber verdim. lavman dedikleri basit ama cirkin bi olaymıss. sonra damar yolunu acmak için baska bi hemsire gldi. hemsire olmak zor falan die görümceme anlattı. hiç hos degil aslında dedi. bende igneyi bana sokarkenn gayet keyif alıyo gibiydin dedim . basıma gelceklerden habersizz bos bos gülüstük:D
cıbıl cıbıl soyundumm yesil tipsizz bez parcasını gydim ve serumu taktılar.. nezos gelip bi el attı o arada bi gelişme yoktu. sonra aradan yarım saat gecmesine ragmen bende bi gr agrı olmayınca süphelendim. megerr serumun borusunu kıvırmısım yanlıslıkla. ilac falan gelmyomus. onu düzelttikten takribi bi 15 dk sonra hafif hafif gelmeye basladı. olayın henüz tadı kacmadan görümcemler odayı süslediler. sekerler cikolatalar vs yerlesti. 1 saat sonra zırıl zırıl aglamakla mesguldüm. ben aglarken kayınvalidem ikide bir cok mu agrıyor diye sorup duruyodu :sinir:
sanki oram ikiye ayrılıyomus gibi, yada içine bıcak sokup ceviriyolarmıs gibi. allah tan zaman zaman gelip gittiginden nefes alıcak yer kalıyo. normal dogursam bu kadar sancı cekermiydim bilmiyorum ama hayatımda böyle acı cekmedim onu biliyorumm. arada nezahat ve ebe gelip gidi muayene ettiler. o ebe az daha ugrassa degil rahim agzını beni acıkcaktı yani. en son nezahat acılma yok dedi tekrar.. resmen inledimm dayanamıyorum artık diye. alalım artık zorlamaya gerek yok dedi o da. tamam cıkarın sunu kolumdan öyle bekliyim dedim hala aglamaya devam ederek. cıkardılar ama o agrı gitmedi maalesef. :(
bıyıklı bi adam (hemsir galiba) sedyeyla kapısa belirdi. o ara farkettim ki kocişin arkadasları kapının önünü istila etmişş. 2 dk da sedyeye beni atıp yola koyuldu adam. kocişi asansöre bile almadılar :(
epiduralde hiç cnm acımadı. anestezi uzmanı da gencten yakısıklı bi adamdı. biraz midem bulandı ama ne desem cocuk normal normal deyip sakinlestirdi beni. ben hala acıcak mı dikişi hissetcem mi kesildigimi hissetcemmi diye iki gözüm kapalı gevezelik de yapıyodum tabe. nezahati kafasını gördüm bi ara. anestezist ne asık suratlı hastan var naptıysam gülmedi dedi. nezosta benim hastam cok güleryüzlüdürr siz bişi yapmısınız dedi:D işte ordan sonrası hayal gibi öyle uyku ihtiyacı hissettim ki gözüm acılmadı resmen. o adam da yanklarımı avıclarının içine almıss ben gözümü kapattıkca hafif hafif vurdu hepp bak bana die. sonra bi anda geliyooo dedi. hooppp gelddiii işedii sıctıı masallahhh dedi:D sonra da aglama sesi geldi:D nezos kordona dolanmıs o yüzden inememiş dedi hayal mayal hatırladıgım. sacı var mı dedim. adamm ohoo beline kadar senden uzun dedii. -rgulu sonra bana gösterdiler. hiç aglamıyoduu saskın saskınn suratıma bakıyodu kzcem. cokk kücükk dedigimi hatırlıyorumm. öptüm. sonra adam hadi uyu artık zaten için uyuyo dedi. sonrasını hatırlamıyorum. sedyeyle odaya giriyodum dişlerim birbirine vura vura. ben o haldeyken biri bebegi gögsüme yapıstırdıı o da emmeye basladıı:ask: bacaklarını hissedememek korkunc bişimişş. titremek te:D ilerleyen saatlerde kendime gelince hepsini unuttum ama kuzumlaa koklastık koklastık durdukk. hakettenn minnacıkmıss ama nerdeyse prematür dogurcakmısım yani. alt dudagını ve dilini emdi bütün gece. gözleri de fıldır fıldırdı kuzumunn. aynı içerdeki gibi her bi tarafı oynuyodu minigiminn.allah ım korusun..:utan:
yumurtalıgımda kist varmıs. nezos sezeryan esnasında onu da aldım patolojiye gitti takip edin dedi. bu da bize 2 operasyon faturası olarak geri döndü. yarın sonucları alıcaz.

ayy cok uzunn olduu ama bu kadar sanırım aklıma baska bişi gelmedii

littlesunshine

Daimi Üye
Tepki
1.138
Tuna’nın hayata merhabası:

23.01.2012. Sabahın köründe cümbür cemaat yollara döküldük. Sakın yanlış anlaşılmasın. Sancı yok, rutin bir kontrol. Bebeğimiz 38 hafta 1 günlük. Muayeneye giriyoruz. Bugün doğum şekline ve zamanına karar verilecek. Emir doktordan :D Ultrason ölçümleri yapılıyor. 3600gr civarı hala diyor doktorumuz. 3200-4000 gr arası doğacağını da eklemeyi unutmuyor. Sen bir idrarını boşalt, rahmine de bakalım diyor. İçeri girmeden boşalttım diyorum. E ama ultrasonda gördüm ben diyor. Gülüşüyoruz. Muayene sonucu rahim hala arkaya dönük, ve 2 cmlik açılma var. Bir de NST istiyor. İniyoruz odaya. O güne kadar girdiğim tüm NST’ler içinde neredeyse en düşük ağrıları gösteren bir grafikle tekrar yukarı çıkıyoruz. Kapı önü ana baba günü olmuş. Doktorumuz doğuma çıkmış. Tam 1 buçuk saat bekliyoruz sıramızı. Bu esnada sohbet ediyoruz bekleyenlerle. Solumda 30 haftalık hamile bir bayan. Normal doğumdan çok korkuyormuş. Sağımda bebek için tedavi gören genç bir çift. Erkek beklemekten sıkılmış, sinirli… Eşi onu sakinleştirmeye çalışıyor. Bir de 2.yi bekleyen bir bayan var. Sezeryan olmuş ilkinde. Ne kadar kötü bir deneyim olduğunu anlatıp gözlerimi yaşartıyor. Herkesin gözü karnımda. Oynak oğluma bakıyorlar. Bir de karnım aç sözde. Kıpır kıpır. Dalgalanıp duruyor. Nazar değecek korkuyorum, omuzlarımdaki şalı daha aşağı çekip karnımı örtmeye çalışıyorum. Bebekleri olmayan bayan karnıma dokunuyor. İnşallah ben de yaşarım birgün diyor. Şükrediyorum Rabbime defalarca… Sonra tuvaletim geliyor yine. Yan taraftaki tuvaletin kapısı kilitlenmiş. Giremiyorum. Aşağı inerken de eşime tembihliyorum. “Beni bekleme gir içeri, sezeryan istediğimi söyle, ama bugün, yoksa normali beklerim” Döndüğümde eşim içerde. Doktora “sanırım eşim söyledi” diyorum. “Evet” diyor. “ Sen nasıl istersen”

Hemen yatışım yapılıyor. Damar yolu açılıyor. EKG çekiliyor. Mosmor oluyor göğüs çevrem. Serumlar arka arkaya bağlanıyor. Bir iğne yapılıyor. Cesaret için mi diyorum. Hayır diyor hemşire. Çok susadım. Dilim damağım kupkuru. Vakit geçmek bilmiyor. Anesteziyle ilgili bilgilendirme yapmak için bir bayan geliyor yanıma. Hepsini anlatıyor. Spinal istedi doktorunuz, ne dersiniz diyor. Epidural ve spinal arası farkı öğreniyorum. Genel anestezi olsa diyorum, “hastanemiz pek sıcak bakmıyor genel anesteziye” diyor. Annemle gözgöze geliyorum. Kıpkırmızı olmuş yeşil gözleri. Tuvalete girip girip çıkıyor hıçkırıklarını duymayayım diye. Tamam diyorum. Doktorum geliyor. 14:15 gibi alacağız seni ameliyathaneye, hazır mısın diyor. Güçsüzüm, halsizim, sonradan fotograflardan gördüğüm kadarıyla yüzüm bembeyaz olmuş. Hazırım, artık dönüşü yok diyorum.

Saat 14:15. Sedyeye alıp beni asansöre doğru götürüyorlar. Annem öpüyor son kez, kayınvalidem korkma kızım, birazdan kavuşacaksınız diyor. Eşim elimi asansöre kadar sıkısıkı tutuyor. Yavaşça ayrılıyor ellerimiz kapı açılırken. Yukarı çıktığımızda eşim asansör kapısında karşılıyor beni. Koşmuş :D Öylece bakışıyoruz. Bir şey diyemiyor… Öpüyor sadece. İçerde anezteziyle ilgili bilgiler veren bayan var (Semra’ydı galiba ismi) ve daha önceden görmediğim birkaç hemşire. Ağlamaya başlıyorum. Semra hanım “Bak tatlım, ağlamaya devam edersen ben de seninle birlikte muslukları açarım, burada durulmaz sonra” diyor. Duruş hakkında görsel olarak bilgi veriyor. Sakın ani hareket yapma diyor. Ben hem titriyorum hem ağlamaya devam ediyorum. “Titrerken nasıl yapacaksınız” diyorum dişlerim takırdayarak. Sıcacık olacaksın birazdan korkma diyor. Anestezimi yapacak olan başhekim geliyor. Memleketimden, öğretmenlikten, İngilizceden konuşuyoruz. Hiç hissetmiyorum o işlemi. Doktorum geliyor, bir el sallıyor bana doğru ve konuşmadan göremediğim o noktaya geçiyor. Başhekim acı hissediyor musun diyor. Hayır. Kesi yapılmış bile. Acı yok ama çekiştirmeleri hissediyorum. İçim bulanıyor birden. Tutuyorum kendimi. Sonra bir rahatlama. Tiz ama güçlü bir ağlama. Sanki orda değil gibiyim. Rüya sanki. Her şeyi duyamıyorum bile. Doğum saati 14:35 diyor doktorum. Saçı var mı, sarışın mı diyorum. Gülüşüyorlar. Başhekim “ kafanı sola çevirirsen oğlunu görebilirsin” diyor. Ağlıyor miniğim. Ben de ağlıyorum. Çocuk doktoru ilk kontrolünü gözlerim önünde yaparken zaman akmak bilmiyor. Sonra yanıma getiriyorlar. Yalıyor yanağımı, ben de dudağına bir öpücük konduruyorum. “Hoş geldin Tuna kuzum, çok güzelsin, maşallah sana “diyorum. Onu giydirmek için aşağı indiriyorlar. Ben dikiliyorum. Midem iyice bulanıyor. Ama kusamıyorum.

Saat 15:00. Odama gittiğimde Tunam çoktan ailenin diğer bireyleriyle tanışmış. Dehşet bir telefon trafiği. Arayan arayana. Sonradan öğrendim. Can babam ağlamış Tunamın ve benim iyi olduğumuzu öğrenince. Ömründe belki de ilk defa. Hep hatırlayacağım.

Hemen emziriyorum. Muhteşem bir duygu. Yumuk yumuk heryanı meleğimin. Hemşire geliyor. Annemler kilosunu soruyor. 4040gr ve 52 cm. Doktorum geliyor. Oğlumu seviyor. Zor çekip çıkardım sıpayı, kilosu çok iyi diyor.

Sonrası zaten çok çabuk gelişiyor.

TUNA KUZUM, ANNESİNİN CANKUŞU, HOŞGELDİN HAYATIMIZA. RABBİM ACINI VE YOKLUĞUNU YAŞATMASIN. ÖMRÜN UZUN VE SAĞLIKLI OLSUN… GÜZEL YAZILAR YAZILMIŞ OLSUN SANA… HAYATIM BOYUNCA EN KIYMETLİM OLACAKSIN…

Geç oldu kızlar, ama ancak fırsat buldum... Umarım çok uzun olmamıştır...

mannak

Aktif Üye
Tepki
177
Tuna’nın hayata merhabası:

23.01.2012. Sabahın köründe cümbür cemaat yollara döküldük. Sakın yanlış anlaşılmasın. Sancı yok, rutin bir kontrol. Bebeğimiz 38 hafta 1 günlük. Muayeneye giriyoruz. Bugün doğum şekline ve zamanına karar verilecek. Emir doktordan :D Ultrason ölçümleri yapılıyor. 3600gr civarı hala diyor doktorumuz. 3200-4000 gr arası doğacağını da eklemeyi unutmuyor. Sen bir idrarını boşalt, rahmine de bakalım diyor. İçeri girmeden boşalttım diyorum. E ama ultrasonda gördüm ben diyor. Gülüşüyoruz. Muayene sonucu rahim hala arkaya dönük, ve 2 cmlik açılma var. Bir de NST istiyor. İniyoruz odaya. O güne kadar girdiğim tüm NST’ler içinde neredeyse en düşük ağrıları gösteren bir grafikle tekrar yukarı çıkıyoruz. Kapı önü ana baba günü olmuş. Doktorumuz doğuma çıkmış. Tam 1 buçuk saat bekliyoruz sıramızı. Bu esnada sohbet ediyoruz bekleyenlerle. Solumda 30 haftalık hamile bir bayan. Normal doğumdan çok korkuyormuş. Sağımda bebek için tedavi gören genç bir çift. Erkek beklemekten sıkılmış, sinirli… Eşi onu sakinleştirmeye çalışıyor. Bir de 2.yi bekleyen bir bayan var. Sezeryan olmuş ilkinde. Ne kadar kötü bir deneyim olduğunu anlatıp gözlerimi yaşartıyor. Herkesin gözü karnımda. Oynak oğluma bakıyorlar. Bir de karnım aç sözde. Kıpır kıpır. Dalgalanıp duruyor. Nazar değecek korkuyorum, omuzlarımdaki şalı daha aşağı çekip karnımı örtmeye çalışıyorum. Bebekleri olmayan bayan karnıma dokunuyor. İnşallah ben de yaşarım birgün diyor. Şükrediyorum Rabbime defalarca… Sonra tuvaletim geliyor yine. Yan taraftaki tuvaletin kapısı kilitlenmiş. Giremiyorum. Aşağı inerken de eşime tembihliyorum. “Beni bekleme gir içeri, sezeryan istediğimi söyle, ama bugün, yoksa normali beklerim” Döndüğümde eşim içerde. Doktora “sanırım eşim söyledi” diyorum. “Evet” diyor. “ Sen nasıl istersen”

Hemen yatışım yapılıyor. Damar yolu açılıyor. EKG çekiliyor. Mosmor oluyor göğüs çevrem. Serumlar arka arkaya bağlanıyor. Bir iğne yapılıyor. Cesaret için mi diyorum. Hayır diyor hemşire. Çok susadım. Dilim damağım kupkuru. Vakit geçmek bilmiyor. Anesteziyle ilgili bilgilendirme yapmak için bir bayan geliyor yanıma. Hepsini anlatıyor. Spinal istedi doktorunuz, ne dersiniz diyor. Epidural ve spinal arası farkı öğreniyorum. Genel anestezi olsa diyorum, “hastanemiz pek sıcak bakmıyor genel anesteziye” diyor. Annemle gözgöze geliyorum. Kıpkırmızı olmuş yeşil gözleri. Tuvalete girip girip çıkıyor hıçkırıklarını duymayayım diye. Tamam diyorum. Doktorum geliyor. 14:15 gibi alacağız seni ameliyathaneye, hazır mısın diyor. Güçsüzüm, halsizim, sonradan fotograflardan gördüğüm kadarıyla yüzüm bembeyaz olmuş. Hazırım, artık dönüşü yok diyorum.

Saat 14:15. Sedyeye alıp beni asansöre doğru götürüyorlar. Annem öpüyor son kez, kayınvalidem korkma kızım, birazdan kavuşacaksınız diyor. Eşim elimi asansöre kadar sıkısıkı tutuyor. Yavaşça ayrılıyor ellerimiz kapı açılırken. Yukarı çıktığımızda eşim asansör kapısında karşılıyor beni. Koşmuş :D Öylece bakışıyoruz. Bir şey diyemiyor… Öpüyor sadece. İçerde anezteziyle ilgili bilgiler veren bayan var (Semra’ydı galiba ismi) ve daha önceden görmediğim birkaç hemşire. Ağlamaya başlıyorum. Semra hanım “Bak tatlım, ağlamaya devam edersen ben de seninle birlikte muslukları açarım, burada durulmaz sonra” diyor. Duruş hakkında görsel olarak bilgi veriyor. Sakın ani hareket yapma diyor. Ben hem titriyorum hem ağlamaya devam ediyorum. “Titrerken nasıl yapacaksınız” diyorum dişlerim takırdayarak. Sıcacık olacaksın birazdan korkma diyor. Anestezimi yapacak olan başhekim geliyor. Memleketimden, öğretmenlikten, İngilizceden konuşuyoruz. Hiç hissetmiyorum o işlemi. Doktorum geliyor, bir el sallıyor bana doğru ve konuşmadan göremediğim o noktaya geçiyor. Başhekim acı hissediyor musun diyor. Hayır. Kesi yapılmış bile. Acı yok ama çekiştirmeleri hissediyorum. İçim bulanıyor birden. Tutuyorum kendimi. Sonra bir rahatlama. Tiz ama güçlü bir ağlama. Sanki orda değil gibiyim. Rüya sanki. Her şeyi duyamıyorum bile. Doğum saati 14:35 diyor doktorum. Saçı var mı, sarışın mı diyorum. Gülüşüyorlar. Başhekim “ kafanı sola çevirirsen oğlunu görebilirsin” diyor. Ağlıyor miniğim. Ben de ağlıyorum. Çocuk doktoru ilk kontrolünü gözlerim önünde yaparken zaman akmak bilmiyor. Sonra yanıma getiriyorlar. Yalıyor yanağımı, ben de dudağına bir öpücük konduruyorum. “Hoş geldin Tuna kuzum, çok güzelsin, maşallah sana “diyorum. Onu giydirmek için aşağı indiriyorlar. Ben dikiliyorum. Midem iyice bulanıyor. Ama kusamıyorum.

Saat 15:00. Odama gittiğimde Tunam çoktan ailenin diğer bireyleriyle tanışmış. Dehşet bir telefon trafiği. Arayan arayana. Sonradan öğrendim. Can babam ağlamış Tunamın ve benim iyi olduğumuzu öğrenince. Ömründe belki de ilk defa. Hep hatırlayacağım.

Hemen emziriyorum. Muhteşem bir duygu. Yumuk yumuk heryanı meleğimin. Hemşire geliyor. Annemler kilosunu soruyor. 4040gr ve 52 cm. Doktorum geliyor. Oğlumu seviyor. Zor çekip çıkardım sıpayı, kilosu çok iyi diyor.

Sonrası zaten çok çabuk gelişiyor.

TUNA KUZUM, ANNESİNİN CANKUŞU, HOŞGELDİN HAYATIMIZA. RABBİM ACINI VE YOKLUĞUNU YAŞATMASIN. ÖMRÜN UZUN VE SAĞLIKLI OLSUN… GÜZEL YAZILAR YAZILMIŞ OLSUN SANA… HAYATIM BOYUNCA EN KIYMETLİM OLACAKSIN…

Geç oldu kızlar, ama ancak fırsat buldum... Umarım çok uzun olmamıştır...

yaaa ne kadar güsell yazmışsın canım yaa
ağlattın beniii
maşallahhhh oğluna maşallahhhhhhhhhhhhh

demetmania

Daimi Üye
Tepki
269
bal kızımın Zeynep Liva'nın doğum hikayesi..

15 tatilin başlamasıyla annem ve kızkardeşlerim yanıma geldiler..Ufak kızkardeşimin okulu olduğu için herkes bu 15 gün içinde doğum yapmamı diliyordu.Anneme ihtiyacım wardı çünkü yanımda bana ve bebeğe bakıcak kimse yoktu.Ara ara hafif sancılarım oluyodu ama düzenli değildii..Şubat tatili bitmişti ve kızkardeşimin okulu olduğu için annemler gitmek zorundaydı..Gitcekleri günden 2 gün önce doktorumuza gittik.Kontrollerimiz yapıldı,doktor muayene etti biras açılma war,ama bebek hala kanala inmemiş ve çatın daralmış dedi,normal doğumda çok zorluk çekceğimi söleyince sezeryan olmaya karar verdim..8 şubat 2012 çarşamba gününe gün aldık..salı gecesi korkudan hiç uyuyamadımm...sabah saat 8 de annem eşim ve kayınwaldem hastanedeydik.doktorun odasına gittik tekrar muayene oldumm..ve yatışımız yapıldı..odamıza çıktık... eşim ve kızkardeşim odamızı süslediler...ben ise hala salya sümük ağlıyordumm..ameliyat saati belli deildi ama öğleni bulmaz dedi doktor...lavman yapıldı,sonta takıldı ve ameliyat önlüğüm giydirildi...eşimle annem kantine inmişlrdi.tam o sırada bi sedyeyle hemşire geldii...nese ameliyathanenin kapısında eşimle annem son anda yetiştiler..eşimle ve annemle wedalaştımm..içeri girdiğimde doktorum çoktan hazırlanmıştı..ben ise korkudan titriyordumm..anestezim yapıldı..spinal sezeryan olcaktımm..içerisi hiçde tahmin ettiğim gibi deildi.sıcak bi ortam wardı bi tane hemşire hep benle konuştu...doktorum baticon sürdüğünü söledi hissedebilirsin ama acı duymazsın dedi.tam o anda bi ıngaa sesiii:D kızım dünyaya gelmiştii saat tam 11:10:55 tee...kızım samsunlu ollduğunu orda da belli etmişti :D kızımı giydirip yanağıma dokundurdularr..tarifsiz dedikleri şey bu olsa gerek mini minnacık bir beden tam 2880 gr dı ve o benimdii..benim kızımm zeynep livamm:utan: sonra onu götürdüler..eşimin kucağına vermişlerr:lilav: sonrasında dikiş işlemlerin olduu..hiçbirşey hissetmedimm dokunma dahi bilee. hiç bi şey korktuğum gibi deilmiş dedim içimden...sonra gülerek odama çıktımm..vee 6 tane daha doğurabilirim artık dediğimde herkesi aldı bi gülmee..sonra kızımı yanıma getirdilerr...herşey harikaydıı..kızım artık kollarımdaydıı:utan::utan:

bebikommm

Daimi Üye
Tepki
1.079
yazıcam yazıcam bi turlu yazamadım kızımın dogumunu ne zmana otursam sanki anlıyomus gibi uyanıyo :)

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
kizlar cok duygulandirdiniz beni hikayeleriniz o kadar guzel ki aglamadan edemedim belki de hormonlarimdan bilmiyorum hepinizi tebrik ederim Rabbim evlatlarinizi size ve vatanina hayirli eylesin, acilarini gostermesin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar