Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Biberiye, adaçayı, maydanoz, tere, fesleğen… Kilo vermenize yardımcı olan bitkiler vücut sağlığını korumak için de neferiniz oluyor!
FC1815F2AB8B9619937539CDB212F.jpg

Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Maydanoz
****bolizmayı hızlandırma özelliğine sahip maydanozu çiğ olarak tüketebilir ya da çayını içebilirsiniz. Maydanoz; vücudun ödem toplayıp şişmesini önlüyor, yağ yakılmasını kolaylaştırıyor.
Adaçayı
Baharat ya da çay olarak tüketebileceğiniz adaçayı iştah kesici özelliğe sahiptir. Diyet yaparken beslenme planınızın dışına çıkmamak için adaçayı içerek sadece gerektiği kadar yemek yiyebilir, kilo verebilirsiniz.
Fesleğen
Kokusuyla ferahlatan fesleğen; vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor, idrar yollarının düzenli çalışmasına yardımcı oluyor. Fesleğeni zeytinyağlı yemeklerinizde kullanabilir ya da çayını demleyip içebilirsiniz.
Kekik
Vücuttaki fazla yağları yakmaya yardımcı olan kekik aynı zamanda sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlıyor.
Türk Mutfağında en sık kullanılan baharatların biri olan kekiğin çayını demleyip içebilirsiniz.
Tere
İçeriğinde vitaminler bulunan tere yağ yakmayı hızlandırıyor. Tereyi yalnızca çiğ olarak tüketebilirsiniz.
Biberiye
Kan dolaşımını hızlandırıp cildin sıkılaşmasını sağlayan biberiye et ve balık yemeklerinde kullanılabilir. Kilo verirken gevşeyen vücudunuzu sıkılaştırmak için biberiye yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Alıntıdır.

G

guzelcem

Misafir
Evet hepsi doğru sera şifalı bitkileri yetiştiren arkadaş var, bilgilendirmişdi beni hepsini ayrıntısıyla biliyorum, ALLAHIM cümlemisi kilolu arkadaşlarımızı zayıflatsın sağlıklı bir şekilde: bugün aerobiğe gidecem inşallah zayıflarım

nesrin64

Daimi Üye
Tepki
6.280
Evet hepsi doğru sera şifalı bitkileri yetiştiren arkadaş var, bilgilendirmişdi beni hepsini ayrıntısıyla biliyorum, ALLAHIM cümlemisi kilolu arkadaşlarımızı zayıflatsın sağlıklı bir şekilde: bugün aerobiğe gidecem inşallah zayıflarım

güzelcem....amin amin amin ...güzel duaların için :eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar