Yoğurtlu Fellah Köftesi

Tepki
8.216
Bu tarifi arkadaşımdan aldım bugün denedim ve aynısı oldu harika bir lezzet kesinlikle bulgurlu tarifleri sevenlere tavsiye ederim :sirin:

Malzemeler:
1 adet yumurta
2su bardağı ince(kısırlık) bulgur
5kaşık un
Yoğurt
Salça
Tereyağı
Karabiber,kırmızıbiber,nane,kimyon,yenibahar vs sevdiğiniz baharatlar ve tuz

Hazırlanışı:
Önce bulguru kısır yapar gibi sıcak su ile ıstalıyoruz. İçine tuzunu baharatlarını unu ve yumurtayı koyup yoğuruyoruz. Bilye büyüklüğünde köfteler yapıyoruz.Kaynayan suda 7-8 dk haşlıyoruz.Üstüne yoğurtu ezip döküyoruz.Ben üstüne de nane ve kırmızıbiber ektim. Tereyağı ile salçayı ocakta soshaline getirip üstüne döküyoruz.Benim gibi acı sevenler üstüne acı kuru biber serpebilir.Afiyet olsun -ciko

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
ben sivaslıyım ve bu yemek sivasındır.adıda mirik köftedir arkadaşlar sadece köftelerin şekli farklı bu tarifte tabi oda tercihe kalmış.birde sarımsaklı yoğurtla olursa daha güzel oluyor.kesinlikle çok lezzetli tavsiye ederim... metiscim paylaşımın için teşekkürler.

H

Hera

Misafir
Off süper görünüyor çok canım çekti böyle bir tarif ten ilk kez haberim oluyor metiscim sağol paylaşım için deniycem yarın tekrardan bakarım ölçülerine

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Ellerine sağlık bulgurla yapılan her yemeğe bayılıyorum ben pilavda bile tercihim bulgurdan yanadır.Bunuda çok severim.-ciko

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
Offf bayılıyorum bu yemeğe çok lezzetli oluyor. Ellerine sağlık canım enfes gözüküyor :sirin: -rgulu

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ben yaptim bu tarifi misafirlerime herkes cok begendi hatta herseyi begenmeyen esim bile :kahkaha:
tesekkurler tarif icin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar