Yine bir kaynana olayı ve huzursuzluk...

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
kızlar şuanda o kadar sıkıntılıyımki sizinle paylaşmak istedim.amcamın kızı var 19 yaşında ve 2 senelik evli ve bikaç gün önce kaynanası ve kocası amcamın kızını babası evine bırakıp çocuda alıp gittiler.ya düşünün daha süt kuzusu bi yavruyu vicdansızca annesinden koparıp gidiyorlar.kaynanasının gerekçesi ise şu;gelininin hiç bir iş bilmediği ve saygısız olduğu.bu kadın diğer oğlunuda ilk karısından aynı gerekçeyle ayırmış bir kadın ve sıra bu oğlunda.işin daha kötüsü kocası karısını hiçbi şekilde tutmuyor annesi ne derse o.kız şu anda çok kötü,gidip çocuğu getirdiler ama boşanmakta çok kararlı gibiler.kız tekrar gitmek istemiyor ama çocuğununda babasız kalmasına dayanamıyor.hepimiz çok üzgünüz.gerçekten bu durumda insan ne yapacağını bilemiyor.kızın ekonomik özgürlüğüde yok maalsef.baba evinde kalmakta çocukla çok zor olsa gerek.kocası ve kaynanası istanbuldalar.bu insanlıktan nasibini almamış koca karısını ve çocuğunu annesinin saçma sapan gerekçesiyle bırakıp gidebiliyor.arkadaşlar bu durum hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum....

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Boşanmasalar bile o kaynana ve ana kuzusu eşi çekmek zorunda... çocuğunu da bu huzursuzlukta büyütecek işi zor. Peki kızın ailesi ne diyor bu duruma?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ya benim aklım almıyor...kız evlendiğinde 17 yaşındaymış 2 sene olduğuna göre evleneli....sen bu kızdan ne olgunluk ne hizmet beklersin madem öyle oğlunu evlendirirken görmedin mi kızı sonradan mı aklına geldi neden günahına giriyosun....hadi oğlu illa alıcam dedi karşı çıkamadı desem o zaman adam şimdi de karısına sahip çıkardı annesine böyle saçma bişey yaptırmazdı....en büyük suç kocada bence..madem anan psikopat neden evleniyosun ya da evleniyosun karına sahip çık madem sahip çıkamıcan çocuk yapma....olayı neresinden tutarsam elimde kalıyo mantıklı hiç bi yanı yok...inşallah kıza ailesi sahip çıkar demekten başka çarem yok:mendil:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
böyle kaynanalara sinir oluyorum oğlunun yuvasını yıkmaya çalışıyor demekki ben olsam arkadaşının yerinde yuvam için mücadele ederdim hemen pes etmezdim mademki çocuğu var kocasını seviyorsa mücadele etsin derim en azından çocuğu için boşandıklarını farzedelim o çocuğun psikolojisi nasıl olacak ha başka biriylwe evlendiğini farzedelim çocuk üvey babanın elinde mutlu olacakmı ama eyer karı koca anlaşamıyorsa o zaman durum farklı olur bence eşiyle konuşsun belki eşi annesinin yaptığı yanlışın farkına varır-hmm-hmm-hmm

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Boşanmasalar bile o kaynana ve ana kuzusu eşi çekmek zorunda... çocuğunu da bu huzursuzlukta büyütecek işi zor. Peki kızın ailesi ne diyor bu duruma?

canım aileside göndermek istemiyorlar ama arada çocuk olduğu için kıyamıyorlar.nolucak belli değil şimdilik.dediğin gibi kalsa kendine ve çocuğa yazık olcak,gitse onların herşeyini her zulmünü kabullenip çocuğu için katlanıcak...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
canım aileside göndermek istemiyorlar ama arada çocuk olduğu için kıyamıyorlar.nolucak belli değil şimdilik.dediğin gibi kalsa kendine ve çocuğa yazık olcak,gitse onların herşeyini her zulmünü kabullenip çocuğu için katlanıcak...

Valla zor bir durum. Eğer ailesi çocuğuyla berbar bakarım, sahip çıkarım diyorsa hiç o lanet kayınvalidesini ve eşini çekmesin -kizgin

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
ya benim aklım almıyor...kız evlendiğinde 17 yaşındaymış 2 sene olduğuna göre evleneli....sen bu kızdan ne olgunluk ne hizmet beklersin madem öyle oğlunu evlendirirken görmedin mi kızı sonradan mı aklına geldi neden günahına giriyosun....hadi oğlu illa alıcam dedi karşı çıkamadı desem o zaman adam şimdi de karısına sahip çıkardı annesine böyle saçma bişey yaptırmazdı....en büyük suç kocada bence..madem anan psikopat neden evleniyosun ya da evleniyosun karına sahip çık madem sahip çıkamıcan çocuk yapma....olayı neresinden tutarsam elimde kalıyo mantıklı hiç bi yanı yok...inşallah kıza ailesi sahip çıkar demekten başka çarem yok:mendil:

canım kızın ailesi sahip çıkar ama arada çocuk olduğu için ne yapacaklarını bilemiyorlar.ayrıca bu kadın bu kızı küçük yaşta olduğu için kolay eğitirim düşüncesiyle yalvar yakar aldı.kocasıda adam olsa zaten sahip çıkar karısını ezdirmezdi.zaten kızın söylediğine göre kocasıda yüz vermiyormuş o problemleride varmış yani.anlayacağınız kızı harcadılar kocanın da işine geldi annesinin gazına gelip bırakmak.karısını seven erkek bu sebeple bırakırmı.ayrıca çocuğuda alacaklarını idda ediyorlar

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
böyle kaynanalara sinir oluyorum oğlunun yuvasını yıkmaya çalışıyor demekki ben olsam arkadaşının yerinde yuvam için mücadele ederdim hemen pes etmezdim mademki çocuğu var kocasını seviyorsa mücadele etsin derim en azından çocuğu için boşandıklarını farzedelim o çocuğun psikolojisi nasıl olacak ha başka biriylwe evlendiğini farzedelim çocuk üvey babanın elinde mutlu olacakmı ama eyer karı koca anlaşamıyorsa o zaman durum farklı olur bence eşiyle konuşsun belki eşi annesinin yaptığı yanlışın farkına varır-hmm-hmm-hmm

canım kız kocasını seviyor ama kocası bukadar kolay bıraktığına göre demekki karısı sevmiyor bundan bu çıkar.zaten kocası sevse sahip çıkar annesine ezdirmezdi.diyorumya kaynanada problem var diğer oğlunuda ayırmış karısından.allah bu kadını ıslah etsin ne diyelim

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Valla zor bir durum. Eğer ailesi çocuğuyla berbar bakarım, sahip çıkarım diyorsa hiç o lanet kayınvalidesini ve eşini çekmesin -kizgin

valla diyorumya canım gerçekten çok zor bi durum insan arada kalıyor.bence kocasıyla barışsalar bile kaynanadan uzaklaşmaları lazım kesinlikle

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Ahh eşi keşke adam g,bi adam olup annesine söz söylettirmeseymiş..

Çok kızıyorum böyle erkeklere-kizgin

Sen koskoca bir adamsın,evlenmişsin,ailen yuvan artık eşin çocuğun..

Tamam anneni babanı sil at demiyorum ama iki tarafı da idare etmek biraz da onlara düşüyor..

Çok yazık olmuş çok..

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
canım kızın ailesi sahip çıkar ama arada çocuk olduğu için ne yapacaklarını bilemiyorlar.ayrıca bu kadın bu kızı küçük yaşta olduğu için kolay eğitirim düşüncesiyle yalvar yakar aldı.kocasıda adam olsa zaten sahip çıkar karısını ezdirmezdi.zaten kızın söylediğine göre kocasıda yüz vermiyormuş o problemleride varmış yani.anlayacağınız kızı harcadılar kocanın da işine geldi annesinin gazına gelip bırakmak.karısını seven erkek bu sebeple bırakırmı.ayrıca çocuğuda alacaklarını idda ediyorlar

o zaman hiç barışmayı filan düşünmesin ben o kızın yerinde olsam hemen iş bulurum çocuğa annesi bakar en azından mahkemede çocuğu almak için elinde işi olsun bi de çocuk onların elinde kalmasın

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Ahh eşi keşke adam g,bi adam olup annesine söz söylettirmeseymiş..

Çok kızıyorum böyle erkeklere-kizgin

Sen koskoca bir adamsın,evlenmişsin,ailen yuvan artık eşin çocuğun..

Tamam anneni babanı sil at demiyorum ama iki tarafı da idare etmek biraz da onlara düşüyor..

Çok yazık olmuş çok..

söylediklerine aynen katılıyorum bencede iş kocada bitiyor.iki tarafıda idare edecek ailesine biyerde sınır koymayı bilecek...

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
kaynana çok iyi biliyosa iş yapmayı eğitseymiş.bizim buralarda bi laf vardır kızı kıymetli olan kocaya vermez oğlu kıymetli olan gelin almaz.bence hiç zorlamasın çocukta orda kalacak diye bişi yok .çok genç çalışabilir ve umarım iyi bir iş bulur bugün onun yanında olmayan adam sanki gitse yanındamı olacak.malesef hayır.o yüzden en güzeli bıraksın adamı iş aramaya başlasın.ve çocuğunu almak adına elinden ne geliyosa yapsın.tabi konunun ayrıntılarını bilmediğim için böyle yazabiliyorum.en nihayetinde karar vermesi geren o kızımız.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Annesinin ağzına bakan biri için çok zor ama bu bence...

evet haklısın canım hatta maddi olarakta ailesine bağlı kacası.fabrika işyeri market her şeyleri var durumları çok çok iyi ama ailesi kocasının üstünden elini çekerse bence işsiz kalır gibi.belkide bu yüzden anne sözüne bukadar gidiyor.nefrert ediyorum annesine bukadar bağlı olan kocalardan.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
o zaman hiç barışmayı filan düşünmesin ben o kızın yerinde olsam hemen iş bulurum çocuğa annesi bakar en azından mahkemede çocuğu almak için elinde işi olsun bi de çocuk onların elinde kalmasın

zaten iş mahkemeye kaldımı iş konusu kolay,tanıdıkların falan yanına işe girebilir.zaten çocuk küçük olduğu için mahkeme anneye verir.ama bir yuva yıkılmış olur kötüsü bu maalesef.

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
kaynana çok iyi biliyosa iş yapmayı eğitseymiş.bizim buralarda bi laf vardır kızı kıymetli olan kocaya vermez oğlu kıymetli olan gelin almaz.bence hiç zorlamasın çocukta orda kalacak diye bişi yok .çok genç çalışabilir ve umarım iyi bir iş bulur bugün onun yanında olmayan adam sanki gitse yanındamı olacak.malesef hayır.o yüzden en güzeli bıraksın adamı iş aramaya başlasın.ve çocuğunu almak adına elinden ne geliyosa yapsın.tabi konunun ayrıntılarını bilmediğim için böyle yazabiliyorum.en nihayetinde karar vermesi geren o kızımız.

kadın olgun tatlı dilli allahtan korkan biri olsaydı o kızıda kocasınıda yola götürürdü canım.17 yaşında aldığı çocuktan 40 yaşındaki kadının olgunluğunu ve tecrübesini arıyor.zaten bundan önce bi kez daha böyle olay olmuştu kız yine küs gelmişti 1 ay kadı barıştılar gitti.ama artık cılkı çıktı bence.evlilik çocuk oyucağı değilki.artık gitsede olmaz bence eniyisi boşanmak çocuk annede olduktan sonra bence eniyisi bu.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Aynı durumu amcamın kızı yaşıyor buna yaşamak denirse çocuğu için döndü daha doğrusu döndürüldü.Kendi söz hakkı olmayan bir insan bu hayatta ne kadar mutlu olabilir.:dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar