Yeşil Çay Mucizesi

__asli__

Daimi Üye
Tepki
448
4000 yıldan uzun bir süredir yeşil çayın sağlığa faydalarının farkında olan Çinliler, bu mucizevi içeceği başağrısından depresyona her türlü derde deva olarak kullanıyorlar. Yeşil çay ve bizim içtiğimiz siyah çay aslında aynı bitkinin yaprakları. Aralarındaki tek fark, yeşil çayın az işlem görmüş olması. Yeşil çaydaki kafein oranı da siyah çaya oranla daha az, ancak fazla işlem görmediği için yeşil çayın vücuda faydaları çok daha fazla. Kirpikleri bile uzattığı iddia ediliyor.

KANSER
ROMATİZMA
YÜKSEK KOLESTEROL
KİLO PROBLEMİ(METEBOLİZMAYI HIZLANDIRARAK KİLO VERDİRDİĞİ KABUL EDİLİYOR)
YAŞLANMA
ŞEKER
STRES,DEPRESYON YORGUNLUK
ve daha birçok faydadı olduğu biliniyor....

leyla

Daimi Üye
Tepki
1.292
Yeşil çayı düzenli içenlerdenim..Faydalarının çok olduğu söyleniyor..Poşet yeşil çay yerine demlemenin daha iyi olduğunu sanıyorum..Tadı bile farklı oluyor..-ayse

aminenur

Aktif Üye
Tepki
73
benim kilo problemim yok ama seviyorum yesil cay icmeyi hergun en az bir fincan mutlaka icerim

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.535
spacer.gif

14606487.jpg

Yeşil çay mucizesi kanıtlandı

Yeşil çayın faydaları yıllardır bilinen bir gerçek olsa da son yapılan araştırmalarda kilo almayı önlediği de ortaya çıktı.

spacer.gif

Yeşil çay içmek obezite sorunu olan insanlarda bile vücudun yağ emilimini azaltıyor ve kilo alımını önlüyor. Araştırma Amerika'daki Penn Eyalet Üniversitesi'nde obez fareler üzerinde yapıldı.

Testler süresince obez farelere yüksek yağ içeren bir diyet uygulandı. İki gruba ayrılan farelerde yeşil çayda bulunan EGCG maddesi verilen farelerin, verilmeyenlere göre yüzde 45 daha yavaş kilo aldıkları görüldü.

Araştırma görevlilerinden Joshua Lambert insanların ve farelerin beslenme şekillerinde bir fark olmadığını belirtti.
Hürriyet

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
yıldız hanım merak ettim hangi çayla kilo verdiniz acaba:panter::panter:

H

Hera

Misafir
Hiç sevmiyorum yeşil çayın tadı çok sert ama içmak te gerek değilmi :böö:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar