Yeniyim. Dert ortağı olun bana :(

OP
L
Tepki
68
O,o anda sevdiğinden değil de daha çok kırıldığından ve o anda nutku tutulduğundan bir şey diyemediği için gözleri doluyor.. :( MALESEFF. Ufakta olsa olmasada benım için bunlar ufak tefek şeyler dğeil. Öfkeleniyorum. Onun için çok ufak olduğu için bana çok şaşırıyor o anda. Ben de bi öfke patlaması yaşanıyor çünkü.. :(

OP
L
Tepki
68
bız de bu kayınvelıdeme gıtme sorunu,kısaca maraşa gıtme sorunu evlendığmızden berı var. Artık bıktım yani. Yarın bı gıdıcez,pazar gunu donucez. 4 gun kayınvalıdemde gecırıcem yanı.. Sıkılıyorum,bunalıyorum,rahat olamıyorum elimde degıl. Sonra dıslerımı sıkıyorm.oturup aglıyorum. Olan sadece bana oluyor :(:(;(. Bır turlu bu meselenın olumlu yanlarını bulamıyorum,bakamıyorum olumlu tarafına ıste olmuyorrr

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
lockam, başka konuda derslerinden bahsetmişsin. Sanırım bu yüzden bebek işini erteliyorsun.
Ama söylemeden edemiyeceğim,çünkü içimden geçti: fazla ertelemeden bebek sahibi olmayı düşünebilirsin. Ailenizi daha sıcak yapacak şey bu olurdu. Çünkü gayet aklı başında ne istediğini bilen bir kadına benziyorsun.

OP
L
Tepki
68
Canım, ben de tam tersi düşünüyorum Sağlam ve mutlu evliliklerin temeline çocuk gelirse evlilik ve çocuk sahibî olmak daha bilinçli olucaktır diye düşünüyorum. Birde bn kendimi şu an hiç hazır hissetmiyorum. Derslerimde ağır,zaten ikinci sınıfım. Bıtmesine az kaldı yani. Diğer bir gerekçemde ,korkularım...:// ben gurbetteyım. Ailemden 16 saatlik uzaktayım . Burda kımsem yokk kayınvalidemde yaşlıh kadın zaten yani bana kîmse yardımcı olamaz. Eşîmin Işi de çok yoğun . Doğumumu falan düşündükçe bunalıma giriyorum zaten . Memleketımde doğum yapsam bir ay önceden gitmem lazım esim izin vericemm mi bakalım. Burda o ziyan olcak bu sefer . Memleketmde doğum yapsam esim göremıcek büyük ihtimalle . Amaz memleketime gitsem annem bana en güzel şekilde bakar Allah'ın izniyle... Böyle işte ilerisini çook düşünüyorum düşünmemem gerek aslında bu ka ... :(

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Canım, ben de tam tersi düşünüyorum Sağlam ve mutlu evliliklerin temeline çocuk gelirse evlilik ve çocuk sahibî olmak daha bilinçli olucaktır diye düşünüyorum. Birde bn kendimi şu an hiç hazır hissetmiyorum. Derslerimde ağır,zaten ikinci sınıfım. Bıtmesine az kaldı yani. Diğer bir gerekçemde ,korkularım...:// ben gurbetteyım. Ailemden 16 saatlik uzaktayım . Burda kımsem yokk kayınvalidemde yaşlıh kadın zaten yani bana kîmse yardımcı olamaz. Eşîmin Işi de çok yoğun . Doğumumu falan düşündükçe bunalıma giriyorum zaten . Memleketımde doğum yapsam bir ay önceden gitmem lazım esim izin vericemm mi bakalım. Burda o ziyan olcak bu sefer . Memleketmde doğum yapsam esim göremıcek büyük ihtimalle . Amaz memleketime gitsem annem bana en güzel şekilde bakar Allah'ın izniyle... Böyle işte ilerisini çook düşünüyorum düşünmemem gerek aslında bu ka ... :(

Haklısın, bir de biz kadinlar ince detayları çok düşünüyoruz.
Hele çocuk kararı vermek hiç kolay olmuyor.
Ben 2,5 yillık evliyim. Şu an bebek tedavisi görmeme rağmen acaba'larım olmuyor değil, senin gibi :)

Ama ben nedense sana çok yakıştırdım anneliği. O yüzden içimden geçeni söylemek istedim.
İnşallah en doğru zamanda olur hayırlısıyla..

OP
L
Tepki
68
Bu en son söylemiş olduğunuz cümle içime çok güzel bir his verdi. Böyle bir seye henüz karar vermemiş olsam da, bunu duymak güzeldi çok teşekkür ederim. :))) ayrıca kımılerı şöyle bir fikirde sunuyor bana. " şu an çocuğun olsa sen okulunu bitirene kdr o çocukta buyur sonra mesleğini yapacağın için zaten çalışırsın hem çocuğunu raat raat kreşede verirsin büyütürsünde" diyorlar. Genç yasta anne olmak en güzeli , sonra snra cocuğun olmazsa bı de diyende oluyo mesela :/

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar