Yeni evime alışamıyorum.

nilhasret

Aktif Üye
Tepki
186
merhaba arkadaslar ,ben fransada yasiyorum .Burada ev bulmak cok zordur yani gelirine gore .Senelerdir iki odasi arti salon mutfagi olan bir apparTmanda 14 yil kaldim.Bu arada eve tek cocukla girmistik simdi 3 cocuk oldu .Bu zaman zarfinda cocuklar buyudu .Bende ev degistirdim .Bu tasindigim ev daha genis ama; ben onceki evimi ozluyorum ..aslinda yer olarak degismedi cocuklarimin okulunu degistirmedim ama .;bu eve alisamadim bu arada 1 ay oldu ..hep kafamda o evim soyleydi boyleydi .cocuklerim memnun .Bu appartman daha eski ama kotu olmasada o evimi cok ozluyorum sizlerde boyle oldunuzmu????Sanki cok pismanim Rabbim pismanlik vermesin .Ama kafam karisik gibi Insallah alisirim ...Insan neden boyle olmaktan kendini alamazki ??

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Nilhasret kardeşimgilde evlerini değiştirdiğinde alışamadılar önce senin gibi hatta yeğenim bile aglıyordu eski evimize gidelim diye ama bir süre sonra alıştılar hem taşındığınız ev genişmiş geniş ev daha iyioluyor her bakımda inşallah sizde çabucak alışırsınız:smileylove:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Öncelikle taşındığınız evinizde sağlıcakla oturmayı nasip etsin Rabbim..
İnsan nelere alışmıyorki zamanla..Diyerek başlamak istiyorum.
Siz 14 yılınızı verdiğiniz evinizde tüm geçmişinizi bırakarak,acısı,tatlısı ne varsa orada bırakarak yeni evinize taşınmışsınız.Bence bundan dolayı alışamadım yada alışmakta zorlanabilirsiniz bu gayet normal.
Bende 7 sene boyunca oturduğum evimden yaklaşık 6 ay evvel yeni evime taşındım.Evet ilk başlarda mukayese ediyor insan ama diyorum yaa zamanla yeni evinizede,yeni yaşam tarzınada alışıyor insan.
Rabbim alışamıyacağımız başka gam keder vermesin inşallah.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Yeni evde daha güzel anılarla dolduracaksın hafızanı böyle düşün , ben de bir kez taşındım , taşınırken sanki eski evimdeki tüm anıları da bıraktım gibi hissettim , sanki eski evime ihanet etmişim gibi hissettim.
Zamanla yeni evimdeki eşyalar yerlerine daha iyi oturdu , ilk zamanlar sanki iğreti duruyordu herşey ama şu an 1 yıldır oturuyorum ve çok memnunum , ailemin ihtiyaçlarını daha iyi karşılıyor en önemlisi de bu.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
İnsan eski düzenini arıyor galiba arkadaşlar..Yada bizler alışmış olduğumuz düzenin yerine bir yenisini koyarken sanırım biraz zorlanıyoruz.:dusun:
Mesela önceki evimde hiç ama hiç komşuluk yoktu,ki ben eski komşulukların olduğu küçük bir mahallede büyüdüm..İnsan görmek ve hatta selamlaşmak isterdim.
Şimdiki evim site içinde ve komşuluk öyle güzelki anlatamam.Sanırım her anlamda bu yeni evim daha ağır basıyor eski evime göre bu yüzden benim alışma sürecim hızlı oldu.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
İnsan eski düzenini arıyor galiba arkadaşlar..Yada bizler alışmış olduğumuz düzenin yerine bir yenisini koyarken sanırım biraz zorlanıyoruz.:dusun:
Mesela önceki evimde hiç ama hiç komşuluk yoktu,ki ben eski komşulukların olduğu küçük bir mahallede büyüdüm..İnsan görmek ve hatta selamlaşmak isterdim.
Şimdiki evim site içinde ve komşuluk öyle güzelki anlatamam.Sanırım her anlamda bu yeni evim daha ağır basıyor eski evime göre bu yüzden benim alışma sürecim hızlı oldu.

Kesinlikle katılıyorum Şahmarancım , alışma süresini çevre faktörü de inanılmaz etkiliyor.

OP
N

nilhasret

Aktif Üye
Tepki
186
Tesekkur ederim arkadaslar ;bilmiyorum tabiki zaman bize neler getirecek neler yasayacagiz ,insan kaldirayacagi baska acilar yasamasinda ev dedigimiz yuvamizin icinde ins mutlu oluruz.Tasinma sirasinda da ayniydi pismanlik mi doluyum bilmiyorum .Aglamalarim devam ediyor .Insan ister istemez ne kadarda alisisiyormus gozlerinin gordugune ..Bende evimi terk etmisim gibi geliyor ,

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Cok uzun süre eski evinizde kalmissiniz belki o yüzden özlüyorsunuz, daha 1 ay olmus zamanla alisirsiniz insallah.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar