Yeni doğan bebek nasıl temizleniyor?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Kızlar ben bunu çok merak ediyorum bebek hastanede doğunca anneye verilmeden önce yıkanıyor mu nasıl veriliyor?ben şimdi doğumda bebeğim için nasıl kıyafet vermeliyim güzel cicierini mi yoksa bi daha kullanamayacağım bi kıyafet mi vermeliyim...kimi iyi kıyafet ver temiz geliyo bebek derken kimi de ilk hastanede giydirilenleri bi daha giydiremezsin pisleniyo ucuz bi hastane çıkışı ver diyolar ama ilk resmi de o giysilerle çekiliyo...tecrübelerinizi benimle paylaşın lütfennnnn

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Kızlar ben bunu çok merak ediyorum bebek hastanede doğunca anneye verilmeden önce yıkanıyor mu nasıl veriliyor?ben şimdi doğumda bebeğim için nasıl kıyafet vermeliyim güzel cicierini mi yoksa bi daha kullanamayacağım bi kıyafet mi vermeliyim...kimi iyi kıyafet ver temiz geliyo bebek derken kimi de ilk hastanede giydirilenleri bi daha giydiremezsin pisleniyo ucuz bi hastane çıkışı ver diyolar ama ilk resmi de o giysilerle çekiliyo...tecrübelerinizi benimle paylaşın lütfennnnn

Aşkım!!
Sen hastahane çantana 2 tane zıbın takımı koy,her itimale karşın zıbınlarını fazla fazla koy..Ben 3 tane koymuştum,kan falan aldıklar çocuğun her tarafı kan olmuştu yedeklerle idare ettim.
Sen en süslülerini götür birtanem.O ne öyle senin en özel günün canım,bu işiin ucuzumu olur.Sen nasl istiyorsan,nasıl arzu ediyorsan..İçinden nasıl geliyorsa o şekilde götür cicilerini.
Ama sonuçta kirlensede eve gelince hepsini yıkıyorsun ohh misler gibide tekrar giydiriyorsun.
Bebek sana gelmeden muhakkak yıkıyorlar,yani yıkama işlemi oluyor.Öyle anadan doğma getireni ben hiç duymadım inanki.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim burdaki sistemi bilmiyorum ben Arabistan'da dogurdum Amerikan hastanesiydi. Benim verdigim kiyafetleri almadilar hastane prensibi olarak kendileri giydirdiler
dogumda da hemen yanimda bebegime gore bir dusta temizlediler bembeyaz giydirdiler kundakladilar
sen ikisini de gotur istersen sorarsin dogumdan once sistemlerini ona gore verirsin hastane cikisi giysileri ayri vardir zaten

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ay sağol canım ya ne bilim kimileri diyo işte üstü çok pisleniyo ben onları attım yıkamadım bile filan diyolar..bu ara tam kafa karışma zamanları son 2 ayım ağzı olan konuşuyo:) bi tane büyük hastane çıkışı iki tanede küçük hastane çıkışı aldım onları götüreyim o zaman..çıkarken giydirmek için bi tulum bi de polar battaniyesini götürsem yeter heralde dimi..nette bakıyorum hastane çantasına konacaklar biraz abartılı geldi bana bu kadar kıyafet yeter dimi..bunların dışında bez biberon emzik ıslak mendil ateş ölçer alırım yanıma..başka bişey almalı mıyım?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Benden bir zıbın takım aldılar.Ben maviş ve sarı takım almıştım,mavişleri giydirmişlerdi.
Öylede misler gibi olmuştuki,ay çok şirindi yaa..
O kapıdan o mavişleri giydirip getirdikleri anı hiç unutamam..
Sonra kan almaya geldiler,kan olmuştu her yeri..Sarı takımlarını giydirmişti babası..
Sonra kaka yaptı,:1:ilk kakasını babası temizledi her tarafı pislediler.
diğer yedeklerden giydirmiştim:benmi:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
canim burdaki sistemi bilmiyorum ben Arabistan'da dogurdum Amerikan hastanesiydi. Benim verdigim kiyafetleri almadilar hastane prensibi olarak kendileri giydirdiler
dogumda da hemen yanimda bebegime gore bir dusta temizlediler bembeyaz giydirdiler kundakladilar
sen ikisini de gotur istersen sorarsin dogumdan once sistemlerini ona gore verirsin hastane cikisi giysileri ayri vardir zaten

sağolasın..bildiğim kadarıyla burda kıyafet vermiyorlar kendin götürüyorsun heryerin sistemi farklıdır tabi

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Benden bir zıbın takım aldılar.Ben maviş ve sarı takım almıştım,mavişleri giydirmişlerdi.
Öylede misler gibi olmuştuki,ay çok şirindi yaa..
O kapıdan o mavişleri giydirip getirdikleri anı hiç unutamam..
Sonra kan almaya geldiler,kan olmuştu her yeri..Sarı takımlarını giydirmişti babası..
Sonra kaka yaptı,:1:ilk kakasını babası temizledi her tarafı pislediler.
diğer yedeklerden giydirmiştim:benmi:

ben gri hastane çıkışı aldım çok karizmatik:1: bi mavi bi de krem aldım işte o kadar güzeller ki bakmaya doyamıyorum biz dükkanda çocuk kıyafeti sattığımız için şanslıyım toptancıdan özenle seçtim kendi alacaklarımı:1::1:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ay sağol canım ya ne bilim kimileri diyo işte üstü çok pisleniyo ben onları attım yıkamadım bile filan diyolar..bu ara tam kafa karışma zamanları son 2 ayım ağzı olan konuşuyo:) bi tane büyük hastane çıkışı iki tanede küçük hastane çıkışı aldım onları götüreyim o zaman..çıkarken giydirmek için bi tulum bi de polar battaniyesini götürsem yeter heralde dimi..nette bakıyorum hastane çantasına konacaklar biraz abartılı geldi bana bu kadar kıyafet yeter dimi..bunların dışında bez biberon emzik ıslak mendil ateş ölçer alırım yanıma..başka bişey almalı mıyım?

Gayet mantıklı canım..
Yedek battaniyede olsun yanında canım..
Dur hatta ben sana bir konu ekleyeyim bir bak canım..
Hastahane çıkışı çantasında olması gerekenler konusunda.
Ama ben bebek için:
2 zıbın
2 yedek zıbın
zıbınların battaniyeleri vardı
1 tane ördüğüm battaniye
hastahane bebek çantam.
bez
ıslak mendil
(biberona falan gerek yok zaten sen direk emziriyorsun bebişi)
emzik koymuştum:1:

kendim içinde:
ped,2 adet pijama,sabahlık,iç çamaşırı,terlik
bunları koymuştum sanırım,eksik varmı inan bilemiyorum ama bunlardı en acil olanları.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ben gri hastane çıkışı aldım çok karizmatik:1: bi mavi bi de krem aldım işte o kadar güzeller ki bakmaya doyamıyorum biz dükkanda çocuk kıyafeti sattığımız için şanslıyım toptancıdan özenle seçtim kendi alacaklarımı:1::1:
Vay desene bebişin gardrobu oldukça fazla giyeceklerle doldu taşıtı..
Aman sağlıklı günlerde giyer inşallah birtanem.

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
sağol canım bence de yazdıkların yeterli...bebeğimin kıyafetleri baya oldu annem de kızım kaçmıyo dükkan burda daha alma lazım oldukça alırız sonra giyemediklerini dükkana geri götürmeyelim diyo:nazo: diş kaşıyıcı bile aldım 2 tane benle dalga geçiyolar çocuk doğdu da dişleri kaşındı da diş kaşıyıcı aldın diye ama insan çok hevesleniyo:huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar