Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Yemek Odasında Klasikten Moderne Geçiş

Konu, 'Yemek Odası Dekorasyonu' kısmında bitter_im tarafından paylaşıldı.

 1. bitter_im

  bitter_im Admin

  Kayıt:
  3 Aralık 2009
  Mesajlar:
  63.967
  Beğeniler:
  52.427
  Hangi ev olursa olsun bir odayı düzenlemenin onlarca, yüzlerce farklı yolu olabilir. Renk, mobilya ve aksesuar seçimi kişiden kişiye değişir. Aynı tarzda olsa bile birbirinin tıpatıp aynısı iki ev bulmak imkansız görünür. Bu olasılıklardan söz ediyorum çünkü evinizde mobilya değil de tarz değişikliğine gitmek kendinizi iyi hissedeceğiniz bir mekan yaratmanız için kestirme yol olabilir. Bir yemek odası örneğiyle başlayalım. Geleneksel tarzı terk edip modernleşen bir yemek odası bu.


  [​IMG]


  [​IMG]


  İnanması zor ama aynı yemek odasının birbirinden bu kadar farklı görünebilmesi mümkün. Klasik tarzdaki ahşap mobilyalarla yapılan ilk düzenlemede yemek odasında aslında bütün kurallara uyulmuş gibi. Açık renk duvar, konsolun iki yanında duvar aplikleri, ev bitkisi gibi pek çok makalede okuduğumuz öneriler yerine getirilmiş.


  Ancak bu klasik yemek odasındaki başlıca sorunlardan biri mobilyaların her biri farklı bir ahşap renginde. Bu da dağınık ve uyumsuz bir görüntüye yol açıyor. Masa ve sandalyeler, konsol, büfe her biri başka bir ağaç renginde. Böyle olunca bir türlü denge sağlanamıyor. Bir diğer nokta, bu kadar çok kahverengi odada negatif bir duygu yaratmış. Tavanın beyaz rengi yetmiyor. Sıkıcı, kapalı bir görüntü var.


  İkinci fotoğrafa baktığımızda ise eski yemek odasından eser yok. Bunun en büyük nedeni de tamamen farklı bir tarz anlayışıyla yaklaşılmış olması. İki fotoğrafı karşılaştırdığımızda tek ortak mobilyanın yemek masası olduğu görünüyor. Ancak bu masif ahşap masa çok güzel bir yemek masası ve modern sandalyelerle de gayet uyumlu.


  Eski ve ahşap yemek masanızı gözden çıkarmadan önce düşünün. Bu tip bir masayı modern yemek odası sandalyeleriyle birleştirince çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Modern bir yemek odasına ahşap sıcaklık katacaktır.


  İkinci fotoğraftaki mobilyalar IKEA’dan alınmış. Bu tip bir değişiklik için mutlaka lüks mağazalardan alışveriş etmeniz gerekmez. Duvarın koyu rengi ve ona kontrast oluşturan beyaz kütüphane oldukça ilgi çekici görünüyor. Böyle bir kütüphaneyi sadece kitapla doldurmak zorunda değilsiniz. Kitapların yanı sıra aksesuar da dizebilir, bir büfe olarak kullanabilirsiniz.
   
  Aşk Sancısı ve sadiye bunu beğendi.
 2. sadiye

  sadiye Admin

  Kayıt:
  4 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  60.987
  Beğeniler:
  56.346
  Ben moderni daha cok seviyorum.
   
  bitter_im bunu beğendi.
 3. Konu Sahibi
  Konu Sahibi
  bitter_im

  bitter_im Admin

  Kayıt:
  3 Aralık 2009
  Mesajlar:
  63.967
  Beğeniler:
  52.427
 4. Aşk Sancısı

  Aşk Sancısı Daimi Üye

  Kayıt:
  23 Mart 2013
  Mesajlar:
  3.876
  Beğeniler:
  2.518