Yaşama sevincimi kaybettim, görenlerin insaniyet namına haber vermeleri rica olunur

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
lilavım canım sende inşaallah hayırlısıyla çocuklarını büyütüp onların mürüvetini rabbim sana göstersin benimde çocuklar küçükken sabahtan akşama kadar koşturup dururdum yorgunluktan otururken uyurdum akşamları hiç şikayet etme rabbine şükür etmelisin nice kadınlar gördüm evlat hasretiyle yanıp tutuşan anneolmak için 27 yıl bekleyen komşumuz mesela hiç şikayet etme rabbim sana bağışlasın elbette büyüyecekler hayırlısıyla -hmm-hmm-hmm

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
eliscim canım biz kadınların kaderi heralde dert sıkıntı çekmek inşaallah öbür dünyada mükafatını görürüz ne yapalım bunada şükür dicez sana gelince hiç birşeyi içine atma birileriyle sıkıntını paylaş inanki insan rahatlıyor içine attığın zaman allah korusun hastalık sebebi olur allah yuvandan huzuru mutluluğu eksiltmesin-hmm-hmm-hmm

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
eliscim canım biz kadınların kaderi heralde dert sıkıntı çekmek inşaallah öbür dünyada mükafatını görürüz ne yapalım bunada şükür dicez sana gelince hiç birşeyi içine atma birileriyle sıkıntını paylaş inanki insan rahatlıyor içine attığın zaman allah korusun hastalık sebebi olur allah yuvandan huzuru mutluluğu eksiltmesin-hmm-hmm-hmm

canim bitanem,ALLAH razi olsun senden,,,dogru diyosun biz kadinlarin kaderi heralde,ne yapalim bunada sukur,RABBIM bu gunlerimizi aratmasin,beterin beteri var,,,,benim yapim bu bee canim,degistiremiyom kendimi,inan kardesim bile, telefon acip ne laflar saydida bana agzimi acip tek laf edemedim,,baskalarini doldurur bana karsi gene laf etmem,ALLAH bilsin napiyim,,,,bunada sukur,daha bunun gibi neler neler,anlat anlat bitmez,,seninde sorunlarini okudum,RABBIM yardimcin olsun bitanem,zor cok zor,,ALLAHIM sana guc kuvvet sabir versin,,,ALLAHIM senindde yuvanda huzur mutluluk saglik eksik etmesin bitanem:sarilma::sarilma:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
çok teşekkür ederim eliscim güzel dilek ve duaların için cümlemizin inşaallah allah hepimizin yardımcısı olsun

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Mutlu olmak için önce sınırlarımızı çizmemiz lazım.Dünyada dert çok ne yaşayacağımızıda bilemeyiz derdi yaşarken ne yapabileceğimizi bulup dertleri geceye taşımamalıyız.Ruhumuza da bedenimize iyi bakmalıyızki girdiğimiz sınavı başarı ile verelim.Hayat bir sınav rabbin emri sana verdiğim emanete iyi baktır bunu da unutmayalım.:kahve:

OP
E

ert21

Üye
Tepki
61
çevremde ki kadınları gözlemlediğimde yüzde sekseninin depresyon sebebinin eşi olduğunun farkına vardım. benimki ayrı bir olay ama geneli böyle.. erkek ve kadın beyinlerinin farklı çalışması aradaki çatışmanın başlangıcı zaten kim ne derse desin ve bunu nasıl ifade ederse etsin-kimi sert kimi yumuşak- erkeğin kadın dan beklentisi yemek temizlik ve yatak bunları yapın ve karşılığındA hiç bir sorumluluk vermeyin bakın sizden iyisi varmı haa bu arada kadının da birtakım ihtiyaçları var güven sevgi şefkat çocukların ve evin sorumluluklarını paylasmak bunları erkeğinizden asla talep etmeyin ettiğiniz zaman ya havanızı alırsınız ya adamı kaçırırsınız peki bizim ihtiyaç ve sorumluluklarımız ne olacak diyorsanız depresanları atıp saldım çayıra mevlam kayıra kardeş.....kadın olmanın dayanılmaz hafifliği-nur içinde yat duygu asena-
şimdi bu bağlamda biliyorum ki eşimin kendine ait bir yaşantısı var benimde olmalı ama maalesef bulunduğum cevre bana belirli sınırlar çizmiş ve sen kadınsın bunun dışına çıkamazsın çıkarsan bir şekilde canını yakarım diyor tamam topluma uyacağım da bana gösterdiği kurallar bana göre değil 40 no lu ayağa 35no luayakkabı giydirilirmi..oy oy... oynatmaya az kaldı dr. ım nerde bir odun yüzünden çıldıracağım.....

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
bir ara bende yaşam sevincimin kaybolduğunu hissettim , uzun süre de bulamadım sonra daeskisi gibi olamadı ne yazık ki..
sanki dün 25 yaşında içi içine sığmayan kanı kaynayan genç bir bünyeyken biranda 70 yaşında saçını bile taramanın gereksiz olduğunu düşünen , hiçbir amacı olmadan günün bitmesini bekleyen , hergünün birbiri ile aynı rutinlikten başka birşey olmadığını düşünen yaşlı sevimsiz çirkin bir kadın oldum.
depresyon diye düşündüm hep doktora gitmedim..
şu an eh işte öyle böyle yaşam sevincim var gibi , eskisi gibi değil tabi..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Yaşama sevincim çok sık kaybolur ama ben onu arar tarar bulurum.:kahve::kahve:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
İnsan yapmak istemediklerini yapmak için ,
yaşamak istemediği bir ortamda yaşamak için ,
görmek iletişim kurmak istemediği insanlara görüşmeye ,
konuşmak isterken susmaya ,
ağlamak isterken gülmeye zorlandığı için yaşam sevincini kaybeder bence.

İnsanların eline , sizi olduğunuzdan farklı kalıplara sokması için şanslar kozlar verirseniz , hiç çekinmeden yaparlar.
Siz yaşama sevincinizi kaybetmişsiniz kaybetmemişsiniz umursamazlar bunu yaparken.
Bu konuda evet ben de zorlanıyorum bazı şeylere diyen tüm kadınları biraz bencil olmaya davet ediyorum.

:dertli::dertli:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
İnsan yapmak istemediklerini yapmak için ,
yaşamak istemediği bir ortamda yaşamak için ,
görmek iletişim kurmak istemediği insanlara görüşmeye ,
konuşmak isterken susmaya ,
ağlamak isterken gülmeye zorlandığı için yaşam sevincini kaybeder bence.

İnsanların eline , sizi olduğunuzdan farklı kalıplara sokması için şanslar kozlar verirseniz , hiç çekinmeden yaparlar.
Siz yaşama sevincinizi kaybetmişsiniz kaybetmemişsiniz umursamazlar bunu yaparken.
Bu konuda evet ben de zorlanıyorum bazı şeylere diyen tüm kadınları biraz bencil olmaya davet ediyorum.

:dertli::dertli:

Aynen katılıyorum biraz bencillik iyidir

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar