Yarışmada İkincilik Aldığım Makarna Salatam

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
attachment.php

Biraz geç oldu ama geç olsun güç olmasın değilmi Makarna salatsı yarışmamızda ki makarna salatamın tarifini şimdi paylaşıyorum kızlar denemenizi tavsiye ederim gerçektende harika bir lezzetti

Patates püreli makarna salatam

Malzemeler:
2 Kilo patates
350 gr kıyma
1 paket fiyonk makarna
1 kilo yoğurt ve sarmısak
2 baş soğan çarliston ve kırmızı biber
Tuz karabiber süslemek için limon kabuğu
125gr margarin ve kırmızı biber
2 su bardağı süt

Yapılışı:
Pateteslerin kabuklarını soyup haşlamaya bırakalım ayrı bir tencerede de makarnamızı haşlayalım malzemelerimiz haşlanırken diğer harcını hazırlayalım tavamıza soğanlarımızı yeşil ve kırmızı biberlerimizi tavamıza koyup kavuralım daha sonra kıymamızı da ekleyelim hepsi birlikte kavruldukdan sonra tuzumuzu karabiberimizi kimyonumuzu ekleyip biraz daha kavurdukdan sonra ocakdan alalım haşlanan patateslerimizi ve makarnamızı süzelim patateslerimizi püre yapacağımız kaba alalım içine sütümüzü bir miktar tuz ve karabiberimizi ekleyip blandırımızla çırpalım püre kıvamına geldikden sonra yarısını borcam tepsimize döküp yayalım kıymalı harcımızın bir bölümünü makarnamıza ekleyip karıştırdıkdan sonra hepsini borcam tepsimize dökelim daha sonra püremizin kalanını da tepsimizin üzerine döküp üzerini düzenleyelim sarmısakla birlikde çırptığımız yoğurdumuzu da tepsimizin üzerine dökelim kalan kıymalı harcımızı salatamızın ortasından başlayıp aşağıya doğru düzenleyelim daha sonra çarliston biberlerimizle süsleyelim ayrı bir tavada yağ ile kırmızı biberimizi kavuralım salatamızn üzerine gezdirelim en son limon kabuğu ve dometes kabuğunu birleştirerek gül yapalım ve salatamızın ortasına koyarak süsleme işlemini bitirelim Afiyet olsun.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
patates püresi ve makarnayı bir arada hiç düşünmemiştim ama
neden olmasın.deniycem canım.
eline sağlık...

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
tahmin etmesi hicte zor diildi
senin oldugunu düsünmüstüm bende
böylesi bir tarif
silanin marifetli ellerinden cikabilirdi anca
ellerine saglik hamarat hatun:foto:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Birbirinden güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar :panter::huhuu:ben bu tarifi başka bir tarifi okurken makarna salatası olarak uygulasam dedim ve yaptım iyikide yapmışım gerçektende harika bir lezzet çıkmıştı ortaya beğenen beğenmeyen tüm akideşlerime çok teşekkür ediyorum:huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::sirin::sirin::sirin::sirin::sirin::sirin::sirin::sirin:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar