Varis Ameliyatı Olan Var mı?

sılada

Aktif Üye
Tepki
116
doktorum bacaklarımdaki varis için ameliyat önerdi, ameliyat olan varsa bilgilerini deneyimlerini paylaşabilirmi....

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Gecmıs olsun :hhhhhh:

Ama amelıyat olmadan halledemıyolarmı acaba.Benım kızkardesımde de vardı ama kalmadı sımdı.Umarım sende de gerek kalmadan hallolur:eek:

OP
sılada

sılada

Aktif Üye
Tepki
116
Gecmıs olsun :hhhhhh:

Ama amelıyat olmadan halledemıyolarmı acaba.Benım kızkardesımde de vardı ama kalmadı sımdı.Umarım sende de gerek kalmadan hallolur:eek:

doktor olmam gerektiğini söyledi bende şimdi net başında araştırıp duruyorum.dah ilerlerse ameliyat şansın bile olmaz deyince korktum

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
nette gördüm köpükle varis tedavisi diye bir konu yeni bir yöntemmiş sadece iğneyle köpük verilerek varisli damar yok ediliyormuş iice araştırın derim geçmiş olsunVarislerin, ''alerjik reaksiyonun daha nadir görüldüğü, maliyeti daha düşük ve yeniden varis oluşumunu engelleyen köpük yöntemi ile cerrahi müdahaleye gerek olmadan tedavi edilebildiği'' bildirildi.

Köpük tedavisini Türkiye'de ilk uygulayan ve ters yönden köpük uygulaması anlamına gelen ''RFS'' yöntemini geliştiren Operatör Dr. Halit Işıklar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplardamarın uzayıp kıvrılması, genişlemesi ve deri altında mavi-yeşil kesecikler halinde belirginleşmesi şeklinde ortaya çıkan varislerin en yaygın damar hastalıklarından biri olduğunu söyledi.

Türkiye'de görülme sıklığı yüzde 70 olan varisin, yaşla birlikte artış gösterdiğini belirten Işıklar, ''Kasık bölgesinde kapakçık bozukluğu ile başlayan hastalık oranı da tüm varis hastalıklarının yüzde 60'ını oluşturmaktadır'' dedi.

Işıklar, varisin başka faktörlerle birleştiğinde ciddi rahatsızlıklara yol açabildiğine dikkati çekerek, ''Varislerin erken safhada tedavi edilmesi önemlidir. Başlangıçta küçük kılcal damarlardaki mavi-yeşil renkteki damar genişlemeleri, ileri safhalarda kahverengi renge dönüşerek varis ülserlerine dönüşebilir'' uyarısında bulundu.

Gece oluşan kramplar, kaşıntı, şişkinlik ve ağrının varisin en önemli belirtileri olduğunu, hastaların genellikle hekime geç müracaat ettiğini ifade eden Işıklar, ''Varis, hareket kısıtlılığına yol açabilir. Dizler bükülü haldeyken uzun süre oturulduğunda, bacaktaki derin toplardamarda pıhtı oluşabilir.

Bu pıhtıdan kopan parçanın akciğere ulaşarak ani solunum yetmezliği ortaya çıkarmasıyla kişi hayatını kaybedebilir'' diye konuştu.

OP
sılada

sılada

Aktif Üye
Tepki
116
iyi geceler
varis ameliyatını çarşamba günü oldum şu anda evde raporluyum.inşallah iyi olur.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çok geçmiş olsun canım, biraz bahsedebilir misin peki?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar