Uzun ömürlü dekorasyon!

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Katılım
24 Ağustos 2010
Mesajlar
64.914
Tepki
84.673
Puan
113
Konum
İstanbul
Uzun ömürlü dekorasyon!

Sonradan pişman olmadan ve uzun yıllar sonra bile ufak değişikliklerle yenileyebileceğiniz mekânlar oluşturmak için uzun ömürlü dekorasyonun püf noktalarını veriyoruz.
mobilya_3d9d4b5b-b2aa-4015-a280-e3eacca933de_1.jpg

Mobilya, dergide durduğu gibi durmaz!

Dekorasyonda yapılan en büyük hata her telden çalan mobilyalar. Oysa bütün parçalar uyum içinde tek bir tarzı temsil etmeli. Sadece farklı olduğu için tercih edilen mobilya veya aksesuarlar da yanlış seçimler arasında. Eğer sizi ifade etmiyorsa o üründen sıkılmanız çok uzun sürmez. Bu nedenle işlevsel ve kişiliğinizi yansıtan ürünlere yönelmek yerinde olacaktır. Mobilya mağazasında veya bir dergide iyi duran bir TV ünitesi, sizin evinizde kaba ve diğer eşyalarla uyumsuz olabilir. İşin sırrı, evin yerleşimini doğru yapmak ve ürünleri almadan önce mekânın ölçülerini bilmekte. Özellikle eviniz küçükse büyük ebatlı mobilyalardan uzak durmanızda yarar var.
mobilya_50149c9f-ba1e-487a-ae26-101247808caa_1.jpg

Tek renk garanticiliğinden vazgeçin!

Ahşap da ev dekorasyonunun ya vezir ya da rezil eden öğelerinden. Eğer eviniz ahşap ağırlıklıysa çok renkli aksesuarlardan uzak durmanızda fayda var. Bunun yerine gümüş ve beyaz renkler kullanılarak ahşabın ağırlığı kırılabilir. Mekânlarda yetiştirilen çiçeklerin de dozu kaçırılmamalı. Eviniz yağmur ormanlarına dönsün istemiyorsanız bir veya iki adet saksı çiçeği yeterlin. Çocuk odalarında kızlarda pembe, erkeklerde mavi klişesinden vazgeçin ve seçimi çocuğunuza bırakın. Evin her yerini tek renge boyamak yerine, her odayı mobilyalarla uyumlu şekilde boyatın.
mobilya_4be9e9f0-abd8-49eb-9e20-666f32251426_1.jpg

Perde ya da koltuk kumaşı seçerken...

Dekorasyonda en sık yapılan hatalardan biri de perde seçimleri. Yüksek tavanlı bir evin salonunda yerlere kadar dökülen perdeler kullanılarak çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak standart apartmanlarda evlerin çoğunda tavan yükseklikleri çok fazla olmadığından dökümlü duran perde kullanımı mekânı daraltarak olduğundan küçük görünmesine sebep olur. Eğer büyük desenli bir perde kumaşı seçtiyseniz mobilyalarınızın daha sade olmasında yarar var. Aksi, fazlasıyla göz yorar. Kumaş demişken koltuk döşemelerinden bahsetmemek olmaz. Sırf beğendiğiniz için oturulduğunda insanı yakan 'kendinden kaloriferli' kumaşları kullanmayın. Rahatlık, kolay kullanım ve temizlik gibi faktörleri de göz önünde bulundurun.
ekolay
 

Aslı Oktay

Daimi Üye
Katılım
30 Haziran 2011
Mesajlar
13.725
Tepki
20.216
Puan
113
Yaş
33
Konum
Jeddah
cok gızel bılgıler nk'm sagolasın
bu arada 3 resıme de bıttım ınsan dergıdekı gıbı olcak sanıyor ama eve gelınce boyle durmuyr canına yandıklarım :mad:
 
L

Lykia

Misafir
Evinizi dilediğiniz gibi dekore etmek istiyorsanız Mstara gelin evinizi dilediğiniz gibi dekore edin ^^:flamingo:
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

    Üst