Üzgünüm, şaşkınım, dualarınızı bekliyorum :(

leval

Yeni Üye
Tepki
9
Üniversitede tanıştığım bir erkek arkadaşım vardı. Beni öyle sever ben de onu öyle severdim ki herkes bize hayrandı, biz de kendimize... İlişkimiz hep evlilik üzerine kuruluydu o kadar emindik ki her şeyden..İlişkimizin 4. yılında erkek arkadaşım rahatsızlandı ameliyat olması gerekti ablası geldi yanına, aralarında tartışmalar oldu ablası benden bildi her şeyi, gidip annesine anlatmış annesi beni aradı erkek arkadaşımın ben ne olduğunu anlayamadım tabi. Erkek arkadaşımı arayıp ne olduğunu sordum. Erkek arkadaşım ben göstereceğim ona deyip kapadı telefonu daha sonra öğrendim ki annesin " sen de bittin ablam da bitti Zeynep de bitti " demiş.Ardından beni aradı konuştuk, ben önce biraz tepki verdim nasıl olur beni arar diye. Sonra dedim aşkım annenin gönlünü al gel, o sıra memleketindeydi. Sen ne kadar olgunsun seni seviyorum dedi kapadık telefonu. Ertesi gün aradım sabah açmadı akşam aradım açmadı, meğer annesi hasta olduğu için bırakmak istememiş onu. Telefonda sinirlendim bir şeyler söyledim. Memleketten geldiğini biliyordum. Geldi beni aramadı ben bi bahaneyle aradım. Yemekteymiş arkadaşlarıyla.. Kızdım hiç aramadım bu sırada İstanbul da 2. ameliyatını olmuş. O da beni aramadı 3 aya yakın ayrı kaldık, sonra mesaj attım ona aradım, geldi konuştuk bu ayrı kaldığımız sürede başka kızlarla görüşmüş etmiş. 3 ay uğraştım yapma etme diye, annesini aradım ablasıyla görüştüm. Annesi geldi İstanbul'a.. Seviyorum ama olmayacaktı cümlesi. Bir gece tesadüfen karşılaştık yolda ben bir arkaşımla buluşacaktım erkek, o gece gördükten sonra beni aradı geldi konuştuk biraz. Nasıl bu hale geldik dedi..Ertesi gün geleceğe dair bir şey söyleyemem dedi. Haziranda barışmıştık. Ocağa kadar götürdük, bu sürede ailesiyle sorunlar yaşadı yine. Okulu bitmiş memlekete gitmişti ayrı eve çıktı annesi çıldırdı tabi. Ablasıyla tartışmış bigün çıkıp geldi İstanbul'a annesi beni aradı yine benden bildi.Oysa gelişinden bile haberim yoktu ki diğer ablası da biliyordu. Neyse en sonunda yılbaşında yanına gittim sürpriz yaptım. Ama soğuktu sanki, cebimdeki paraya kadar paylaştım. Öncesinde artık evlenelim demişti tamam demiştim ben de, 2. dönem buraya gel dedi çalışıyordum okulda, nasıl geleyim dedim. yazın gelirim. bir şeyi bahane etti face de, İstanbul'a geldi beni görmeden gitti. aramadım kendi haline bıraktım ev arkadaşıyla konuşup. beni sildi sonra faceden. aradım konuştuk, denedik olmadı dedi, facede fotoğrafımı beğenen bir arkadaşım için kim o nerde tanıştın dedi açıkladım ki şifrem de vardı. bize zaman ver dedim tamam o zaman dedi. ertesi gün aramadı beni ben de onu, artık yorulmuştum. Zaten benden ayrıldıktan 2 hafta sonra bi kızla çıkmaya başlamış. Diğer kızlardan biri demiş onun için ve şimdi öğrendim o kızla evlenmiş evet..her şeyi hiçe sayarak, aklına bile gelmemişim.. Allahımdan tek dileğim hakkımı onda ve ailesinde bırakmaması. Elbet benim de hatalarım olmuştur ama ben hep olumlu yapıcı yaklaştım. Bana sen elinden geleni yaptın demişti ilk barıştığımızda, senin bir damla gözyaşın annemin binlerce gözyaşına bedel demişti. Ben ne diyim şimdi..Yüreğim alev alev, Hiç inanmadı onun için yaptıklarıma ve hayatına hiçbir şey olmamaış gibi devam etti. Ne düşündünüz paylaşırsanız çok sevinirim.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Ne diycegimi bilemedim acikcasi resmen cok afedersiniz oyun oynar gibi oynamis git gelleri hic bitmemis hem ailenin hem de erkek arkadasinizin
vefasiz da biriymis size lafa gelince cok emek harcadiginizi soyluyo ama kendisinde bir emek sarfetme cabasi yok
herseyde vardir bir hayir derler boyle bir insanla evlenseydiniz cok sorunlar yasardiniz bence hem ailesinden hem kendisinden
bence verilmis sadakaniz varmis

OP
L

leval

Yeni Üye
Tepki
9
En çok üzüldüğüm de bu ya.. ayrıldıktan bir seneye yakın zaman sonra ablası aradı beni, şaşırdım, vicdan yapmış anladığım kadarıyla.. ama sevdiğim beni seven adamın vicdanı bile sızlamamış.. annesi geçen yıl bana evlenen bak yoksa yine ayrılırsınız dediğinde kendini maddi manevi hazır hissetmiyorum bir de ben mi baskı yapayım demiştim. Tek dileğim Allahım bana yaptıklarını versin ona ve ailesine. Biz ayrıldıktan 1.5 ay sonra beni arayıp davranışlarını yşne benden bildiler halbuki görüşmyrduk bile üstelik hayatında başka bir kız varmış. Allahım hakkımı bırakmasın. 3 sene onun okulu bitirmesini bekledim, öğretmendim. bütün hayatımı ona göre şekillendirdim. alttan aldım hep. bir sene içinde başkasıyla evlenmiş. onun bana ettiklerini çektiğini görmeden ölürsem gözlerim açık gider. benim hayatımı alt üst etti kendi hayatına devam etti.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Canim bence hic uzulme demesi elbette kolay ama dedigim gibi verilmis sadakan varmis
daha sukretmelisin derim
ki Rabbim kimsenin ahini kimse de birakmiyor zerre miktar iyilik de kotuluk de karsiliksiz kalmiyor ya bu dunyada ya da ahirette cekiyo herkes yaptigini
sen kendini harap etmemeye bak derim sonucta hayata yeniden baslayabilirsin dunya bu oglanin etrafinda donmuyor snucta elbet senin de kiymetni bilcek biri cikacak karsina eskiye uzulup yarinlarini mahvetme derim

OP
L

leval

Yeni Üye
Tepki
9
Evet öyle yapmaya çalışıyorum ama beni bu kadar seven, kaybetmekten korkan adam nasıl bu hale geldi. Emek verilmesi gereken anda neden emek vermedi, hiç ama hiç üzülmeyecek mi, pişman olmayacak mı.. Madem evleniliyordu neden yıllarımızı verdiğimiz biz olmadık bu..Hatam başkalarına yaptığı vefasızlığı gördüğümde bana yapmaz sanmam aklımın ucuna bile gelmemesiydi. Ona sevgim kalmadı, bitti sadece bana yaptıkları.. Yorumlarınız için teşekkür ederim. aslında ben daha güçlüyüm o başkalarına bağımlı yaşamaya mahkum, ben istediğim yerde dilediğim gibi yaşayabiliyorum.. Güzel günler geleceğine eminim. ama işte 5 sene ardından zor geldi, ağır geldi..

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Arada sevgi olsaydi baskasi ile evlenemezdi.
Bence yüzünü evlenmeden gördügünüz icin Allah´a sükredin.
Siz elinizden geleni yaptiginiza eminseniz kendinizi üzmeye degmez.
Tabii ki cok uzun bir süreyi paylasmissiniz ama kac yillik evlilikler bitiyor.
Unutmaya calisin.

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Anlattıklarınıza benzer bir olay yaşadım ben de. Bu kadar emek verilmiş bir ilişkinin bir kalemde silinmesi gerçekten çok yıpratıyor insanı. Zaman her şeyin ilacı. Unutmasanız bile, acınız dinecektir. Hatta şükredersiniz. Sizi bu kadar kolay harcayan bir insana verdiğiniz değeri, sevgiyi bile hak etmediğini anlarsınız. Bir insanın göz yaşlarının, acısının üstüne kurulan mutluluk ebedi olmaz. Buna çok kez şahit oldum ben. Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin.

OP
L

leval

Yeni Üye
Tepki
9
Evet, sevgisi kalmamış ama benim dışımda gelişen olaylarla ailesinin suçu varken bunu nasıl yaptı diye sormadan edemiyorum kendime. Beddua etmek istemiyorum ama yıllarımı, emeğimi hiçe sayan bu insana içimden sadece beni mumla aramasını diliyorum.. Ben elimden gelen her şeyi yaptım belki kader belki kısmet bilmiyorum ama Allahımın adaletine sığınmaktan başka çarem yok çünkü ben hakkımı alamıyorum.. Bu kin Allah katında kötü mü tesir eder bilemiyorum da.. Bu insanlar daha önce başka bir kızın da hakkına girdiler erkek kardeşinden dolayı 2 ablası var bilmiyorum üzgünüm ama üzülemiyorum da bir taraftan..

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
leval tatlım çok iyi anlıyorum seni. Şimdi üzülme desem de fayda etmeyecek biliyorum. İlla ki üzülüyorsundur ama bir de şöyle düşün; belki de bütün bu olanlar kendisinden kaynaklanıyordur. Yani ablasının direk seni suçlaması, annesinin rahatsızlığını bahane edip telefonlarına cevap vermeyişi... İstanbul'a geldi beni görmeden gitti diyorsun. İnternet ortamında arkadaşlarını bahane etmesi ve bir başkasıyla ilişki kurması vs. Belki de bunları yapmasını ailesinden kendisi istedi bahane ederek bağlarını koparmaya çalıştı. :( Sadece bununla kalsa iyi evlenmiş de. O kafasında her şeyi bitirmiş. Düşünmemeye çalış canım. Haksızlığa uğramak gerçekten kötü bir durum. Ama güçlü olmaya çalış. Her şeyin hayırlısını iste. Eminim yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır, içini ferah tut. Eden bulur her zaman için. İçini dök, rahatla ama isyan etme. Zaten bilinçli bir insansın isyan etmiyorum diyorsun sen de ne mutlu sana. Atlatacaksın canım zamanla, ben güveniyorum sana :hhhhhh:

OP
L

leval

Yeni Üye
Tepki
9
sağol Gizemcim, elbette hayatıma devam edeceğim. Bunu o da çok iyi biliyor, en büyük sorun benim ondan güçlü bir karaktere sahip olmamdan kaynaklıydı zaten..O kendi çıkmazına İstanbul'da okuyup Diyarbakır gibi bir yerde hapsolarak saplandı zaten. Ama benim başarılarım mutluluğum arttıkça daha da kahrolacak inşallah. Elbet arada üzüleceğim ama hayatımda güzel şeyler olacağını görüyorum, evlenmek her şeyi bitirmek değil yeni başlangıçlardır aynı zamanda, beni atarak tertemiz bir sayfa açacağını düşündü o kızla umarım benim hakkımı o kız hepsinden onlara ederek alır. O korktu ailesine yaptırmadı biliyorum, sadece güçsüzdü, mahkumdu. Bense kendi ayaklarım üzerinde duruyordum, cebinde parası yoktu ben gidiyordum yanına Allah büyük diyorum. Umarım Mevlam hakkımı öbür dünyaya bırakmaz.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Üniversitede tanıştığım bir erkek arkadaşım vardı. Beni öyle sever ben de onu öyle severdim ki herkes bize hayrandı, biz de kendimize... İlişkimiz hep evlilik üzerine kuruluydu o kadar emindik ki her şeyden..İlişkimizin 4. yılında erkek arkadaşım rahatsızlandı ameliyat olması gerekti ablası geldi yanına, aralarında tartışmalar oldu ablası benden bildi her şeyi, gidip annesine anlatmış annesi beni aradı erkek arkadaşımın ben ne olduğunu anlayamadım tabi. Erkek arkadaşımı arayıp ne olduğunu sordum. Erkek arkadaşım ben göstereceğim ona deyip kapadı telefonu daha sonra öğrendim ki annesin " sen de bittin ablam da bitti Zeynep de bitti " demiş.Ardından beni aradı konuştuk, ben önce biraz tepki verdim nasıl olur beni arar diye. Sonra dedim aşkım annenin gönlünü al gel, o sıra memleketindeydi. Sen ne kadar olgunsun seni seviyorum dedi kapadık telefonu. Ertesi gün aradım sabah açmadı akşam aradım açmadı, meğer annesi hasta olduğu için bırakmak istememiş onu. Telefonda sinirlendim bir şeyler söyledim. Memleketten geldiğini biliyordum. Geldi beni aramadı ben bi bahaneyle aradım. Yemekteymiş arkadaşlarıyla.. Kızdım hiç aramadım bu sırada İstanbul da 2. ameliyatını olmuş. O da beni aramadı 3 aya yakın ayrı kaldık, sonra mesaj attım ona aradım, geldi konuştuk bu ayrı kaldığımız sürede başka kızlarla görüşmüş etmiş. 3 ay uğraştım yapma etme diye, annesini aradım ablasıyla görüştüm. Annesi geldi İstanbul'a.. Seviyorum ama olmayacaktı cümlesi. Bir gece tesadüfen karşılaştık yolda ben bir arkaşımla buluşacaktım erkek, o gece gördükten sonra beni aradı geldi konuştuk biraz. Nasıl bu hale geldik dedi..Ertesi gün geleceğe dair bir şey söyleyemem dedi. Haziranda barışmıştık. Ocağa kadar götürdük, bu sürede ailesiyle sorunlar yaşadı yine. Okulu bitmiş memlekete gitmişti ayrı eve çıktı annesi çıldırdı tabi. Ablasıyla tartışmış bigün çıkıp geldi İstanbul'a annesi beni aradı yine benden bildi.Oysa gelişinden bile haberim yoktu ki diğer ablası da biliyordu. Neyse en sonunda yılbaşında yanına gittim sürpriz yaptım. Ama soğuktu sanki, cebimdeki paraya kadar paylaştım. Öncesinde artık evlenelim demişti tamam demiştim ben de, 2. dönem buraya gel dedi çalışıyordum okulda, nasıl geleyim dedim. yazın gelirim. bir şeyi bahane etti face de, İstanbul'a geldi beni görmeden gitti. aramadım kendi haline bıraktım ev arkadaşıyla konuşup. beni sildi sonra faceden. aradım konuştuk, denedik olmadı dedi, facede fotoğrafımı beğenen bir arkadaşım için kim o nerde tanıştın dedi açıkladım ki şifrem de vardı. bize zaman ver dedim tamam o zaman dedi. ertesi gün aramadı beni ben de onu, artık yorulmuştum. Zaten benden ayrıldıktan 2 hafta sonra bi kızla çıkmaya başlamış. Diğer kızlardan biri demiş onun için ve şimdi öğrendim o kızla evlenmiş evet..her şeyi hiçe sayarak, aklına bile gelmemişim.. Allahımdan tek dileğim hakkımı onda ve ailesinde bırakmaması. Elbet benim de hatalarım olmuştur ama ben hep olumlu yapıcı yaklaştım. Bana sen elinden geleni yaptın demişti ilk barıştığımızda, senin bir damla gözyaşın annemin binlerce gözyaşına bedel demişti. Ben ne diyim şimdi..Yüreğim alev alev, Hiç inanmadı onun için yaptıklarıma ve hayatına hiçbir şey olmamaış gibi devam etti. Ne düşündünüz paylaşırsanız çok sevinirim.

Daha evlilik olmadan ailelerin isteksizliği,onların senin hakkında hiç tanımıyor olmalarına rağmen ''kötü insan''yakıştırmaları ve her çocuklarının yaptıklarına saygı göstermek yerine bir kulp bahane olarak seni göstermeleri..
Canım bence sen ucurumun kenarından dönmüşsün.
İnan ki daha böyle şeyler bekarken flört dönemizde yaşanıyorsa bilemiyorum evlilik yaptığınızda kim bilir ne filmler dönerdi.
Bence boşuna üzme kendini,sen baya baya bunlardan kurtulduğuna yat kalk dua et birtanem.

Erkek arkadaşın bana göre ne istediğini bilmeyen biriymiş,ayrılıp barışmalarınızdan ve dengesizce tavırlarından bunu ap açık sergilemiş.
Sil eskiye dair herşeyini ve kendine yep yeni bir sayfa aç,ne kadar deşifre eder yaranı kanatırsan inan canın daha çok acır ve daha çok yıpratırsın kendini.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
En çok üzüldüğüm de bu ya.. ayrıldıktan bir seneye yakın zaman sonra ablası aradı beni, şaşırdım, vicdan yapmış anladığım kadarıyla.. ama sevdiğim beni seven adamın vicdanı bile sızlamamış.. annesi geçen yıl bana evlenen bak yoksa yine ayrılırsınız dediğinde kendini maddi manevi hazır hissetmiyorum bir de ben mi baskı yapayım demiştim. Tek dileğim Allahım bana yaptıklarını versin ona ve ailesine. Biz ayrıldıktan 1.5 ay sonra beni arayıp davranışlarını yşne benden bildiler halbuki görüşmyrduk bile üstelik hayatında başka bir kız varmış. Allahım hakkımı bırakmasın. 3 sene onun okulu bitirmesini bekledim, öğretmendim. bütün hayatımı ona göre şekillendirdim. alttan aldım hep. bir sene içinde başkasıyla evlenmiş. onun bana ettiklerini çektiğini görmeden ölürsem gözlerim açık gider. benim hayatımı alt üst etti kendi hayatına devam etti.

Ve kaybedeb yine kadın mı oldu???
Hayır bence kendini kaybetmiş olarak görme..!!
Bence asıl sen şimdi kazandın bu insanlardan iyilik bilmeyen bu nankör insanlardan kurtulduğun için ve kendini tekrar toparlamak adına ve seninde bir şeyler yaptığını göstermek adına kalk ayağa ve aciz olmadığını ispat etmelisin bence.
Okumuş mürekkep yalamış bir insansın ki ''öğretmenim''diyorsun..Eeee o halde bence halen acı veriyorsun kendine.Hiç bir şey geç değil hayatında.Evet bir ilişki yaşandı ve sende acı da olsa bir tecrübe bıraktı geride.Bu şekilde düşünmelisin ve kendi ilacını kendin yaratmalısın bir an evvel kendine yeni bir düzen kurmalısın.Ki bunu da yaparsın!!!!

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Evet öyle yapmaya çalışıyorum ama beni bu kadar seven, kaybetmekten korkan adam nasıl bu hale geldi. Emek verilmesi gereken anda neden emek vermedi, hiç ama hiç üzülmeyecek mi, pişman olmayacak mı.. Madem evleniliyordu neden yıllarımızı verdiğimiz biz olmadık bu..Hatam başkalarına yaptığı vefasızlığı gördüğümde bana yapmaz sanmam aklımın ucuna bile gelmemesiydi. Ona sevgim kalmadı, bitti sadece bana yaptıkları.. Yorumlarınız için teşekkür ederim. aslında ben daha güçlüyüm o başkalarına bağımlı yaşamaya mahkum, ben istediğim yerde dilediğim gibi yaşayabiliyorum.. Güzel günler geleceğine eminim. ama işte 5 sene ardından zor geldi, ağır geldi..

Onun için eğer o yılların kıymeti olsaydı o çok emek verdiğin insan ile aynı yastığa baş koyuyor ama bir yandan da yine onun ailesi ile boğuşuyor olurdun.

Evet kafanda cevabını alamadığın sorular var..
Ama sonu güzel sen güçlüsün ve bunların üstesinden geleceksin.Zaman herşeyin ilacı ben inanıyorum ki zamanla herşeyin üstesinden geleceksin.
Emeksiz yemek olmuyor,bir ilişkiye emek verdin belki ama yemeği başkaları yedi varsın olsun yesinler.Bence kazanan sen olucaksın.
İyi düşün hayatında hep iyiler olsun.Gülen yüzün hiç bir zaman solmasın inşallah.Dilerin en kısa zamanda atlatır ve kendin için yaşamaya başlar ve hep mutlu olursun:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar