Tüylere enteresan bir çözüm: Dolunayda Çiş Maskesi

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Yok canım ya ben sadece bir yerde gördüm alıntı yaptım..Dolunay olarak onlarda inanmıyorlardı ama idrar süren çok insan varmış tabi ne derece doğru bilmiyorum ama hemen hemen herkes olumlu yorum yapmış..Eskilerde böyle yaparmış diye..Valla ben onların yalancısıyım..

Ama idrar sanıldığı gibi asit içerikli ve tahriş eden bir madde değil..

İdrar, işlemiyle salgılanan ve vasıtasıyla genellikle steril durumda, vücudun yan ürünü olan bir sıvıdır.
kökenli olmayan bu sıvı, barındıran vücutlarındaki suyun muhtevasındaki mineral, inorganik ve diğer maddelerin dengesini sağlamak amacıyla idrar torbasından dışarıya çoğunlukla cinsel organlarda varolan mekanizmalar yardımıyla atılır. İdrar oluşumu, vücutta ve diğer maddelerin dengesinin sağlanmasında etkilidir. Vücutta olması gerekenden fazla olan veya vücuda zararlı olan maddeler idrar yolu ile dışarı atılır. İdrar, içinde erimiş ya da durumunda bulunan birçok maddeyi uzaklaştırır.
Aynı zamanda idrar (alınan besine bağlı olarak) 5.0 – 8.0 ph değerliği arasındadır.

İdrarın %95 i içtiğimiz saf sulardır. geri kalan %5 ise vücudumuzda işe yaramayan mineraller ve atıklar.

Ama tabiki yine de çekici olmadığı bir gerçek :D

kralice78

Yeni Üye
Tepki
0
valla tüylerden kurtulmak için bi tüy dökücü krem yeterli, mesela alın farmasinin bi tüy dökücü kremi var, bizim alt komşu satıyor. tertemiz oluyorsunuz, bebek gibi, uzun süre de çıkmıyor hem de.. gerek kalmıyor hiçbir şeye :)

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
valla tüylerden kurtulmak için bi tüy dökücü krem yeterli, mesela alın farmasinin bi tüy dökücü kremi var, bizim alt komşu satıyor. tertemiz oluyorsunuz, bebek gibi, uzun süre de çıkmıyor hem de.. gerek kalmıyor hiçbir şeye :)

Bende eski tüy dökücü krem kullanıcılarından birisi olarak söylemem gerekir ki jiletten en ufak farkı yok..Bence en güzel en temizi ağdaya alıştırmak ama işte o da herkes için kolay olmuyor doğrusu.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
bu tür yazılarda ne hikmetse hep birinin kulak misafiri olmasıyla meydana çıkıyor :D

yıllar önce duymuştum bana inandırıcı gelmiyor idrar sonuçta :böö:

@Deokman bacım hatır için çiğ tavuk yemiş zamanında birileri :D hatır için bu denenirmi bilmiyorum :nazo:

önden bizi yakıyorsun demek :eek: meşhur oklavamın tadına birde sen bak :ko

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Bu nedir ya. Ne dolunayı, ne çişi? Ne iğrençliktir bu böyle. Midem kalktı akşam akşam :D Ağda gibisi var mı? En iyi çözüm bence. Bunlara da inanan, deneyen var mı ki? Her şeyden önce mikroptur ya. Bakteri üremesi için yol açıyorlar resmen. Atık maddenin ne işi teninde. Allahım ya sabır.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar