Türkiye bir hoşgörü ülkesi midir?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Türkiye bir hoşgörü ülkesi midir?
Karşıt görüşte olduğunuz yakın arkadaşlarınız var mı? Fikir ve davranışlarını hoşgörüyle kabul edebiliyor musunuz? Onunla aynı fikirde olmadığınızı rahatlıkla belirtebiliyor musunuz?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
esse sende türbanlısın dimi ben öyle bazı insanlar var bırak resmi yerleri senin günlük yaşantında bile türbanlı olmana dayanamıyorlar laf spkmaya çalışanlar açık açık bu ne böyle diyenler.... çalışmamızı bile çekemiyorlar o zihniyetlere göre türbanlısın madem eve kapan dışarıda ne işin var... daha önce çalıştığım yerde bi kadın geldi bana doğru baktı sonra patrona dedi ki bunları ne çalıştıyosun burda burası modern bi yer kapalıların ne işi var ben bi daha buraya gelmem dedi resmen kadına bakakaldım arkasından patronda boşver takma o öyle işte filan dedi aynı kadın arkadaşın çalıştığı yere de gitmiş orda da ya artık alışverişte yapamıcaz heryeri basmış bunlar demiş:) ne insanlar var işte

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
bence hoşgörü ülkesi olmaya çalışılıyor fakat rahat bırakmıyorlar ki... eskiye nazaran çok daha iyiyiz çok şükür.. eskiler anlatırlar, büyüklerimiz ne başörtüsü Kuran ımızı bile toprağa gömerlermiş... evde onun olması bile suçmuş.. Düşünün ya ne demek bu.. daha neler neler.. İnşaallah evlatlarımıza iyi bir ülke bırakabiliriz...
herkes özgürdür, isteyen kapatır, isteyen kapatmaz, kapalılar açıklara baskı yapıyormu hiç... işte kaosa sürükleyecekler ya.... :kizdim: herkes aynı fikirde olamazki bekleyemeyiz ama birbirimize saygı duyabiliriz....

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Türkiye olarak genellemem herkes farklı karakterde fakat bazı insanlar bırakın hoşgörülü olmayı acaba ne açık bulabilirm diye paralıyor kendini.:kizdim:
Hoşgörülü insanlarımıza da taktirlerimi sunarım onlar bunu bilmeseler de:hhhhhh:

divinity

Daimi Üye
Tepki
1.137
üniversitelere başörtüsüyle girildiği zaman hoşgörülü olduğuna inanırım
aksi takdirde değil

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
ben Türkiyede yasamadigim icin buradan bahsedeyim evet ben burada zaman zaman yasiyorum.
bircok din dil irka sahip olan insanlarla birlikte yasiyoruz is sormaya gittigimizde Türk olmamiz bile zaman zaman sorun oluyor kaldiki türbanli olmak benim yakin bir arkadasim dis doktoru yardimcisi ama malesef türbanli oldugu icin meslegini yapamiyor diplomasi ile temizlik isinde calisiyor bende bas örtümden dolayi bircok kez ise alinmadim issizlik kurumu beni almanca kursuna göndermisti orada sirp biriyle tanistim arkadas olduk huzur evinde calisiyormus bana senin icin oraya is sorayim dedi bende basörtülü oldugumu söyle dedim sorun olmaz dedi ama ben gende söyle dedim sordu bana cok güzel bir teklifle geldi tel numarasi verdi aradim adam bana diyor issizlik kurmu yilda 2 kisiy icin ödüyormus meslek yaptiriyorlarmis 1 yil calisacagim huzur evinin her ay baska bir bölümünde 1 yil sonra diploma vereceklerdi ama tek sorun basörtüsüydü adam diyor gelirsiniz burada cikarir giderken gene takarsiniz diyor kabul etmedim onlarda beni böyle kabul etmediler:dusun:
ama Türkler arasinda o kisilikle alakali acik kapali farketmez cok sevdigim arkadaslarim var yada siyasi görüslerimiz farkli oturup tartisiriz ayni fikirde olmadigimizida rahatca söylerim.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
İstisnai durumlar bence bunlar.

Evet hosgoru ulkesı dıyebılırım ama istisnaları gormezsek.

Ya da tam aksınden bakar hayır degıl dıyebılırım ama yıne ıstısnaları gormezsek.

Heryerde bas bas bagırırız hosgoru ulkesıyız dıye ama cogu zaman tezatlar bunu golgede bırakır.

Ben karsıt goruslu herhangı bırı ıle gayet uygun tartısabılırım fıkırlerıne de sonuna kadar saygı duyarım.Herkez aynı fikirde olsaydı koyun surusunden ne farkımız kalırdı kı o zaman?

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
tabiki herkes aynı fikirde olamaz ama birbirinin fikirlerine saygı da duyulmuyor duyulsa saten hoşgörü ülkesi derdim o zaman ben mesela kapalıyım ama açık bi insana da demem yani nedne böylesin kapan diye sonuçta kendi tercihi ya da en koyu böyle kapalılara düşman olsun bi insan ama bize dokunmasın onada bişey demem ama yapmıyorlar bunu ülkeyi ikiye bölüyorlar

civan arda

Daimi Üye
Tepki
261
bence kmse düşüncesini nettlikle konuşamıyor çünkü biraz bu konuşmalara girilse hemen kavgaya tutuşuluyor ne yazik ki ama ülkemi çok seviyorum ne olursa olsun:hhhhhh:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
esse sende türbanlısın dimi ben öyle bazı insanlar var bırak resmi yerleri senin günlük yaşantında bile türbanlı olmana dayanamıyorlar laf spkmaya çalışanlar açık açık bu ne böyle diyenler.... çalışmamızı bile çekemiyorlar o zihniyetlere göre türbanlısın madem eve kapan dışarıda ne işin var... daha önce çalıştığım yerde bi kadın geldi bana doğru baktı sonra patrona dedi ki bunları ne çalıştıyosun burda burası modern bi yer kapalıların ne işi var ben bi daha buraya gelmem dedi resmen kadına bakakaldım arkasından patronda boşver takma o öyle işte filan dedi aynı kadın arkadaşın çalıştığı yere de gitmiş orda da ya artık alışverişte yapamıcaz heryeri basmış bunlar demiş:) ne insanlar var işte

bu bana cok ilginc geliyor kendi memleketinde de bunlara maruz kalman cok ayip. modernlikle onun ne alakasi var, ya da modernlik ne ya ? :hayir:

ece21

Aktif Üye
Tepki
216

aslında bence böyle düşünen insanları alacaksın bir kazana atacaksın hiç düşünmeden altına ateşi atacaksın belki akılları başlarına gelir ya turbanlı ya da degil kimse kimse karışamaz:alsana::alsana:

ece21

Aktif Üye
Tepki
216
ya geçenlerde bir gazete de bir yazı okudum saçma bir anket yapmışlar türbanlı bir bayan otobüste yanınıza otursa ne yaparsınız diye ne sinir olmuştum anlatamam:sok:sok:sok tabii bizim millette sazan ya hemen cevap yazmışlar ben olsam buna güler geçerdim çok anlamsız çünkü

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bu bana cok ilginc geliyor kendi memleketinde de bunlara maruz kalman cok ayip. modernlikle onun ne alakasi var, ya da modernlik ne ya ? :hayir:

ya geçenlerde bir gazete de bir yazı okudum saçma bir anket yapmışlar türbanlı bir bayan otobüste yanınıza otursa ne yaparsınız diye ne sinir olmuştum anlatamam:sok:sok:sok tabii bizim millette sazan ya hemen cevap yazmışlar ben olsam buna güler geçerdim çok anlamsız çünkü

hakkaten çok saçma ne alaka yani.....

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar