Torun torundur ayrım olurmu?

alara

Yeni Üye
Tepki
20
merhaba arkadaşlar benim 1,5 yaşında kızım var eltimin 8 aylık oğlu var.kaynanam kızımı kucağına alıp hiç sevmiyor.eltimin çocuğu olmadan önce arada kucağına alıp seviyordu.eltimin oğlu olduktan sonra kızımı sevmemeye başladı.kaynanatam olsun eşimin kız kardeşleri ikisinide eşit seviyor.ama kaynanam sadece onu seviyor.sadece onunla ilgileniyor buda benim çok gücüme gidiyor.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Torun torundan ayrılırmı hiç ... Ayrılmaz tabi.Bu hata kayınvalidenin hatası.Kendini üzmemeye çalış canım.Diğeri daha küçük olduğu için ilgisi ona kayıyordur diyeceğim ama aralarında çok az bir fark var.Daha senin kızında bebek :uzgun: Bazı insanlar kız bebek,erkek bebek ayrımı yaparlar.Kayınvalidende o kategoriye giriyor sanırım.Şuan sorun değil.Kızın küçük anlamaz ama büyüdüğünde oda üzülebilir buduruma.Eşin annesiyle küçük ama etkili bir konuşma yapsa işe yaramazmı acaba :acep:

Bunda senin yapabileceğin tek şey kendini üzmemek canım :uzgun:

OP
alara

alara

Yeni Üye
Tepki
20
Torun torundan ayrılırmı hiç ... Ayrılmaz tabi.Bu hata kayınvalidenin hatası.Kendini üzmemeye çalış canım.Diğeri daha küçük olduğu için ilgisi ona kayıyordur diyeceğim ama aralarında çok az bir fark var.Daha senin kızında bebek :uzgun: Bazı insanlar kız bebek,erkek bebek ayrımı yaparlar.Kayınvalidende o kategoriye giriyor sanırım.Şuan sorun değil.Kızın küçük anlamaz ama büyüdüğünde oda üzülebilir buduruma.Eşin annesiyle küçük ama etkili bir konuşma yapsa işe yaramazmı acaba :acep:

Bunda senin yapabileceğin tek şey kendini üzmemek canım :uzgun:

eşime bunu söyledim.ben söyleyine oda fark etmiş.ben söylersem kıskanıyor der dedim sen söyle dedim.sakin bir zamanda söylerim dedi.sizce nasıl bir konuşma yapsın.düşünüyor nasıl desem diye. yaptığı yanlıştan utansın.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
eşime bunu söyledim.ben söyleyine oda fark etmiş.ben söylersem kıskanıyor der dedim sen söyle dedim.sakin bir zamanda söylerim dedi.sizce nasıl bir konuşma yapsın.düşünüyor nasıl desem diye. yaptığı yanlıştan utansın.

Tatlım annesini en iyi tanıyan eşindir.Ne söylerse kırılır,yada ne söylerse bu yaptığı ayrımın nedenini anlayabilir en iyi o bilir.Büyüdüğü zaman bu ayrımı çocukların hissetmesi çok daha kötü.İnşallah çözüme ulaşılır :ninni:

OP
alara

alara

Yeni Üye
Tepki
20
Yaptığı ayrımın farkında olmayabilir bence uyarın.

hadi 1 gün insan yaptığının farkına varmaz.hergün yapsa farketmezmi ben bu torunumla daha çok ilgileniyorum.diğerinle ilgilenmiyorum.bende ilk günler öyle düşündüm farkında değil herhalde dedim.ama dahada çok ona ilgi benim kızımıda görmezlikten gelmeye başlayınca kafama dank etti

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Bizde küçükken babaannem ayırırdı hala etkisi var sevmiyorum :)
Rahmetli şuanda.
Ama iz bıraktı üzerimde erkek kardeşlerimi severdi beni ayırırdı çokta iyi hatırlıyorum o günlerimi..
Dilerim evladında etki olarak kalmaz..

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
aslında sorun torun değil, erkek torun.. erkek çocuk soyumu devam ettirir algısı var babanelerde genelde.. doğal olarak ona daha iyi davranacaktır.. konuşmanızın bir etkisi olacağını düşünmüyorum kesinlikle.. bu kafa yapısı değişmedikçe bu böyle gelmiş böyle gider..

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
canım benim aklıma şu geldi.kayınvalidenle senin aranda sorun varmı?bazıları gelinini sevmeyince torununuda pek sevmiyor gördüm öyle insanları oyüzden sordum.yoksa kimse torunları arasında ayrım yapmaz.şu da bi gerçek ki erkek torunlar daha çok seviliyor.mesela benim kayınvalidem çocukları arasında en çok eşime düşkün en küçük olduğu için.en çokta benim oğluma ilgi gösteriyor.diğer eltilerimse kendi çocuklarını böyle sevmediğini söylüyorlar.böyle bi durumda olabilir.

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Pervincim çocuğu etkilemeseydi varsın sevmesin canım anne baba sevgisi yeter artar bile ama çocuğu etkiler mutlaka.

OP
alara

alara

Yeni Üye
Tepki
20
canım benim aklıma şu geldi.kayınvalidenle senin aranda sorun varmı?bazıları gelinini sevmeyince torununuda pek sevmiyor gördüm öyle insanları oyüzden sordum.yoksa kimse torunları arasında ayrım yapmaz.şu da bi gerçek ki erkek torunlar daha çok seviliyor.mesela benim kayınvalidem çocukları arasında en çok eşime düşkün en küçük olduğu için.en çokta benim oğluma ilgi gösteriyor.diğer eltilerimse kendi çocuklarını böyle sevmediğini söylüyorlar.böyle bi durumda olabilir.

tabi zamanında sorunlar oldu.şuan sorun yok arasıra oluyor ama eskiden daha çok tartışırdık.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
merhaba arkadaşlar benim 1,5 yaşında kızım var eltimin 8 aylık oğlu var.kaynanam kızımı kucağına alıp hiç sevmiyor.eltimin çocuğu olmadan önce arada kucağına alıp seviyordu.eltimin oğlu olduktan sonra kızımı sevmemeye başladı.kaynanatam olsun eşimin kız kardeşleri ikisinide eşit seviyor.ama kaynanam sadece onu seviyor.sadece onunla ilgileniyor buda benim çok gücüme gidiyor.

erkek torun kız torun ayrımı var anladığım kadarıyla :sinir:

ne takacan seven sevsin sevmeyende sevmesin onamı kafanı yoracan -gozluk

bizimde ayrımcılık yapıldı çocukluğumuzda bizim erkek yada kız torun değil amcamın çocukları bizden herzaman üstünlerdi bizden çok seviliyorlardı çocuktuk anlamıyorduk belki ozamanlar şimdi babam tarafı sevmiyorum :sinir:

benim için ha varlar haa yoklar çokta tın yani :eek:ky:

bana göre sizde tın diyip geçin kafa yoracak başka derdinizmi yok :ninni:

OP
alara

alara

Yeni Üye
Tepki
20
erkek torun kız torun ayrımı var anladığım kadarıyla :sinir:

ne takacan seven sevsin sevmeyende sevmesin onamı kafanı yoracan -gozluk

bizimde ayrımcılık yapıldı çocukluğumuzda bizim erkek yada kız torun değil amcamın çocukları bizden herzaman üstünlerdi bizden çok seviliyorlardı çocuktuk anlamıyorduk belki ozamanlar şimdi babam tarafı sevmiyorum :sinir:

benim için ha varlar haa yoklar çokta tın yani :eek:ky:

bana göre sizde tın diyip geçin kafa yoracak başka derdinizmi yok :ninni:

belki siz uzaksınız.benim hep burnumun dibindeler.nefes alsam duyarlar.uzak olsalar aman senede birkere giderim gözüm görmez kulağım duymaz.

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
Aman boş ver dert etme sevmese sevmesin Allah sevsin yeter umursama canım :utan::utan:

OP
alara

alara

Yeni Üye
Tepki
20
Aman boş ver dert etme sevmese sevmesin Allah sevsin yeter umursama canım :utan::utan:

amacına ulaşmaya çalışken arada çocuk kaynıyor.torunundan ne istiyor anlamadım.bana nispet yaparken vicdanınıda kaybediyor.zaten çok az vardı.şimdi bu hareketinden sonra emin olmaya başldım.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
belki siz uzaksınız.benim hep burnumun dibindeler.nefes alsam duyarlar.uzak olsalar aman senede birkere giderim gözüm görmez kulağım duymaz.

hep yakındık canım evlendim yine yakınındayım benim için yabancıdan farkları olmadıkları için gitmesem aklıma bile gelmezler şurda amcam babaannem var diye :sinir:

kendileri kaybeder bu hareketleriyle

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar