Tortilla'dan Cips Yapımı

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
11.jpg

Tortilla'dan Cips Yapımı

Bir blogta gördüm (İsim veremiyorum tabi :derdimcok:) tek kişilik bir deneyeyim dedim tarif bana ait değil yani :)

2 tortilla

Sosu için 1/2 çay bardağı sıvıyağ , kaşık sapı ile pulbiber (ölçü şekline ölem nk ) kaşık sapı ile karabiber ve az tuzu karıştırın. Üçgen kestiğiniz tortillaları bu sosa bulayıp yağlı kağıt serilmiş fırın kabına dizin. Önceden ısıtılmış 250 derecelik fırında arkalı önlü kızartın. Çabuk piştiği için başında beklemenizde yarar var hızlı pişiyor. Baharatlı sarımsaklı yoğurtla yada domates sosu ile servis yapabilirsiniz...

Tarifte kimyonda vardı ama bana dokunuyor o yüzden koymadım bir sonraki sefere sarımsak soğan tozuda ekleyeceğim yakışacaktır

2.jpg

flour-tortillas.jpg

Anber

Daimi Üye
Tepki
269
Cips severlere iyi bir buluş.
Her cips gibi yağlı tabii.
Bloglarda bulursan atıştırmalık light tariflerde koy nk cım

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
ooo bacım dökdürmüş gene
kap cipsini kalk bana rakıya gel hadi bacım açılırsın :kahkaha: :zerrinebaglayanbittersmilisi: :gul:
ellerine saglık bacım :D

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Cips severlere iyi bir buluş.
Her cips gibi yağlı tabii.
Bloglarda bulursan atıştırmalık light tariflerde koy nk cım

Annem iki yufka arasına zeytin ezmesi sürüp yine böyle üçgen kestikten sonra fırınlardı o da güzel oluyor başka tarif bulursam eklerim size :eek:

ooo bacım dökdürmüş gene
kap cipsini kalk bana rakıya gel hadi bacım açılırsın :kahkaha: :zerrinebaglayanbittersmilisi: :gul:
ellerine saglık bacım :D

Rakı mı? Yok çarpar o beni meşrubat yok mu belediye gazozu falan ama içi bızıklanmamış aynı sitenin kızlarıyız bir yamuk olmasın :kimebağladığımeçhulolannksmilisi: :kahkaha:

Sağol karamelam :findik:
kıııızz yorumumu nasıl görmedin :gul: @nk83

Pardon görmemişim :gul:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
:gul: neye bagladı mechul nk :kahkaha: çarpmaz bacım ama gazozda var hani yok canom sana yanlış olmaz dünya ahiret bacımsın

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar