Ter kokusuna kesin çözüm Isparta’dan

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Japonya’da gül yağı ile üretilen tabletlerin ter kokusuna kesin çözüm getirmesi bekleniyor. Tabletlerin yapımında kullanılacak gül yağı ise Isparta’dan…

536_canvas.png

Gül ve Gül Ürünleri Satış Kooperatifi (Gülbirlik) Genel Müdürü Bolat Tamer, Japonya'da ter kokusunu önlemek amacıyla gül yağı kullanılarak tablet üretildiğini, anlaşma sağlanırsa firmanın gül yağını Isparta'dan alacağını bildirdi.
Tamer, Japonya'dan iki iş kadının kendilerine gelerek, gül kokulu tabletler hakkında tanıtım yaptığını söyledi. Ham maddesini gül yağının oluşturduğu tabletlerin yutulduğunu ve kana karışan gül yağının insanların gül gibi kokmasını sağladığını anlatan Tamer, ''Bu tabletle insanlar terlediklerinde bile gül kokma imkanına sahip oluyorlar'' dedi.

Söz konusu buluşun Isparta gülü açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Bolat Tamer, ürün tuttuğu takdirde gül yağına talebin de artacağını ifade etti.
Japonya'da üretim yapan firma ile önümüzdeki günlerde yeniden bir araya geleceklerini söyleyen Bolat Tamer, ''Anlaşma sağlanırsa Japonlar gül yağını Isparta'dan alacaklar'' diye konuştu.

Alıntıdır!

YnsYşm

Yeni Üye
Tepki
6
piyasaya çıktımı acaba bi bigilinz varmı aşırı terleme sorunum var yaz kış bunaldım artık her gn duş alsamda çare yok yardımcı olursanız sevnirim

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Bu güzel ve sevindirici paylaşımın için teşekkürler Güllerdiyarı Isparta ilimizin adı dış ülkelerde anılması güzel olucak -hmm-hmm

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Sevindim gül kokusunu çok severim çocukluğumda annemin yaptığı gül şuruplarını hep özlemle anarım-hmm

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
öhü öhüüüüü demek istiyorum bu habere ıspartalı olaraktan.bende çok sevindim paylaşım için teşekkürler:sila:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar