Tavuklu Börek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528

jvqjgle8.jpg

Tavuklu Börek

4-5 Yufka
2 adet tavukgöğsü
3 adet sivribiber
1 adet kırmızıbiber
1 büyük soğan
1 tatlı kaşığı domates salçası
Tuz-karabiber-karabiber-pulbiber isteğe göre kimyon

Sosu için :1 yemek kaşığı yoğurt,2 yumurta (birinin sarısı üzerine sürmek için ayrılacak),yarım su bar. süt,yarım çay bardağı sıvıyağ iyice çırpılır.

Hazırlanışı : İçi hazırlamak için önce soğanlar ve biberler incecik doğranır az yağda kavrulur.Kavrulmuş soğanlara 1 tatlı kaşığı domates salçası eklenip karştırılır.Tavuk etleri küçük küpler halinde doğranır soğanlara eklenir ve hızlı ateşte suyunu çekene kadar karıştırılarak pişirilir tuzu baharatı eklenip soğumaya bırakılır.

Yufkalar istediğiniz büyüklüğe göre ikiye yada tercihen dörde bölünüp fırçayla her yerine gelecek şekilde sos sürülür ve tavuklu karışımdan konup katlanır (sosu kat yerlerine de sürün) en üstü için yumurta sarısına kalan 1-2 kaşık sos eklenip böreklerin üzerine sürülür 200 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişirilir.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ellerine saglik canim, bende yapmak istiyorum tavuklu börek aklimda olan tariflerden biri.

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Bu böreği biz küçükken büyük abim yapardı ama o bayağı baharattı vs doldurur ince çalışırdı onun ki kadar leziz yapamıyorum el farkı oluyor :D

----------
Bu arada tavukgöğsü yazdım ama but falanda kullanılabilir ben sevmediğimden göğüs eti kullandım

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Yorumlarınıza teşekkür ederim

Resimlerimde gitmiş yenilerim onları

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar