Tavsiye verin bana

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
slm ben 4 aylık evliyim eşim esnaflık yapıyo normalde aramız iyi birbirimizi seviyoruz anlaşıyoruz da ama işten eve geç geliyo 9 da 10 da hiç beraber vakit geçiremiyoruz çalışıyorum diyo bana zaman ayırmıyo onu eşim gibi değil ev arkadaşım gibi hissediyorum tabi kendimi de çok yalnız hissediyorum arkadaşlarım var çalışıyorum ama eşimden istediğim ilgiyi göremeyince canım sıkkın oluyo sizce eve daha erken gelmesi bana daha fazla ilgi göstermesi için ne yapmalıyım kavga etmek ve surat asmak dışında:) konuştum da ama çalışıyorum diyo başka bişey demiyo fikri ve tecrübesi olanlar lütfen bana tavsiyelerde bulunun

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
cnm ablam 6 yıllık evlı ve esı aksam 11 12 gıbı gelır yemek yer uyurdu ablamda senın gıbı cok sıkıntı yasadı cok dua ettı sımdı gunduz 6 gıbı eve gelıcegı bı ıste bol bol sabır cnm esnaf olmak cok zor bende market ıslettım eve gelıp yıyıp uyumak baska bı ıstek kalmıyo ınsanda bıde hanım basladımı hıc cekılmez erkek ıcın sen musaıt zamanlarda tatlı tatlı anlat derdını cnm

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
canım eşinin işi ağırsa bu çok normal inan

benim eşimin çalışma saatleri müsait ama inan bazı zamanlar dışında o bi odada kızımla biz bi odadayız

işi ağır eşimin

işten gelir,gececiyse uyur

gündüzdeyse akşam 7,30 ta gelir

yemek yer,tv izler hadi yatalım der

yani bu ortamları yaratmak biraz bizim elimizde

mesela çalışmadığı izinli günlerde

sevdiğiniz bi filmi izleyebilirsinizyada ne bilim onunda müsait bi anında hadi gel dışarı çıkalım diyip sohbet ederek gezebilirsiniz-ayse

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bence geçirilen zamandan çok nasıl geçirdiğinizde önemli sonuçta sizde çalışıyomuşsunuz bütün gün evde değilsiniz akşam 9da falanda geliyorsa yemeğinizi yiyip tv seyredip karşılıklı çaydı meyveydi güzel zaman geçirin ve yatış saatinizi geciktirin uyku probleminiz olmazsa tabi sabahleyin eşiniz mecburimi yoksa kendi isteğiylemi geç geliyor işten buda önemli siz eve gelince onu hoş tutarsanız oda daha erken gelmeye çalışacaktır eve allah gönlünüze göre versin

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım, eşin isteyerk mi geç geliyor peki? Yani elinde değilse yapabilecek birşey yok ki erken gelmesi gibi. Burada yapman gereken tek şey eve geldikten sonraki saatlerde birlikte güzel vakit geçirmeniz. Örneğin film izleyin, birlikte yemek yapın, dışarıya çıkın, sinemaya gidin, akşamları cafe ya da eğlence mekanlarına gidin mesela.:hhhhhh:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
hepinize teşekkür ederim bu kadar yanıt gelmesini beklemiyordum eşim çoğu zaman istemeyerek geliyo ama bazende erken işi biterse de arkadaşlarıyla takılıyo yine aynı saatte geliyo bunun alışkanlık olmamasını en azından erken gelebileceği zamanlarda direk eve gelmesini istiyorum biz daha yeni evliyiz beni bu kadar ihmal etmesini isteniyorum konuştum onunlada arkadaşlarımla görüşmiyim mi diyo ama onlarla iş yerinde de görüşebiliyo bu kadar yalnız kalacağımı tahmin etmezdim evlenince bide benim babam memur olduğu için 5te eve gelir birazda onun alışkanlığı var sanıyorum ama eşimi yanımda istiyorum bıktım beklemekten ya

berceste

Daimi Üye
Tepki
1.830
canım eşim esnaf diyosun e tabı halıyle geç geliyo eve aslında 9 benım için fazla geç sayılmıyo çünkü benim eşimde 8 de gelıyo bence 9 dan sonrada çok güzel vakıt geçirebılırsın fılm seyretmek sohbet etmek dışarı çıkabılırsınız yeni evlısın çocuk yok sanıyosam dışarı çıkıp gezmenızde bı engel yok yanı geç saatte de dönebılırsınız bence seni üzen bu durumu eşine güzelce anlatırsan anlıyacaktır üzme ve sıkma canını canım herşey sizin elinizde

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım herkes arkadaşlarıyla görüşmek ister; ama sanırım eşin hala evlilik fikrine alışmamış. Bunu ona anlatmalısın kavgasız ve surat asmadan. Ayrıca sizin yeni evli olduğunuzu ve beraber vakit geçirmeniz gerektiğini ona sık sık hatırlat-hmm Arkadaşlarını 2. plana atması gerektiğini söyle tatlım

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
evet gerçekten evlilik fikrine alışamadı hala bekar gibi davranıyo bazı konularda evli arkadaşlarım var hemde aynı dönemde evlendik onlar böyle değiller ama :aglayan:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
slm ben 4 aylık evliyim eşim esnaflık yapıyo normalde aramız iyi birbirimizi seviyoruz anlaşıyoruz da ama işten eve geç geliyo 9 da 10 da hiç beraber vakit geçiremiyoruz çalışıyorum diyo bana zaman ayırmıyo onu eşim gibi değil ev arkadaşım gibi hissediyorum tabi kendimi de çok yalnız hissediyorum arkadaşlarım var çalışıyorum ama eşimden istediğim ilgiyi göremeyince canım sıkkın oluyo sizce eve daha erken gelmesi bana daha fazla ilgi göstermesi için ne yapmalıyım kavga etmek ve surat asmak dışında:) konuştum da ama çalışıyorum diyo başka bişey demiyo fikri ve tecrübesi olanlar lütfen bana tavsiyelerde bulunun

Ah kıyamam böyle eşlerini seven ve saygı gösteren arkadaşlarıma bayılıyorum.
Bizler genelde kocamızın bizlere daha çok vakit geçirmesini isteriz,daha ilgili ve alakalı olmasını isteriz.Ama hayat işte,yaşamak ve bu hayatta ihtiyaçlarımızı gidermek anlamında çalışmak zorundayız.
Eşinde fazlası ile kendine işine vermiş olmalı ki sen bu kadar strese girmişsin.Zamanla herşey yoluna oturur,en azından eşin yanına gerçekten güvenebileceği birini alana kadar yada birlikte çalışmayı falan teklif et bilmiyorum belki oan cazip gelecektir birtanem.
Ben eşimle çalışıyorum,akşama kadar birlikteyiz,akşam evde birlikteyiz bazen diyorum özle beni,yada ben ailemin yanına gideyim bir kaç gün görme beni diyorum...Çünkü inan bazen özlenmek,özelemekte iyi geliyor insana...
Ama bana öyle bir cevap verdiki:Sen benim yanımdayken bile özlüyorum seni..
Cevabını alınca tamam dedim o halde-hmm
En azından sende eşin ile konuş ve haftanın bir gününü kendisine yaırmasını söyle,en azında birgün olsun birlikte vakit geçirin birtanem..
Ve şöyle telkin et kendini,eşin hovardalık yada avarelik yapmaya değil kimseye muhtaç olmamak için gecesini gündüz ediyor.
Herşey gönlünce olsun güzel yürekli arkadaşım:hhhhhh:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
hepinize teşekkür ederim bu kadar yanıt gelmesini beklemiyordum eşim çoğu zaman istemeyerek geliyo ama bazende erken işi biterse de arkadaşlarıyla takılıyo yine aynı saatte geliyo bunun alışkanlık olmamasını en azından erken gelebileceği zamanlarda direk eve gelmesini istiyorum biz daha yeni evliyiz beni bu kadar ihmal etmesini isteniyorum konuştum onunlada arkadaşlarımla görüşmiyim mi diyo ama onlarla iş yerinde de görüşebiliyo bu kadar yalnız kalacağımı tahmin etmezdim evlenince bide benim babam memur olduğu için 5te eve gelir birazda onun alışkanlığı var sanıyorum ama eşimi yanımda istiyorum bıktım beklemekten ya

:sok Ben bunu okumadan yukarıdaki mesajımı yazmıştım.
Bak eşine bu konuda çok kızdım.Arkadaşlıkları nereye kadar devam edecek aceba?
Seni ihmal etmesindeki sebep arkadaşları ile daha rahat olmasındanmı kaynaklanıyor aceba ama muhakkak eşin ile bu konuyu dile getir,konuş birtanem.
Yalnız kaldığını ve bundan hiç hoşlanmadığın bahset,eğer seni seviyorsa bunu anlayışla karşılayacaktır.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
evet gerçekten evlilik fikrine alışamadı hala bekar gibi davranıyo bazı konularda evli arkadaşlarım var hemde aynı dönemde evlendik onlar böyle değiller ama :aglayan:

Azdaha gözlemle ve aynen bu şikayetlerini dile getir tatlım,böyle içten içe kendine sıkıntıdan başka bir şey yapmassın..Yaşın daha çok küçükmüş böyle böyle beraber büyüyeceksiniz işte-hmm

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
dün akşam sohbet ediyoruz neşeliyiz o arada bana dedi ki pazar günü abimle ava gidicez ya kafamdan kaynar sular döküldü 4 ayda bıktırdı beni bu durumdan bana zaman ayırmamak için her zaman bi hikayesi var nişanlıyken ben bi pazarı arkadaşımla geçirecek olsam ortalığı yıkardı sen bana zaman ayırmıyosun die şimdi nasıl olsa evdeyim ya ne zaman gelse o yüzden böyle yapıyo bence şeytan dşyo pazar günü git bi yere kaybol ortadan arasın dursun ama olay büyür ailelere yansır die korkuyorum ben mi büyütüyorum acaba insanın eşiyle vakit geçirmek istemesi suç mu anlamıyorum içimde fırtınalar kopuyo o böyle yaptıkça isteksiz olmasınıda istemiyorum kendisi istesin istiyorum ama olmuyo devamlı kendimi sorguluyorummmm of of böyle giderse bunalıma giricem ben

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
canım işi öyleyse onund aelinden birşey gelmez siz olan vakitler için planlar yapacaksınız evlilik fedakarlık ister gerçi fedakarlığı genelde kadınlar yapar ama olsun benimde eşim sadece pazarları evde kzıımsa her vaktimi alıyor bizde en azından akşam kız uyuduktan sonra anneme bırakıp 1 saatte olsa dışarı yürüyüşe çıkıyoruz sizde böyle küçük ama güzel anlar yaratın :eek:

sühoş

Daimi Üye
Tepki
775
Canım bende eşimle beraber esnafız. Esnafın gecesi gündüzü olmaz. Sabrediceksin canım ve alışacaksın daha çok yenisin ilgi görmek hakkın tabii. Şunu unutmaki bir işyeri açmak ve işletmek o kadar zorki. Çevrede bu kadar çok büyük market varken onlarla başetmek zor. Ben kırtasiyeciyim bir çok müşterimizde evimizin telefon numarası bile var. Gecenin 11inde eve telefon ettiklerini bilirim. Eşim gidip açardı dükkanı. 20 yıldır hala ayaktayız müşteri memnuniyeti çok önemli. Eşine biraz hoşgörülü davran canım

nurci

Daimi Üye
Tepki
516
ilknurcum seni o kadar iyi anlıyorum ki...Çünkü bende seninle aynı şeyleri yaşadım. Benim eşimde polis ve çok az görüşebiliyoruz. Birlikte geçirecek çok az zamanımız oluyo ve o bazen bu zamanlarını da arkadaşlarıyla geçirmek istiyo. Bende çalışıyorum ve işyerinde de yakın bir arkadaşım yok. Ailem ve akrabalarımda çok uzakta bu yüzdende ondan çok ilgi bekliyorum. Ama onun düşünceside :"zaten çok çalışıyorum birazcık vaktim oluyo onuda kendime ayırayım arkadaşlarımla geçireyim. Eşimle sabaha kadar birlikte uyuyoruz,aynı evi paylaşıyoruz bu yeterli." Maalesef canım bununla başetmek çok zor tek çözüm seninde onunla fazla ilgilenmemen.Ben şimdi öyle yapıyorum fazla ilgilenmiyorum aramıyorum o arıyo yanıma geliyor özledim diyor. Çok acı verici ama tek çarede bu.

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ilknurcum seni o kadar iyi anlıyorum ki...Çünkü bende seninle aynı şeyleri yaşadım. Benim eşimde polis ve çok az görüşebiliyoruz. Birlikte geçirecek çok az zamanımız oluyo ve o bazen bu zamanlarını da arkadaşlarıyla geçirmek istiyo. Bende çalışıyorum ve işyerinde de yakın bir arkadaşım yok. Ailem ve akrabalarımda çok uzakta bu yüzdende ondan çok ilgi bekliyorum. Ama onun düşünceside :"zaten çok çalışıyorum birazcık vaktim oluyo onuda kendime ayırayım arkadaşlarımla geçireyim. Eşimle sabaha kadar birlikte uyuyoruz,aynı evi paylaşıyoruz bu yeterli." Maalesef canım bununla başetmek çok zor tek çözüm seninde onunla fazla ilgilenmemen.Ben şimdi öyle yapıyorum fazla ilgilenmiyorum aramıyorum o arıyo yanıma geliyor özledim diyor. Çok acı verici ama tek çarede bu.

ayy valla aynıyız desene bende takmamaya çalışıyorum artık ama insan umursanmadığını düşünüyor işte o çok sinir bozucu şidi kış olduğu halde 8 gibi geliyo eve ama yazın ne olacak hiç bilmiyorum.....

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar