Soğuk çorba-Resimli

E

esmanur

Misafir
dogadan1002996.jpg

MALZEMELER

1 su bardağı aşurelik buğday

1 çay fincanı nohut

1 kase yoğurt

Nane, tuz

YAPILIŞI

Buğday akşamdan ayıklanıp iyice yıkanır, üzerine 1 litre kadar soğuk su ilave edilerek bir, iki taşım kanatılır, sabahleyin ateşe konulur, suyu azsa su ilave edilerek iyice pişirilir.

Nohut akşamdan ıslatılır, sabahleyin haşlanır suyu süzülür, haşlanmış buğdaya ilave edilir bir iki taşım beraber kaynatılır. Yoğurt iyice çırpılır tuz atılır koyu bir ayran yapılır, buğdaydan içine bir miktar eklenerek yoğurt ılıtılır ve yavaş yavaş buğdaya ilave edilir çok koyu olmayan çokta sulu olmayan bir kıvamda hazırlanır, üzerine nane ilave edilir Soğuduktan sonra buzdolabında iyice soğutulur. Soğuk olarak servis yapılır

ALINTI

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Teşekkürler :hhhhhh:

Çorbayı sıcak içmekten yanayım. Onun için bunu beğenir miyim bilmiyorum:)

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
yaz günleri için süper bir çorba, ben buğday nohuta ilave fasülyede koyarım ailece çok severiz .

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bende yazın herzaman severek yaptığım ve severek içtiğim bir çorba yazları serin serin çok güzel gidiyor harika bir lezzet kızlar denemenizi tavsiye ederim emeğine sağlık canım:hhhhhh:

anneyimben

Daimi Üye
Tepki
598
bu corbanın ıcıne bırde serce parmagınızın yarısı kadar doğradıgınız yesıl bıberlerı katıpta yıyın bakalımm ımmm nefıss oluyor hele bıde acı olunca ...ayy nasıl canım cektı bak sımdı gecgece üleynn bıde emzırıyorum hemen yapmam lazım :)))

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar