Sizi Rahatlatan 5 İçecek

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Sizi Rahatlatan 5 İçecek

attachment.php

1. Bir bardak süt içilmek; Süt insanın ruhuna sakinlik verirken m etabolizmaya da triptofan verir. Sütün içindeki kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeriği de kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

2. Sıcak çikolata içmek; Bu türdeki sıcak içecekler özellikle soğuk kış günlerinde vücudunuzun sıcaklığını artırarak rahatlamasına ve duygusallaşmanızı sağlar.

3. Çay veya kahve içmek; University College London tarafından yapılan bir çalışmada altı hafta boyunca günde dört kez çay içmek stresli bir olay sonrası stres hormonunu kortizol düşürdüğünü göstermektedir.

4. Yeşil çay içmek; Gergin ve stresli olan beynin gevşemesine yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır ve sakinleştirir.

5. Bir dardak soğuk su içmek; Yürüyüş yaptıktan sonra bir bardak soğuk su içtiğinizde vücudunuz canlanır ve dinçleşir. Su ve kanı hareketlendirir ve stresiniz azalır.

Kaynak: iVillage Türkiye

Ekli dosyalar

• sut220.jpg
    sut220.jpg
    10,7 KB · Görüntüleme: 57
P

pure life

Misafir
başta çay
ikinci olarkda sıcak çikolata
gerçkten beni o kdr dinlendryoki...
saolcnm paylşm için

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Beni bu aralar en rahatlatan içecek su ve maden suyu:kayris:

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
anasonlu çay müthiş rahatlatıcı dün içtim ,adaçayı,normal çay,sahlep,ballı süt

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ben kahve icince kendime geliyorum, bas agrim varsa onu bile götürüyor. :kahve:

P

pure life

Misafir
dün zaten anasonlu çay iç adaçayı iç derken dün olduğum yere sızmışım:)

öle oluo zten cnm..:) hele bide hastysam günde iki bardak adaçayı beni btn gün uytmya yetio:D:D
bi kere arkdşm geldgnde ona adçayı yaptm kız oldgu yerden kalkamdı:Dben şimdi eve nasl gtcem ne koydn bu çaya deyp durdu:D:D:kptmya::kayris:

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
öle oluo zten cnm..:) hele bide hastysam günde iki bardak adaçayı beni btn gün uytmya yetio:D:D
bi kere arkdşm geldgnde ona adçayı yaptm kız oldgu yerden kalkamdı:Dben şimdi eve nasl gtcem ne koydn bu çaya deyp durdu:D:D:kptmya::kayris:

Olsun ama baya rahatlatıyo valla bana iyi geliyo kedi gibi kıvrılmışım:D

G

guzelcem

Misafir
Emeğinize sağlık canısı, benim ilk tercihim gece yatağa girmeden önce bir bardak soğuk süt içerim:) gergin yada sinirli olduğum zaman yeşil çay içerim, sabah kahvaltımda ilk çayım öğlen 3-5 çayımı içerim:) bitki çaylarınıda ara sıra içerim.:)))

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar