Siz Oturun Evinizi Robotlar Süpürsün

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Siz Oturun Evinizi Robotlar Süpürsün

attachment.php

Dünya ev robotları sektörünün yüzde 75’ ine hakim olan Amerikan iRobot tarafından üretilen ev temizlik robotları ‘Roomba ve Scooba’ CeBIT fuarında dikkatleri üzerine toplamaya hazır. 500 mühendisin çalıştığı iRobot ev temizleme robotlarının yanısıra arama kurtarma robotları, bomba imha robotları ve görüntüleme robotları gibi savunma sanyisine yönelik robotlar da üretiyor. Nasa ve bu tür endüstriyel robotlarda kullandığı yüksek teknolojiyi ev robotlarında da uygulayan iRobot dünya üzerinde bir çok patenti elinde bulunduruyor.

‘Seaglider’ adlı robot ile Meksika Körfezi’ ndeki petrol sızıntısının kapatılmasında kullanılan ve NASA’ nın Mars araştırmalarında kullandığı ‘Oppurtunity’ ve ‘Spyrit’i de üreten iRobot, bu yüksek teknolojiyi günlük yaşama da taşıyor. Roomba ile süpürge devri kapanıyor iRobot’ un CeBIT Bilişim Eurasia 2010 fuarında görücüye çıkardığı yer süpürme robotu Roomba, evin istenen her köşesine giderek halı, parke, seramik ayırmadan tam bir temizlik yapan, mobilyaları ve yerdeki sabit cisimleri algılayarak yavaşça dokunup yön değiştirerek en yakından temizleyen ileri teknolojilerle üretilmiş bir ev temizlik robotudur.

İstediğiniz herhangi bir saatte kendi kendine çalışmak üzere programlanabilen Roomba siz evde yokken evi temizler, işi bitince veya şarjı azalınca ‘Ev Üssü’ adı verilen şarj yerine otomatik olarak döner. Roomba yuvarlak şekli sayesinde evlerdeki köşelerden ve sıkışık yerlerden kurtulmayı sağlıyor ve bu sayede evin her köşesini rahatlıkla dolaşıp temizleyebiliyor. 33 cm çapa ve 8 cm yüksekliğe sahip daire şeklindeki Roomba, ilk olarak yan fırçasıyla tozları ve kiri kenarlardan toplar. Duvar kenarlarını, mobilyaların ayaklarını tam temizler. Sonra iki adet birbirine doğru dönen fırçası ile kıl, tüy, saç, toz parçacıklarını ve havları toplar ve toz toplama haznesine gönderir. Son olarak da emme ünitesi ile kalan çok ufak parçaları ve alerjen kırıntılarını filtreli bölüme gönderir.

Kirlilik ölçme teknolojisi ile çok kirli alanları tarar ve önlem alır. Bütün Roomba modelleri halı püsküllerine ve kablolara takılmamak için anti-tangle (dolanmama) teknolojisi ile donatılmıştır. Roomba merdivenlerden asla düşmez ve eşyaları devirmez. Yumuşak dokunuşlu tampon mekanizması sayesinde dokunduğu eşyaların çevresinden dolaşır. Roomba modelleri üç veya dört odayı tek şarjda bitirebilir ve istendiği sıklıkta kullanılabilir. O kadar az enerji harcarlar ki, herhangi bir elektrikli süpürge ile karşılaştırma bile yapılamaz.

Düzenli yapılan temizleme sonucunda evdeki alerjenler azalır, çok daha sağlıklı bir ortam oluşur. Temizleme sırasında toz kalkmadığı için eşyalarınız da toz tutmaz. 555, 563 veya 581 gibi gelişmiş modellerle haftada yedi gün otomatik temizlemeye programlanabilmektedir. Roomba, evin hanımı hangi gün ve saatte isterse o zaman temizlik yapar. Normal bir elektrikli süpürge ile bir evi saatte ortalama 1200 Watt enerji harcayarak süpürürken Roomba sadece bir buçuk saatte 35 Watt yani 6 kuruşa temizliyor. Yılbaşında Türkiye’ ye giriş yapan iRobot Roomba 600-1200 TL arasında değişen fiyatlarıyla şimdiden 3 bini aşkın satışa ulaştı.’

Alintidir.

Ekli dosyalar

• irobot.jpg
    irobot.jpg
    17,8 KB · Görüntüleme: 110
OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
600-1200 TL arasinda fiyatlari degisiyormus canim. Sanirim burda daha yoktur fuara cikacakmis. -hmm

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ben bunu denemelik aldim,sen otururken o supurur evi,,,ama cok yavas,ben daralirim,o bi odayi yapana kadar ben butun odalari ikikez supururum yani,,,

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bu marka daha iyidir belki. Bende televizyonda görmüstüm, cok yavastilar. Birde sarji cabuk bitiyordu. Bu 4 oda süpürüyormus birde köseleride aliyormus. :sinifsinif:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ay tam benlik bir süpürge hergün heryeri dip köşe temizler-kop-kopTürkiye ye geldiği gibi hemen almalı birtane fiyatıda uygunmuş beeaaaa-kop-kop-kop
Bu güzel paylaşım için teşekkürler sadişimmmmm

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Çok gerekli aslında, türkiye ye amerikadan getirip satanlar var görmüştüm bir satış sitesinde.Sahrap soysalın bir programın da da görmüştüm aynı özellikler sanırım 250 liraydı ,markası farklıydı ama .

Özor

Daimi Üye
Tepki
484

İnternet aracılığıyla satışa sunulmuş hanımlar almak bakmak isteyenler buyursun:buyrun:

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Canim linkini sildim satis yeri falan var. Ilgilenen arkadaslar irobot diye aratirlarsa site cikar zaten ama ben videoyu ekliyorum. [DM]x5b11o_the-official-irobot-roomba-560-demo_lifestyle[/DM]

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ay bana lazım bir tane, o süpürüken ben toz alırım hem :lululu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar