Sivilceler için Bakım Kürü

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Cilt Temizliği Nasıl Olmalı?

Akne ve sivilce sorunu olan ciltlerde sabah ve akşam düzenli temizlik yapılması gerekir. Sabah temizliği; cilt salgılarını harekete geçirmek, akşam temizliği; cilt gözeneklerindeki biriken yağ ve kalıntılarını arındırmak için uygulanır.

Haftada 1 kez cildinizi derinlemesine temizleyecek buhar banyoları cilt sağlığınız, akne ve sivilce sorunlarınız için faydalıdır.

Elma Sirkeli Buhar Banyosu

elma_sirkesi_1237748223.jpg

Elma sirkeli buhar banyosu cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olur ve siyah noktaların giderilmesi için de fayda sağlar.

Malzemeler,

1 litre kaynar su

2 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Uygulaması,

Derin bir kaba kaynar su ve elma sirkesini alıp karıştırın.

Başınızın üzerine bir havlu örterek elma sirkeli karışımın üzerine eğilin.

10 dakika bekleyip, buharın gözeneklere nufüz etmesini sağlayın.

Sürenin sonunda cildinizi sadece kurulayın.

Durulamanıza gerek yoktur.

Pratik Bilgi: Elma sirkeli buhar banyosu karışımı soğuduktan sonra temiz bir cam şişeye doldurup cilt temizliğinde tonik olarak kullanabilirsiniz. Geceleri uyumadan önce bir miktar pamuğun üzerine elma sirkeli tonik döküp cildinize uygulayabilirsiniz.

Alıntıdır!

G

guzelcem

Misafir
2.inci şişesini aldım elma sirkesinin, evimde asla ihmal etmem sivilcelerime çok iyi gelir bu uygulamayı sık sık yapıyorum sabah kalkarken ve gece yatarken canısı bilmediğim hiç bir şey yok :kupa::):eek::eek: herşeyimde elma sirkesi kullanırım faydası çok çokdur:):dusun::sigara:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Rica ederim canım:sackurutma::

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki