Sinüzit olmuşum kızlar...

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
ay 3 gündür şiddetli baş ağrısı çekiyordum ...yerlerde süründüm resmen okadar kötüydü ..meğer sinüzitmiş tabi doktor daha iyi bilir ama belirtiler bendekiyle aynı ..
AZ önce netten baktım da belirtiler aynı bendeki gibi yarın hemen doktora gideceğim ...

Gebelikte bunu yaşayan varmı ay ilaç kullanmak zorunda kalıcam sanırım...???

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım geçmiş olsun; ama netten bakıpta teşhis koyma kendine.

Gebelikte baş ağrısı maalesef oluyor. bende çok çektim, halen de çekiyorum. :sinifsinif:

Sende ne gibi belirtiler var ki?

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
geçmiş olsun bıcırım:sim3:
bende mi öyleyim acaba
1 haftadır çok şiddetli baş ağrısı oluyor bendede
daha önce hiç böyle ağrımazdı başım
ense ve alın kısmı çok kötü bir ağırlık var
böyle giderse bende gidicem dr.
sanırım sık banyo yapmaktan oldu

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Hamilelikte daha hassas olunur.rahatlamak için adaçayı yada biberiye ile buğıu yapabilirsin
ama ilacı kesinlikle dr.gitmeden alma:gulbis:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
gecmis olsun canim ilac konusunda bilgim yok malesef:dertli:

OP
BıCıR_kıS

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Canım geçmiş olsun; ama netten bakıpta teşhis koyma kendine.

Gebelikte baş ağrısı maalesef oluyor. bende çok çektim, halen de çekiyorum. :sinifsinif:

Sende ne gibi belirtiler var ki?

yok arişim ya doktora da gittim dün hemen gerçekten akut sinüzitmişim antibiyotik ,sprey yazdı doktorumada gittik kontrolüme 1 kaç gün vardı hem ilaçları gösterdim hemde muayene oldum..bebişimide gördük 385gr olmuş ayrıntılı ultrason istedi haftaya çarş onun içinde randevu aldık herşey yolunda çok şükür.. suyu falan da çok iyi dedi dr teyzesi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
yok arişim ya doktora da gittim dün hemen gerçekten akut sinüzitmişim antibiyotik ,sprey yazdı doktorumada gittik kontrolüme 1 kaç gün vardı hem ilaçları gösterdim hemde muayene oldum..bebişimide gördük 385gr olmuş ayrıntılı ultrason istedi haftaya çarş onun içinde randevu aldık herşey yolunda çok şükür.. suyu falan da çok iyi dedi dr teyzesi:

Çok geçmiş olsun hayatım.

Oğluşuna da maşallahhhh Baya büyütmüşsün

Ne kadarlık oldunuz? Bir cetvel yapta bilelim kız:)

OP
BıCıR_kıS

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
Çok geçmiş olsun hayatım.

Oğluşuna da maşallahhhh Baya büyütmüşsün

Ne kadarlık oldunuz? Bir cetvel yapta bilelim kız:)
sağol canım benim..
20+4 haftalık olduk teyzesi...cetvel yapmayı bilsem yapacam da bikere denedim beceremedim ya:kptmya:He bu arada arişim doktora demir hapını sordum da dedi ki bazıları aç karnına bazıları tok alınıyor yani iki türlüymüş ..bana verdiği tok alınandan...

Birde anlattımda sana doktor süt içersen emilmesini engeller dediğini söyledim..
dedi ki eve aynı anda alınırsa tamamen olmasada bir kısmının emilmesini engeller dedi ama sen aynı anda alıyormusun ki dedi yok dedim ...dedi iki saat geçerse aradan hiçbir sorun yok hamilelikte süt çok önemli dedi sakın kesme dedi canım...

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
çok geçmiş olsun bıcırığım sinüzit çok zor ya bende de var akıntı olmuyor hep geniz akıntım var ve beni bayagı hırpalıyor rahatsız ediyor
benimde dr ye gitmem gerek ama bıkmışım artık dr gitmelerinden k.validem yüzünden

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım ben Gyno ferro sanol kullanıyorum. Aç karnına alıyordum. İlk defa bugün tok karnına aldım. Ardından portakal yedim:) C vitamini demir emilimini hızlandırırmış çünkü.

Ben süt, yoğurt, peynir elevit ve demir hapını aldıktan sonra kullanmıyorum. En az 1 saat bekliyorum.

OP
BıCıR_kıS

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
çok geçmiş olsun bıcırığım sinüzit çok zor ya bende de var akıntı olmuyor hep geniz akıntım var ve beni bayagı hırpalıyor rahatsız ediyor
benimde dr ye gitmem gerek ama bıkmışım artık dr gitmelerinden k.validem yüzünden

evet ablacığım çok sağolasın aynen işte bak sendekide akut sinüzit demekki anlamıda hızlı gelişenmiş ve burun akıntısı kesinlikle yok git doktora mutlaka az önce dışarı çıkıp geldim de soğuk vurdu kafa tasım fırlayacak gibi ağrıdı:(
sanada çok geçmiş olsun...

Canım ben Gyno ferro sanol kullanıyorum. Aç karnına alıyordum. İlk defa bugün tok karnına aldım. Ardından portakal yedim:) C vitamini demir emilimini hızlandırırmış çünkü.

Ben süt, yoğurt, peynir elevit ve demir hapını aldıktan sonra kullanmıyorum. En az 1 saat bekliyorum.

evet ben ya sabah erkenden içiyorum süt yada gece yatarken yani birbirine denkgelmiyor hiç...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar