Sinameki Saçları Çabuk Uzatıyormuş

brcnsu

Yeni Üye
Tepki
11
bende gördüm aynı yazıyı denemek için malzemeleri de aldım ama işe yarıyor mu? deneyecem

M

madesam

Misafir
bende geçen yıl gördüm aldım ama yapamadım bir kere yaptım

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Ben yaptım arkadaşlar gerçekten faydası oluyor. Benim saçlarım en son kestirdiğimde ensemdeydi şimdi sırtıma kadar geldiler çok şükür :) Tabii düzenli yapmak lazım. Kürü uyguladıktan sonrada zamanı dert etmeyin. 1-2, 5-10 fark etmiyor hatta sabaha kadar bekleyebilirsiniz :D ben elimden geldiğince uzun süre bekletmeye çalışmıştım her kürümde.Bir zararınıda görmedim :)

ftma

Yeni Üye
Tepki
15
arkadaşlar nette gezerken iddialı bir bilgi buldum,paylaşmak istedim.bir tutam sinameki otunu 1 çay bardağı suda kaynatıp ılımaya bırakın.ılınınca içine 1 tatlı kaşığı bademyağı(yzmamışlar ama tatlı badem yağı olmalı)1 ampul bemiks kırıp koyun,sadece saç diplerine masaj yapark yedirin.1 saat beklesin(bence gece yapın sabaha kadar kalsın)bu formül haftada 1 kez yapılıyormuş ve 3 ayda saçı bele kadar uzatıyormuş(tabi bunu hangi boyda saçı bazalarak söylemişler bilmiyorum)ama uygulamakta fayda var.zaten çok kolay ve zahmetsiz.(benimki zaten belimde sizin için bu bilgi)

1 saat değil yarım saat yazıyor nette. Bizde bugün arkadaşımla malzemeleri alıp kullanmaya başlıcaz inş :1:

Tepki
25
Bende sinameki badem yağı bemix üçlüsü ile kuaförün röflede kopartttığı saçlarımı toparladım.
Evet işe yarıyor ama lütfen mucize beklemeyin, sadece saçı ortalama hızından bir miktar daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardım ediyor.
Bemix b vitaminidir büyüme ve yapılanmaya katkı sağlar.

Benim kullandığım şöyle; yarım çay bardağı suda sinamekiyi 1dk kaynatıp ılınmaya bırakıyorum. Başka bir plastik bardağa badem yağı ve bemix i koyup üzerine sinamekiyi süzüp saç diplerime fazlasınıda tüm saça yediriyorum. Haftada 1 defa yapıyorum 8 defa yapıp 10-15 gün ara veriyorum. sinameki alışkanlık yapan bir bitkidir bir kür 8 defadan oluşuyor ve en fazla arka arkaya 3 kür yapılmalı en az 1 ay ara verilmelidir.

Bu kürün tek eksi noktası uç kırıklarla yüzleştiriyor, bu kırıkların önüne kürü sürmeden önce saç uçlarıma hindistan cevizi yağı sürerek geçiyorum. Ve anlattığınızı anlayan makası eline alınca kendini kaybetmeyen bir kuaföre 2 ayda bir kırık aldırırsanız sonuç çok daha iyi olur:findikim:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Bende sinameki badem yağı bemix üçlüsü ile kuaförün röflede kopartttığı saçlarımı toparladım.
Evet işe yarıyor ama lütfen mucize beklemeyin, sadece saçı ortalama hızından bir miktar daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardım ediyor.
Bemix b vitaminidir büyüme ve yapılanmaya katkı sağlar.

Benim kullandığım şöyle; yarım çay bardağı suda sinamekiyi 1dk kaynatıp ılınmaya bırakıyorum. Başka bir plastik bardağa badem yağı ve bemix i koyup üzerine sinamekiyi süzüp saç diplerime fazlasınıda tüm saça yediriyorum. Haftada 1 defa yapıyorum 8 defa yapıp 10-15 gün ara veriyorum. sinameki alışkanlık yapan bir bitkidir bir kür 8 defadan oluşuyor ve en fazla arka arkaya 3 kür yapılmalı en az 1 ay ara verilmelidir.

Bu kürün tek eksi noktası uç kırıklarla yüzleştiriyor, bu kırıkların önüne kürü sürmeden önce saç uçlarıma hindistan cevizi yağı sürerek geçiyorum. Ve anlattığınızı anlayan makası eline alınca kendini kaybetmeyen bir kuaföre 2 ayda bir kırık aldırırsanız sonuç çok daha iyi olur:findikim:

Katılıyorum ve bilgi için teşekkür ediyorum :panter:

Tepki
45
merhabalar öncelikle cumartesi günü sarı saçıma bu karışımı uyguladım bende bi umut yapıyorum kalçamda olan saçlarımı iki sene önce kulak hizasında küt yaptırdım nasıl ir cesaret işidir bilmiyorum ama saçlarımı bir türlü uzatamıyorum gerçi renk değiştiriyorum sürekli iki senede saçlarım sarıdan bakıra bakırdan kızıla kızıldan küllü kumrala sonra açık küllü kumrala sonra açık küllü sarıya ve aralıklarla sarı ışıklandırma yaptım şimdi saçlarım çok güzel ama ister istemez yanıklar oldu ve omuzlarımda hala saçlarım gerçi uçlardan sürekli aldırıyorum ama eskiden bir ayda üç parmak kalınlığında dip boyam çıkardı artık öyle uzamıyor :( mutsuzum bu konuda bir daha kestirmek mi saçlarım bana küstü :( uçları kopuyor yandı ama bu kürle toparlayacağımı düşünüyorum inşallah :) ama kokusu hala çıkmadı ne yapmam gerekiyo bilmiyorumm :öhööö:

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
arkadaşlar nette gezerken iddialı bir bilgi buldum,paylaşmak istedim.bir tutam sinameki otunu 1 çay bardağı suda kaynatıp ılımaya bırakın.ılınınca içine 1 tatlı kaşığı bademyağı(yzmamışlar ama tatlı badem yağı olmalı)1 ampul bemiks kırıp koyun,sadece saç diplerine masaj yapark yedirin.1 saat beklesin(bence gece yapın sabaha kadar kalsın)bu formül haftada 1 kez yapılıyormuş ve 3 ayda saçı bele kadar uzatıyormuş(tabi bunu hangi boyda saçı bazalarak söylemişler bilmiyorum)ama uygulamakta fayda var.zaten çok kolay ve zahmetsiz.(benimki zaten belimde sizin için bu bilgi)

günlerdir saç için bakım kürleri araştırıyorum sonunda bunu uygulamaya karar verdim hem basit hemde çok dikkatimi çekti bir kaç güne denicem mutlaka yenisaçımı kestirdim dökülüyo diye küt şimdisıkı bakıma sokucam saçlarımı sonucunu paylaşıcam mutlaka:)

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
Ben yaptım arkadaşlar gerçekten faydası oluyor. Benim saçlarım en son kestirdiğimde ensemdeydi şimdi sırtıma kadar geldiler çok şükür :) Tabii düzenli yapmak lazım. Kürü uyguladıktan sonrada zamanı dert etmeyin. 1-2, 5-10 fark etmiyor hatta sabaha kadar bekleyebilirsiniz :D ben elimden geldiğince uzun süre bekletmeye çalışmıştım her kürümde.Bir zararınıda görmedim :)

8 haftamı uygulanıcak emin olamadım ne zamana kadar sürecek bu bakım

Kaygusuz

Yeni Üye
Tepki
2
Arkadaşlar bende sinameki kürü ile saçlarımı uzatmak istiyorum. Fakat girdiğim her sitede neredeyse formül değişiyor. Saç uzatma kürü olarak sadecenü mü önerirsiniz? Başka saç uzatma maskeleri deneyen var mı?

Saçlarımı hızlı uzatmak istiyorum rica ediyorum yardım eder misiniz? Sinameki kürünü sizce uygulamalı mıyım?

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Benim saçımın uzamasının çaresi hint yağıdır. Çok yöntem denedim.
Zaten hindistanlı bayanların saçlarına bakınız, hint dizilerinde de hep saça yağ sürmekten bahsederler.
Bir de bir şampuan var o da ufak bir miktar hızlı uzatıyor. ex harfleriyle biten birşeydi adı, ama unuttum şimdi, bu kadar hatırlayabildim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar