Şimdi size bir sorum var

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
içinden çıkamadığım bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim. benim eşim üsteğmen ama sözleşmeli ilk 3 yılı bu şehirde doldurduk cuma günü tayinler açıklşadnı ve tayin şırnak bestaya şıktı, şok olduk hiç beklemiyorduk tercih dışı geldi. şırnak bestaya ev götürülmüyor ve ben memlekette kalmak zorunda kalacam ve 9 haftalık hamileyim. ben eşimi o kadar kötü bi yere göndermek istemiyorum ve bebeğimin her anında yanında olmasını istiyorum o yüzden işi bırakmasını istiyorum. eğer işi bırakırsa zaten devletmemuru olduğu için memurluk yapmaya devam edebilir. ama eşimişini o kadar seviyorki aklı çok karışık şuan bırakmak istemiyor birde boşluğa düşmek istemiyor. ama iş kurabilecek duruma da sahip. şimdi ben işi bırakması için ısrar etmekle doğrumu yapıyorum yanlışmı? ben 2 yıl şırnak kadar kötübi yer için eşimden ayrı kalmak istemiyorum

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Canım benim rabbim bebeğinize sağlıcakla kavuşturmayı nasip etsin öncelikle

Eşine ve sanada sabır diliyorum. Umarım istediğin gibi olur. Şırnak besta'da abim askerlik yapmıştı umarım sandıgın kadar kötür bir yer deyildir :utan:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Allah bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin öncelikle

Ne desem bilemedim :acep: Eşim işini çok seviyor diyorsun.Eğer olurda Şırnağa gitmeden, o şartları görmeden işi bırakırsa aklı hep orada olacak belkide bu sizin huzurunuzu kaçıracak.Giderse senin için rahat etmeyecek,hamile halinle eşinden uzakta kalıcaksın :acep: İnan bilemedim canım.Eşin de istekli olsa bu konuda sorun yok ama işini bukadar sevmesi beni tedirgin ediyor açıkçası :acep:

kanimca

Aktif Üye
Tepki
185
Bencede gitsin bırak. Sen rahat olmaya çalış ki eşinin aklı sende kalmasın. Emanetin allaha olsun. O neylerse güzel eyler. Yarına çıkacağımız ne belli. Olacak her yerde olur.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Sen söylemişsin düşünceni ve gayet normal bir istek seninki her kadın böyle zamanda eşini yanında ister.Yinede tercihi eşine bırak.
Allah yardımcınız olsun

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Zor bir durum ama esin isini cok seviyorsa karari onun vermesi en güzeli.
Rabbim hakkinizda hayirlisini versin canim.

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
az önce sözleşme iptali için dilekçe vermeye gitti,oda bırakmayı istiyo ama benim için istiyo. zabıtalığa geçmeye karar verdi.aileside çok yoğun baskı yapıyor işi bıraksın diye, komutanlarıda aklın varsa bırak diyorlar o yüzden biraz içi rahatladı sanırım. onu çok iyi anlıyorum alıştığı bildiği düzenli bi işi varken başka bi iş fikri onu korkutuyor. inşallah herşey çok iyi olur. sıfırdan başlicaz hayata. bakalım bir problem çıkmazsa tabiki. nolur dua edin bizim için

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
az önce sözleşme iptali için dilekçe vermeye gitti,oda bırakmayı istiyo ama benim için istiyo. zabıtalığa geçmeye karar verdi.aileside çok yoğun baskı yapıyor işi bıraksın diye, komutanlarıda aklın varsa bırak diyorlar o yüzden biraz içi rahatladı sanırım. onu çok iyi anlıyorum alıştığı bildiği düzenli bi işi varken başka bi iş fikri onu korkutuyor. inşallah herşey çok iyi olur. sıfırdan başlicaz hayata. bakalım bir problem çıkmazsa tabiki. nolur dua edin bizim için

Çok sevindim :evet: Zabıtalık üstteğmenliğe göre daha kolay ve daha risksiz bir iş.Hatta 0 risk diyebilirim :eek:

Komutanları bile öyle diyorsa eminim içi rahattır.İnşallah yeni hayatınız çok daha güzel olur

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
teşekkürederim inşallah bir problem çıkmaz. ama sözleşme ağustos sonuna kadar devam ettiği için haziranın 30undan ağustos sonuna kadar şırnakta görev yapmak zorunda kalacak ona üzülüyorum. birde işi bırakacak zaten ama şırnağa gideceği için 15 günde kursu var. bunlarda olmasaydı kafam tam rahat olacaktı

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine:
Konu Acısıyla Tatlısıyla formundan Dert Ortağım bölümüne taşınmıştır.
Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz,bilgilerinize....

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Canımın içi zaten eşinde gerekeni yapmış.Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.Minik meleğinizi sağlıcakla kucağınıza alırsınız ve size muhakkak şans ve bereket getirecektir.

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
ben çok kötüyüm dün geceden beribi damla uyku girmedi gözüme ağlamaktan gözlerim şişti kafamo kadar karışıkki ne yapacağımı bilmiyorum kendimi susturamıyorum ağlamamak elimde değil. eşim sözleşme iptali için dilekçe vermişti dün iptal edeceğini söyledi bugünde iptal etmiş yani şırnağa gitmeye karar verdi, ben naparım o yokken ben yalnız kalamam yapamam ben o kadar güçlü bir kadın değilim ben burda 2 yıl ailemden ayrı kaldım panik atak oldum neler çektimneler yaşadım ne kadar ağladım şimdide kocamdanmı ayrı kalacam ben yapamam katlanamamki buna ben bunu yaşamak istemiyorum

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
ben çok kötüyüm dün geceden beribi damla uyku girmedi gözüme ağlamaktan gözlerim şişti kafamo kadar karışıkki ne yapacağımı bilmiyorum kendimi susturamıyorum ağlamamak elimde değil. eşim sözleşme iptali için dilekçe vermişti dün iptal edeceğini söyledi bugünde iptal etmiş yani şırnağa gitmeye karar verdi, ben naparım o yokken ben yalnız kalamam yapamam ben o kadar güçlü bir kadın değilim ben burda 2 yıl ailemden ayrı kaldım panik atak oldum neler çektimneler yaşadım ne kadar ağladım şimdide kocamdanmı ayrı kalacam ben yapamam katlanamamki buna ben bunu yaşamak istemiyorum

İptal ediyor,görevini sonlandırıyor.Buna rağmen Şırnağa gitmek zorundamı :acep: Yapılacak hiçbir şey yokmu :acep:

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
görevini sonlandırmıştı yani dilekçe vermiştisözleşme iptali için şimdi dilekçeyi geriçekmiş yani görevini sonlandırmıyor devam edecekmiş beni düşündüğü için yapıyormuş bunu memlekete gidersek boşta kalırsa nasıl geçinecekmişiz offf

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Canım kusura bakma anlayamadım başta.İnanmıyorum ya.Üstleri bile gitme derken neden buşekilde bir karar aldıki :acep: Seni ve bebeğinizi düşünmüyormu :acep: işini çok sevdiği içinmi yapıyor anlamıyorum.Hani zabıta olacaktı :acep:

Çok üzüldüm canım ne desem bilemedim.Peki gittiği zaman nekadar süre orada kalıcak? :acep:

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
2 yılkalacak, 3 aya bir 15 gün izni var. ordan gelenler varmış çok rahat bir yer olduğunu operasyona çıkmadıklarını söylemişler, zabıta olmak için torpil gerekiyormuş kolay kolay kurumlararası geçiş yapılamıyormuş internette işi bırakanları araştırdı çoğu memurluğa geçiş çok zor diyor. eşimde ben boşunamı 4 yıl dirsek çürüttüm diyip duruyor. şimdi nette araştırıyorum ekşi sözlükte herkes çok güzel yer diyor ama yaşayan bilir en kötü yer teröristlerin geçiş noktası yazıyor. rahat olsa bile ona bişey olmicak olsa bile ben ayrı kalmak istemiyorum

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Sen neden gidemiyorsun canım.Lojmanlarda kalabilirsiniz aslında :acep: Tehlikeye atmak istemediği içinmi kendisi gidiyor.Sizi kesin düşünüyodur gelecekte çok önemli.İş bulamadıktan sonra olan işi bırakmanın anlamı yok :acep: ne yapıcaksın peki?Gitmeye karar verdiyse birşekilde katlanacaksın 2 yıl canım.başka çaresi yokki :acep:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar