Sıladayım'dan Fıkralar

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
temel banka soymak suçundan yargılanıyormuş , son celsede hakim delil yetersizliğinden temelin tahliyesine karar vermiş . temel bunu duyunca çok sevinmiş ve bağırarak hakime ;
- uy cözünü sevdigumun hacim beyi , yani şimdi bu paralar penim oldu değil mu

Belli bir yaştan sonra Afacan merağından sormaya başlamış:
- Anne, ben nerden çıktım?

Anne bakmış olacak gibi değil, duvarda ki soba deliğini gösterip, işte ordan demiş. Artık bizim afacan öğrendi ya, eve her gelip gidene, duvardaki soba deliğini gösterip ben ordan çıktım, ben o deliktem çıktım, demeye.

Anne, baba bakmış olacak gibi değil. Şuna bir care bulalım, çok ayıp oluyor elaleme demişler. Baba:
- Merak etme hanım, hafta sonu ben orasını alçı ile bir güzel kapatırım. Böylece oğlanda unutur gider.

Dedikleri gibi bunlar hafta sonu alçıyı hazırlayıp kolları sıvamışlar. Kadın daha iriyarı olduğundan kocasını omuzlarına alıp işe koyulmuşlar. Tam o esnada kapının zili çalmış. Afacan koşup açmış kapıyı ve gelen misafirlere şöyle bir bakmış:

- Oğlum baban ve annen neredeler? diye sormuş misafir.
- Amca, demiş afacan. Babam, annemin üstüne çıkıp şu an benim çıktığım deliği kapatıyor.

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Bir gün adamın biri kendini tavuk yemi saniyormuş ve tavuklardan çok korkuyormuş derken adamı hastaneye yatırmışlar ve uzun süre tedavi etmiler.

Sonunda adama sormuşlar,
"artık tavuk yemi olmadığını biliyorsun demi?"
adamın cevabı ise
"ben biliyorum da tavuklarda biliyormu?"şeklinde olmuş.

Bir gün doktorlar delileri test etmek istiyorlarmış ve kim akıllandıysa, onu bırakacaklarmış. Duvara kocaman bir resim asmışlar. Resim kırmızı otobüs resmiymiş. Doktarlar delilere "Atlayın otobüse" demişler. ve deliler resime doğru yürüyüp girmeye çalışmışlar. Bir deli arkada dikilmiş. Doktorlar "Bu neden otobüse girmiyor" diye. Deli cevaplamış:

-Biletim yoktu...

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Erzurum'a bilgisayarın daha yeni yeni gelmeye başladığı zamanlara
ait bir anıyı Erzurum Kültür Kurumu İlköğretim Okulu'ndan Mansır
Bey anlatıyor...

Bir işyerine bilgisayar ve stok programı satılır. Teknik servis elemanı
bilgisayarı işyerine kurduktan sonra stok programının kullanımı ile ilgili bilgi verir ve ayrılır.

Aradan bir iki saat geçer, işyerinden telefon:
"Kardeşim sizin anlattıgınız kimi yapirem fegat program düzgün çalışmiir."

Teknik servis elemanı sorar:
"Nasıl yapıyorsunuz?"

"Senin anlattıgın kimi."

"Hata ne?"

"Yazdıgım bilgiler kaydetmeme ragmen saklanmiir."

"İşlem basamaklarını tek tek anlatır mısınız?."

"Tamam" diyor ve başlıyor anlatmaya...

"Programı açirem. Malın adı bölümüne adını, adedi bölümüne adedini, birim fiyatını vb. yazirem. Hepsini yazdıhtan sonra senin anlattıgın kimi kayıt bölümüne basirem. Ekrana bir yazı geliir:
Kaydetmek ister misiniz?
E / H
yazısı çıkir. Ben de diyirem Hee..."

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
karadenizde biz tasarruflu insanlarız atatürk iyi etmiş 29 harfle ama bize fazla20 yeter bize zorlanıyoruz ha kuyrukulu ha kuyruksuz iki tane d t fazla c k c olicakmatematik öğretmeni öğrencisine not verdi 7 şimdi altına yazması gerekecek la yedimiydi yetimi yadi mi yetimiydi dedi edebiyat hocasına sorar ya hocam edebiyat hocası iyi bilir ya hoca bakmış bakmış la sekiz ver ona gitsin edebiyat hocasıda uyanık şimdi ne yedi idyebiliyo nede dokuz çünkü yedi dese onun ağzındanda yeti çıkacak dokuz dese tokuz kelimesi çıkacak o da uyanınıklığı elden düşürmemiş sekiz ver gitsin demiş

nasıl

Nasıl
Temel uçağa binmiş ve bir bakan için ayrılan koltuğa oturmuş.
Bunu gören hostes Temel’i koltuktan kalkması için ikaz etmiş fakat Temel’in kalkmaya hiç niyeti yok. Kim ne söylediyse fayda etmememiş. Derken içeriye Dursun girmiş ve;
-Bu işi bana bırakın, ben şimdi onu kaldırırım demiş.
Temel’in kulağına eğilmiş birşeyler fısıldamış ve Temel koltuktan kalkmış.
Dursuna sormuşlar;
-Yahu ne dedin de kaldırdın adamı, iki saattir uğraşıyoruz kaldıramadık.
Dursun cevap vermiş;
-Ona dedum ki, hemşerum habu senun otirdiğun koltik Tirabzona citmeyi…

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Golf
İngiliz, Fransız ve Temel aynı yerde çalışıyorlarmış.
Bir hafta sonu golf oynamaya karar vermişler.
Temel : Oynayalum ama ben golf bilmiyrum.
Fransız; Çok kolay sopa, top ve delik lazım.
İngiliz; Bende sopa var.
Fransız; Bende de top var.
Temel; Ben oynamiyrum.

öksürük
Adamın biri çok kuvvetli öksürüyormuş,
doktora gitmiş derdini anlatmış.
Doktorda adama yanlışlıkla öksürük ilacı yerine müshil ilacı vermiş ve;
Bir hafta boyunca yemeklerden sonra iç ve yanıma gel demiş.
Bir hafta sonra gelen adama doktor; Öksürüğün nasıl oldu deyince, adam;
Cesaret edipte öksüremiyorum ki…

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
UYANIK KIZ
Saf kizin bir tanesini erkek arkadaslari erik agacina cikmasi icin israr ediyorlarmis,Agaca cikarsan sana para verecegiz hediye alacagiz diye kandirmaya calisiyorlarmis. Kizcaaz da suphelenmis gelmis annesine sormus. Anne bu arkadaslarim benim erik agacina cikmami neden bu kadar israrla istiyorlar,Annesi kizim onlar seni erik agacina cikarip asagidan kilotuna bakacaklar diyor ve pesine nasihati veriyor sakin cikma.Kizda peki diyor. Ertesi gunu kizin annesi bakiyorki kizinin elinde bir suru hediye ve para ile geliyor.Annesi cikisiyor seni erik agacina cikardilar degilmi….!
Kizi anne ciktim ama kulotumu cikaripta ciktim onlarda benim kulotumu goremediler.Ben kulotumu gosterecek kadar safmiyim…?

KARNE
-Bir gun Hasan kosarak odaya girdi.Ve elindeki karneyi babasina uzatti.
-Babasi karneye soyle bir goz atti..
-Iyi bir is yapmissin gibi,bu karneyi bana gosterebiliyorsun.
-Su karnenin haline bak.Beden dersinden baska iyi not varmi sunda.
-Ama babacigin kizma.Bu benim degil senin kitaplarinin arasinda buldum.
-Eski bir karnenmis.

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bush un pulu
bush iktidara gelir ve 'ne yapsamda iktidarımı kuvvetlendirsem'diye düşünür ve üzerinde resmi bulunan pul bastırmaya karar verir.pullar basılır, piyasaya sürülür ama bi sorun vardır:pullar zarfların üstünden patır patır düşmektedir.bush adamını çağırır:
+oğlum bu pulların arkasına yapıştırıcı sürmediniz mi,niye düşüyolar' der.
-efendim sürdük de insan lar pulun arkası yerine önüne tükürüyorlar..!!

temel ve nasrettin hoca bir araya gelirse
nasreddin hoca göle maya çalarken temel bunu görmüş hayırdır hocam napıyorsun demiş.
nh:göle maya çalıyorum.
temel: yaa hocam ne yapacaksın o kadar yoğurdu...

şaşkın temel
temel hergün evine trenle gidip gelmektedir.yine bir gün trende giderken karşısında oturan adamın biri pe****der. temel şaşırır acep bağamı dedi diye sağına soluna bakınır. adam yine pe**** der.temel yine şaşkınlık içinde sağa sola bakınır; sanırım bağa dedi der. olay çıkmaması için ilk durakda iner ve olayı evde karısına anlatır.
-fadime bugün trende adamın biri bağa pe****dedi der.
fadime ; hadi ya bak terbiyesize der.
temel ertesi gün aynı adamla tekrar trende karşılaşır.adam bu sefer temel'e bakarak şöle der:
-dedikoducu pe****der...

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
temel ve dursun sene 1600'lerde kuzey amerika'ya gitmişler. temel'in sırtında saz, dursun'un sırtında yiyecek çıkını, dolanmaya başlamışlar. derken etraflarını kızılderililer çevirmiş. dursun "ula temel sazı al bir şeyler çal, yoksa bunlar bizi öldürecekler daaa" demiş. temel de saz çalmış . kızılderililerin hoşuna gitmiş. temel'le dursun'u bırakmışlar. bunun üzerine dursun temel'e:
-"ha bu kizilderiler iki saz çalmana kandı. buranın adı 'tek saz'* olsun" demiş.

epey bir yol aldıktan sonra yine etraflarını kızılderililer kuşatmış. temel yine saz çalmış ama kızılderililer beğenmemiş. tam öldürmek üzere atak yapacakları an dursun gaz çıkarmış bunun üzerine kızılderililer bayılmış. temel ve dursun da kaçmışlar. temel dursun'a:
-"ula osurmasan ölecektik. buranın adı 'laz ve gaz'* olsun demiş.

epey bir yol aldıktan sonra yine etraflarını kzılderililer çevirmiş. temel yine sazı çıkarıp çalmaya başlamış ama bu yine kızılderililer sazın sesini beğenmemişler. dursun'un da gaz çıkarmıyacağı tutmuş. kızılderili şefi tutup sazı temel'in popsuna sokmuş. dursun bunun üzerine:
-"ula temel bu mevkinin adı da 'arkan saz'* olsun" demiş.

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bil gets ölünce
insanları gülme krizine sokan , hatta gülerken gözlerinden yaş gelmesine neden olan kısa hikayeler.

bill gates ölür ve mahşerde allah'ın karşısına çıkar ;

allah: seni ne yapacağımı bilemiyorum. acaba cennetemi göndersem yoksa cehennememi? windows programın sayesinde insanlığa çok büyük bir yardımda bulundun ve hemen hemen bütün insanlık bu programından yararlandı ama öbür taraftan da sen bir kafirsin. en iyisi sen karar ver nereye gideceğini.

bill gates'te olur der ve önce ceheneme bir bakıyım der. bikinili kızların güneşlendiği , top oynadığı uçsuz bucaksız bir sahil görür cehenemde ve çok beğenir. birde cennete bakıyım der ve cennete geçer. cennette de bulutların üstünde çok güsel bir yaşam görür etrafta uçan melekler vardır. bill gates allah'a gider ve derki :

bill gates: ben cehenneme gitmek istiyorum.

allah şaşırır ve verdiği sözü tutar. onu cehenneme gönderir. biraz zaman geçtikten sonra allah bill gates'in ziyaretine gider. bill gates'i zincirlerle bağlanmış her tarafı yanmış bir halde bulur ve sorar :

allah: nasılsın bill mutlumusun?

bill gates: ne mutlusu burda çok acı çekiyorum.

allah: sana seçme hakkı verdim ben , sen cehennemi seçtin.

bill gates: e ben cehenneme baktığımda burda bikini kızlar güneşleniyordu , çok güzel bir sahil vardı.

allah: (gülümser) o ekran koruyucuydu.

arkadaşlar yukarıda yzadığım fıkraların hepsi alıntıdır laz ca uyarı :)gul::gul::gul: hepsunu yazduk alinti olduğuni yasmayı sonina pırakmayi tercuh ettum:gul::gul::gul:)buda benden ufak bir espiri olsun diye

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
karımı arıyorum

adamın biri karısını hava alanında kaybeder. sürekli olarak hava alanı içinde bir oraya bir buraya koşup karısını aramaktadır. tam karısını aradığı sırada karşıdan yine kendisi gibi koşarak gelen birini görür. durur ve adam sorar;

-hemşerim sen neden koşuyorsun.

-karımı kaybettim.

-ya sorma benimkide kayıp, bende onu arıyordum.

-karın nasıl biriydi tarif etsene bana, belki görmüş olabilirim, sana yardımım dokunur.

-1,80 boyunda, sarışın, mavi gözlü, 90-60-90, enine boyuna biri, kardeş benim karım böylede seninkinin tipi nasıl bende görmüş olabilirim.

-boş ver benim karıyı direk seninkini arayıp bulalım.

yamyam baba oğul
baba - oğul 2 yamyam akşam yemeklerini bulmak üzere ava çıkarlar. dönüp dolaşırlar saatlerce, yorgunluktan biterler. tam o sırada karşılarına afet mi afet bir hatun çıkar.
çocuk atlar: "yaşasın baba! akşam yemeğimizi bulduk!"
baba: "akşama anneni yiyelim oğlum..."

papağan
kadının biri petshopa gider ve bir papağan beğenir. papağanı almak ister. tam satın alacakken görevli uyarır bunu: "hanfendi, bu papağan buraya gelmeden önce keranedeydi uzun süre, bu yüzden ağzı biraz bozuktur, almak istemeyebilirsiniz" der. ama kadın papağanı çok beğendiği için bunu önemsemez ve alır eve götürür.

papağan eve gelince yapıştırır lafı: "hmm, yeni kerane!"
sonra kadının kızları gelir; "hmm, yeni kerane, yeni sermayeler!"
sonra oğlu gelir; "hmm, yeni kerane, yeni sermayeler, yeni müşteri!"
en son kadının kocası gelir eve; "hmm, yeni kerane, yeni sermayeler, yeni müşteri.. hoş geldin memet amca!"

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar