Sibel Mirkelam - Arama Beni Tatildeyim ( 2008 )

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
]
sibelmirkelam0oa6.jpg

Ünlü popçu Fergan Mirkelam'ın 27 yaşındaki kardeşi Sibel Mirkelam, abisinin desteğini almadan ilk albümü 'Arama Beni Tatildeyim'i piyasaya çıkardı. Kendi ayakları üzerinde durmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Sibel Mirkelam, "Yıllardın bu albüm için çalışıyorum. İTÜ Konservatuvarı'nı bitirdikten sonra Haliç Üniversitesi'nde Türk Müziği master'ı yaptım. Eğitimli bir şarkıcıyım" dedi.

Sibel Mirkelam´la yapilan bir röportaj :

* Uzun yıllar sahne çalışması yapıyorsunuz. Albüm yapmak için neden bu kadar beklediniz?
Aslında uzun süren bir yolculuk oldu. Birtakım şeylerin oturması gerekiyordu. Okulum bitti ardından master'ımı tamamladım. Kendimi dolu dolu hissetmek için sabretmem gerekiyordu. Albüm yapma isteği bende iyice büyüyünce, karar verip çıkardım.

* Albümde kaç şarkınız var?
10 şarkı var, 4'ünün sözü müziği bana ait.

* Daha önce hiç vokalistlik yaptınız mı?
Hayır, sadece tek başıma sahne çalışmaları yaptım. Ve dokuz yıldır da böyle devam ediyor.

* Dört dilde şarkı söylüyormuşsunuz...
İngilizce ile başladım sonra caz, Latin, Güney Amerika ve Greek müziği yapıyorum. Sahnede karışık bir demet sunuyorum.

* Dinleyicilerinizden neler bekliyorsunuz?
Ben insanların sevebileceği bir müzik yaptım. Ben bir albüm dinlerken bir şarkıyı bile atlamadan dinlemek istiyorum. Bu sebepten kendi albümümde de buna özen gösterdim. İnsanların benim albümümü dinlerken bir şarkıyı bile es geçmelerini istemiyorum.

* Albüm fotoğraflarınızı Koray Kasap çekti sanırım...
Evet, kendime has bir şey yaratmak istedim. Koray'la biraraya gelmemiz çok ilginç oldu. Çünkü ben onun yaratıcılığına inanıyorum.

* Halen sahne çalışması yapıyor musunuz?
Evet yaz sezonu geldi. Tabii ki bir çok yerde sahne çalışması yapacağım.

* Müzik sektöründe beğendiğiniz isimler var mı?
Hande Yener ve Gülşen'i beğeniyorum.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar