Sevdiklerinize Yenilebilen Hediyeler Hediye etmek isterseniz Buyrun

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
CIKOLATALI TATLI SUSHI
Malzemeler:
1 fincan sushi pirinci -bulamiyanlar icin sütlaclik pirinc
1 fincan hindistan cevizi sütü -bulamiyanlar icin süt ve hindistan cevizi
seker göz karari
vanilya sekeri
kivi,mango veya havuc -veya istenilen herhangi bir meyva kayisi, seftali, cilek
250 g badem ezmesi -bulamiyanlar seker hamuru kullanabilirler.
Üzeri icin:
Sütsüz cikolata
Cekilmis antep fistigi
Yapilisi:
*Pirincler islatildiktan sonra üzerini gececek kadar süt ve hindistan cevizi ve arzuya göre seker eklenerek lapa gibi pisirilir ve sogutulur.(fazla sulu olmamasina dikkat edin)vanilya sekeri eklenir.
*Badem ezmesi iki folyo arasinda incecik(yufka kalinliginda) acilir.10*20 cm lik parcalara kesilir.Soguyan pirinler badem ezmesine yayilir ortasina uzun uzun kesilmis kivi,mango,seftali vs konur ve rulo haline getirilir.(havuc konacaksa, rendelenmis havuclar seker ile pisirilir ve suyu iyice sikilir).
*Benmari usulu eritilmis cikolata rulolarin ilk önce bir yüzüne, donduktan sonra da diger yüzüne firca yardimi ile sürülür.
*Antep fistigi serpilir.Cikolata iyice donduktan sonra keskin bir bicak ile dilimlere kesilir.

alinti

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
PEKMEZLI UN HELVASI
(kendini cikolata sanan helva)
100 g tereyagi
yarim cay bardagi siviyag
150 g un
2 su bardagi soguk su
1 su bardagi pekmez
1 su bardagi seker(ben yarim kullandim)
YAPILISI
Tencereye sivi yag ve tereyag konup un eklenir ve hafif ateste iyice kavrulur.Bir kapta soguk su ve pekmez karistirilir.Kavrulan unun üzerine dökülüp suyunu cekene ve pürüzsüz olana kadar karistirilir.Altini kapatip sekeri eklenir.Seker eridikten sonra hafif demlendirilir.Sonra istenilen sekil verilir.Ceviz ile süslenir.

Ben antep fistigi,hindistan cevizi ve badem unu ve dolma fistigi ile süsleyip gördügünüz renkli minik kaplara biber lokmacik hazirladim

alinti
DSC00284.JPG

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
"KAVONOZDA BROWNIE KARISIMI"

Istediginiz bir kavonoza veya cam vazoya kek yahut browni icin kuru malzemeleri koyup, tarifi ve yapilisini kavonoza ilistirip hediye edin.
Benim hazirladigim malzeme söyle idi:
175 g esmer seker -175 g beyaz seker-50 g kakao-125 g ceviz ici-200 g un-1 tatli kasigi kabartma tozu-yarim tatli kasigi tuz
Un,kabartma tozu ve tuzu karistirin.Arzu ettiginiz bir cam kavonoza sekerden baslayarak en son cevizle bitirerek istifleyin.Kapagi varsa kapatin.Kavonoza etiket yapistirmayi ihmal etmeyin! Mesela -Brownie karisimi-Sonra bir kagida tarifini söyle yazin:
Yapilisi:175 g margarini erit-3 yumurtayi hafif cirp-ilinan margarine yumurtalri ve kavonozu bosalt-iyice karistir-dikdörtgen bir kabi yagla ve karisimi bosalt-2-3 cm gecmesin-175 °derecede 30-40 dk.pisir.sonrada afiyetle ye!
Böyle bir karisim kakaolu kek icinde hazirlananabilir.

alinti

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
"ZEYTINYAGINDA BEYAZPEYNIR"
*Dagilmayan bir beyaz peynir
*Zeytinyagi
*Istediginiz baharatlar (kekik,nane,pulbiber.vs)*Sarimsak
Yapilisi:
Peynirler kesilir-farkli olmasini isterseniz sekilli kesebilirsiniz-, baharatlar ile birlikte bir kavonoza veya cam bardaga konup üzerine zeytinyagi eklenir.

alinti

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
"GÜLLÜ SÜT BANYOSU"
-Cleopatra banyosu- Malzemeler:
*300 g süt tozu
*1 avuc gülyapragi veya alternatif olarak
*Lavanta
Yapilisi:
Malzemeler karisip kavonoza veya bardaga konup süslenir.
Kullanimi:(bir küvet banyo icin 1 büyük fincan süt tozu)
Yaninda dinlendirici CD de hediye edilebilinir.

alinti

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Kutu içine konan ev kurabiyelerine bayılıyorum ben :huhuu: emek vererek yaptığın birşeyi hediye etmek ne güzel olur aslında :dusun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar