Şekilli Pasta-Kek Yapımları

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Nkcımsence bu çikolata granür çikolatamı yoksa bildiğimiz marketlerden aldığımız çikolatamı ona göre değerlendirip bu pastaya benzer bir pasta yapmak istiyorum benim ikizlerin doğumgünü yaklaşıyor malum

Ben kuvertür çikolata diye biliyorum sılam

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Hımmm tamam canım anladım bakalım burada bulabilcekmiyim kuvertur çikolatadan
Kızlar madem o desenli oklavalardan aldınız yapıverin bi kaç trifde sılacığınıza da fikir olsun:istebu::istebu::uyanıksılasmillisi::ko

Bilmemki pastacılık malzemeleri satılan yerlerde ve büyük market gibi olan yerlerde oluyor

Desenli oklava ile kurabiyeye desen çıkarttım ama hoşuma gitmedi :acep: şeker hamurunda daha başarılı sonuç veriyor sanırım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
İşte o pasta malzemeleri satan tek bir yer var burda artık orda bulabilirsem şansıma bakalım:eek:

Benim bildiğim kadarıyla o oklavalarla zaten şeker hamuru için kullanılıyor yanlışmı biliyorum kine:acep:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Şu bebek kurabiyelerinin hamuru vardır ya pişse de şekli bozulmayan işte oklavayı onlarda denemek istemiştim denedim sonunda ama olsada olur olmasa da gibi oldu şekli çıktı ama bana çok iyi gelmedi. Sen beni bilirsin mutfakta kurallara pek sadık kalmam o oklavayı illa farklı yerlerde de kullanıcam rahat edemem yok öyle ben bir tek şekeri hamuru açarım deyip yan gelip yatmak :D

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Şu bebek kurabiyelerinin hamuru vardır ya pişse de şekli bozulmayan işte oklavayı onlarda denemek istemiştim denedim sonunda ama olsada olur olmasa da gibi oldu şekli çıktı ama bana çok iyi gelmedi. Sen beni bilirsin mutfakta kurallara pek sadık kalmam o oklavayı illa farklı yerlerde de kullanıcam rahat edemem yok öyle ben bir tek şekeri hamuru açarım deyip yan gelip yatmak :D

İşte almak istediğim cevap bilmezmiyim ben hiç balpetekkaymağımı:eek:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
gZ6l0O.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar