Şaşırtan benzerlik 'Bülent Wongsoy'

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.549
İkizini bulduk

Şaşırtan benzerlikler

Asya kökenli şarkıcı Ming Wong'un Türk müziğinin divası Bülent Ersoy'u birebir taklit ettiği ortaya çıktı.

765691cdfaaeb0425bcbd107b35715fc_k.jpg

Giyim tarzı ve makyajının yanı sıra ismini de Bülent Wong olarak değiştiren şarkıcı, son olarak Ersoy'un hayatını anlatacağı filmde rol alacak.
f43f64148065d72abe3327ef1ec504b1_k.jpg

Habertürk

fft16_mf4461478.Jpeg

Cebinizdeki telefonun, giydiğiniz ayakkabının taklidini kusursuz yapan Uzakdoğulular sınırları zorlamaya devam ediyor. İlk kez bir Türk divanın da çakması çıktı. Singapur asıllı Ming Wong, kendini Bülent Ersoy'a benzeterek 'Bülent Wongsoy' isimli bir karakter yarattı.

FİLMİNİ DE ÇEKECEK
Singapur'da Çin Sanatı üzerine eğitim alan Ning Wong, Bülent Ersoy'un tıpa tıp benzeri oldu. Singapurlu sanatçı, Almanya'da televizyonlara çıkarak şarkı söyledi, 'Bülent Wongsoy şovu' yaptı. Bülent Ersoy'un hikayesini beyazperdeye almaya karar veren Wong, filmin yönetmenliğinin yanı sıra başrol oyunculuğunu da üstlendi. Bülent Ersoy'un 1980'li yıllarda askeri darbe sürecindeki yaşadıklarını da kameraya alan Wong, Bülent Ersoy'un albüm kapaklarının benzerlerini yaptı. Berlin'de yaşayan Wong geçen ay internet sitesinde yayınladığı Almanca, İngilizce ve Türkçe mesajında ise Bülent Ersoy'un hayatından kesitler sunarak "Değerli kardeşlerim. Benim adım Bülent Wongsoy. Ben bir divayım. Berlin'de bu kimsenin umrunda değil ama bugün size hikayemi anlatmak istiyorum. Beni susturmayı denediler. Ama sesimi duyurmaya devam edeceğim. Benim şarkılarım sonsuza kadar yaşayacak" diyor.

VENEDİK'TEN ÖDÜL DE ALDI
Ünlü diva Bülent Ersoy'un sadece yüz veya saç şeklini değil, kostümlerini de benzeten hatta aynı küpeyi kullanan Uzakdoğulu sanatçı, Singapur'da Nanyang Academy'de güzel sanatlar eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra Londra'daki School of Art'ta eğitimini devam ettiren Wong, projelerini Japonya'dan Avusturya'ya kadar bir çok ülkedeki festivallerde vitrine çıkardı. Liverpool Bienali ve Toronto Film Festivali'ne de katılan sanatçı, 53'üncü Venedik Film Festivali'nde özel ödül aldı.

Sabah

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.549
Eee kadının tipini baz alırsak Azra Akın olacak değil ya :gulsemmi:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.549
'Beni kızdırmasın'

fft18_mf5170514.Jpeg

Almanya’da yaşayan Singapur asıllı sanatçı Ming Wong hayranı olduğu Bülent Ersoy’u taklit etmiş, ‘Bülent Wongsoy’ adıyla şovlar yapmaya başlamıştı. Bülent Ersoy’un kullandığı peruk, aksesuar, elbiselerin bire bir aynısını yaptıran Ming Wong “Adım artık Bülent Wongsoy. Gerçek bir divayım. Beni susturmayı denediler. Ama şarkılarım sonsuza kadar yaşayacak” demişti.

fft18_mf5170515.Jpeg

Bülent Ersoy, Ming Wong hakkında “Yıllardır taklitlerim yapılır. Bu kişi işi ciddiye almış. Kendisini Bülent sanıyor, öyle yaşıyor. Mutlu oluyorsa devam etsin. Ama beni bazı konularda kızdırmasın” dedi.

İddiaya göre; Bülent Ersoy, Ming Wong’un 1980 öncesindeki Bülent Ersoy’u taklit etmesine çok kızdı. Bülent Ersoy 1980’de cinsiyet değiştirme ameliyatı ile kadın olmuştu.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar