Sanırım kaynanamla oturucam ilk 2 yıl, ne diyorsunuz?

şüra

Üye
Tepki
63
Kızlar benimki askerde dün annesiyle 2. defa buluştuk. İlk buluşmada benimki tanıştırdı dünde ben bi cafeye davet etim sağ olsun kırmadı sabahın 8 inde geldi kadın. Geldi ama ne geliş, içinde ne var ne yok döktü. Şimdi genel olarak benimkinden başlayarak baktığımda yalan dolandan uzak mert insanlar. Sivaslı bide :D neyse, yani kadın bak kızım ben açık açık konuşuyorum ilk 2 yıl yanımda durun paranızı biriktirin elin adamına kira ödemeyin ben zaten yazın köyde kışın 5 ay burda durup gidiyorum. Benim evimde paranızı biriktirin kendi evinizi satın alıp öyle çıkın dedi. Allah var bana da mantıklı geldi ama asıl korktuğum şey geçimzilik olur mu huzur bozukluğu falan. Benimki 26 yaşında ben 20 benim biraz sinir ve kaprisim var onlarda hiç sevmez böyle şeyleri hani ne bileyim kafamda 1001 tane soru işareti var. Dualar ediyorum namazlarımda Allahım hayırlısını ver diye ama ne biliyim korkuyorum da bi tavsiye veren olur mu diye burada da açmak istedim. He bide şu var ki biz severek evlenicez görücü usulü olmaicak yani inşallah nasipse tabi, bi sıkıntı olursa annem babamın bana kendin ettin demelerini istemiyorum :(

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Kayinvaliden mantikli konusmus ama uyumsuzluk, anlasmazlik olur mu bende onu düsündüm ilk.
Bence bu konuyuda konus, yani olur ama yarin öbürgün herseyimize karisma olmasin falan diye.
Hakkinizda hayirlisi canim.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bende 5 yıllık evliyim.Kayınvalidemle aram çok iyi ama aynı evi paylaşmayı istemezdim açıkçası :acep: Çünkü yeri geliyor insan kendi annesiyle tartışıyor anlaşmazlık yaşayabiliyor.Kayınvaliden ile bu tarz şeyler yaşaman daha kötü.Unutması zor olur.1 gün değil 2 gün değil.2 yıl :acep: Belki 4 yıl :acep:

Karar senin.Kafandaki soru işaretleri çok normal.Bikaç yıl kira vermeden oturunca ev almanız daha kolay olacaktır tabi ama herşey mal mülk değil.Huzur daha önemli.Çok iyi düşün.Alah yardımcın olsun ve hakkında hangisi hayırlı ise onu versin inşallah.

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
ayy inşallah canım bende onu düşünüyorum. Ben mal mülk maksadıyla bakmıyorum aramızdaki muhabbet beni çok mutlu ediyo iyi çok sevdiğim bi insan bana de değer veriyor. Ben zaten mal mülk için hareket etsem en baştan eviyok diye istemezdim ama bu anlaşma konusu beni korkutuyor işte bide ben sosyal projelerde çok aktif bi insanım iş çıkışlarımda olusun hafta sonları olsun eşim evlenince devamlı benimle koşturmalı kaynanamda karışmamalı biraz hayal gibi oldu ama öyle:D-ciko

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Evet bu konuyu güzelce annem kayınvalidem ve ben konuşmalı ortak bi noktada buluşmalıyız :)

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
sadece kayınvalide olacaksa dişini sık otur ev alıncaya kadar,
yok evde bekar kayın yada görümce varsa biraz zor

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Iyice konusun sonra sorun cikmasin, kayinvaliden ile beraber oturmak zor olabilir ama anlayisli biri ise cok güzel dostta olabilirsiniz tabii.

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
hayırlısı olsun be canım, kaynana işi zor.
kızı gibi benimsemiyor hiçbir kaynana
ama insan kendi annesiyle bile yeri geldiğinde sorunlar yaşıyor.
genel olarak anlaşabilirim bu insanla diyebiliyorsan fazla dert etme kendine

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
benim tek gorusum vardir o da degismez ev ev ustune olmuyo arkadas benden demesi en iyi insanla dahi olsa muhakkak bir sorun yasaniyor malesef
kocanla bile rahat kavga edemiyosun :ne:
bunu sadece annelerle degil nisanlinla birlikte 4unuz bir araya gelin konusun derim madem bu kadar acik acik konusuluyo sende pesin pesin herseyi konus derim
karar senin....

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Bana zor geldi bu iş canım iki senede ev parasıda birikmez gibi geliyor bana ev üstünde ev çok zor hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Gulum bende 4,5 senelik evliyim suan beraber oturuyoruz.Beraber yasamanin zorluklari var, ama karsindaki insana gore degisir.Yani gecinmek istiyorsan sadece iyi veya sadece kotu olarak dusunme karsindakini.Su yonu iyi ama bu yonu kotu gibi dusunursen anca oyle gecinirsin.Bide kendi huyunu dusun cok ince dusunup herseyi kafana takar misin?yoksa biraz kaygisiz misin?Ince dusunursen akil sagligin icin kotu yani az umursamaz olup herseyi buyutmuyeceksin.Tabi kayinvalidenin huyuda onemli genclere karisir mi???

Tepki
26
Bütün evliler aynı fikirde sanırım :) Ne kadar iyi olursa olsun bence de ev üstüne ev olmaz. İster kendi annen olsun, ister kayınvalide. İki kişi zaten çok başka bir dünyaya giriyorsunuz, bu süreçte yalnız olmak her zaman daha az yara ile atlatılmasını sağlayacaktır bence. Seni korkutmak istemem ama ben açıkçası tavsiye etmem. Birde kayınpeder var diyorsun. En ufacık bir örnek yanlış anlasılmasın dediğim ama duşa girerken bile kırk kere düşüneceksin. Kendi evin gibi olmaz yani :)

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
O zamandan bu zamana baya bi konuşma oldu ve biz karar aldık benimkiyle. Allah izin verirse ayrı oturucaz, ben anneme anlatıcam razı edicem onu dedi. İyice bi düşününce gerçekten de zor. Bide ben çok çekincen utangaç biriyimdir hayatta rahat edemem. :huhuu:

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
Tatlım, yaşın küçük daha.

Cahilliklerin olacaktır. Bu anaya benzemez, lafı-sözü batar.

Ama sen yuva kurmaya hazır bir kız olarak güçlü, saygılı ve 3 maymunu oynayarak işi götüreceksin.

Böyle olmak zorunda.

Zorluklarına gelince; eşinin yanında geceliğini giyip dolaşamaz canın isteyince yatamazsın. Hasta olursun iş yapmak istemiyor olur vs. o kadar çok sorun çıkabilir ki...

Eşine şikayet eder, laf söyler.

Allah hakkında hayırlısını versin inşaallah.

Böyle dedim diye de korkma. Aslında en önemli olan eşinin seni ezdirmemesi ve sana güvenmesidir.

ama söylemeden de edemeyeceğim. Senin yerinde olsam 2 sene aynı evi paylaşacağıma 2 sene bekler kendi evime çıkardım :)

OP
şüra

şüra

Üye
Tepki
63
Kafam o kadar çok bölündü ki anlatamam size, verdiğiniz cevap ve önerilerden dolayı tek tek teşekkür ederim. Şu an görünüşe bakılırsa eş adayım çok makul benim kabul edebileceğim ban a da mantıklı gelen cevaplar veriyor. Yani şöyle sen nasıl rahat edersen öyle yapalım, istersen ayrı eve çıkalım istersen annemle oturup kendi evimizi alıp öyle çıkalım. Düşündüğüm zaman kayın validemle oturup rahat rahat Allahın izniyle bana ait bi eve çıkmam mantıklı geliyor. Ama şu an o askerde gelmesine 2 ayı var işe girmesi ve bu konuların onun anne babası benim anne babam, o ve ben dahil hepimizin enine boyuna konuşmamız lazım. Zaman geçsin askerim bi sağ salim gelsin Rabbim hayırlısı neyse onu versin. Ben ayrı eve çıkıp zar zor 2 kuruşla geçinip pürüz yaşadıktan sonra benim dediğim olmuş ne fayda diye düşünüyorum. Tekrar bilgilendiricem inşallah hepinizi saolun canlarım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar